Gå til hovedindhold

HP HP 72 Blækpatron Gul C9373A Modsvarer: N/A

HPTonere og inkjetpatronerEAN: 0808736779821
Pris fra 702 krtil 1.234,16 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 532,16 kr (43% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på HP HP 72 Blækpatron Gul C9373A Modsvarer: N/A og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 702 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP 72 / C9373A Yellow Ink
702 kr
Til butik
HP 72 / C9373A Yellow Ink billede

Produktinformation

130 ml, gul, original, DesignJet, blækpatron, for DesignJet T1100, T1100ps, T1200, T1200ps, T1300, T610, T620, T770, T790

Produktspecifikationer

Mærke: HP
Kategori: Blaek Toner Forbrugsstoffer
Artikel nr.: C9373A
EAN: 0808736779821
Varenr.: 2093349
Gå til Tonerland.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
HP 72 Gul Printerpatron C9373A Original
744 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HP 72 Gul Blæk C9373A
823 kr
Til butik
HP 72 Gul Blæk C9373A billede

Produktinformation

HP 72 DesignJet-blækpatron med 130 ml, gul. Kapabilitet: HP DesignJet T610 Printer series, T620 Printer series, T770 Printer series, T1100 Printer series,..., Udskrivning af farver: Gul, OEM-kode: C9373A. Bredde: 202 mm, Dybde: 40 mm, Højde: 129 mm. Pakkebredde: 202 mm, Pakkedybde: 40 mm, Pakkehøjde: 129 mm. Hovedkasser pr. palle (udvendigt): 84 stk, Produkter pr. palle: 1680 stk, Lag pr. palle: 6 stk. Palle dimensioner (BxDxH): 1219 x 1016 x 1500 mm, Pallestørrelse (EU): 1219 x 1016 x 1500 mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: C9373A
EAN: 0808736779821
Varenr.: 987688349
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
HP Ink C9373A 72 Yellow
-16%836 kr
Før 999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hp Blæk Gul No.72 - T1100 130ml
-0%931 kr
Før 931,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
HP 72 Gul Blæk C9373A
979 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HP HP 72 Blækpatron Gul C9373A Modsvarer: N/A
1.039 kr
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
HP 72 Blæk C9373a gul
1.092,34 kr
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Blækpatron C9373A gul 130ml
1.234,16 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HP HP 72 Blækpatron Gul C9373A Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HP HP 72 Blækpatron Gul C9373A Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK702 kr741 krKøb
2Tonerland.dk744 kr744 krKøb
3CompuMail DK823 kr823 krKøb
4Teknikproffset DK836 kr885 krKøb
5Dustin DK931 kr1.017,25 krKøb
6Ultrashop979 kr979 krKøb
7InkClub DK1.039 kr1.039 krKøb
8Hertels Boresko1.092,34 kr1.092,34 krKøb
9RedOffice Konpap1.234,16 kr1.234,16 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HP HP 72 Blækpatron Gul C9373A Modsvarer: N/A

PriceData har fulgt prisen på HP HP 72 Blækpatron Gul C9373A Modsvarer: N/A i 178 dage. Laveste pris i perioden er 702 kr (registreret d. 22. april 2026), højeste er 723 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 709 kr.

Den nuværende pris på 702 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 4 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for HP HP 72 Blækpatron Gul C9373A Modsvarer: N/A. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for HP HP 72 Blækpatron Gul C9373A Modsvarer: N/A de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. apr. 2026702 kr21 kr (3%)
19. mar. 2026723 kr13 kr (2%)
31. jan. 2026710 kr4 kr (1%)
20. jan. 2026706 kr1 kr (0%)
10. jan. 2026705 kr4 kr (1%)
3. jan. 2026709 kr4 kr (1%)
14. dec. 2025705 kr5 kr (1%)
13. dec. 2025710 kr4 kr (1%)
8. dec. 2025714 kr4 kr (1%)
6. dec. 2025710 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret