Gå til hovedindhold

HP HP 72 Blækpatron Magenta C9372A Modsvarer: N/A

HPTonere og inkjetpatronerEAN: 0808736779807
Pris fra 687 krtil 1.221,31 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 534,31 kr (44% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på HP HP 72 Blækpatron Magenta C9372A Modsvarer: N/A og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 687 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP 72 / C9372A Magenta Ink - Blækpatron Magenta
687 kr
Til butik
HP 72 / C9372A Magenta Ink - Blækpatron Magenta billede

Produktinformation

130 ml, magenta, original, DesignJet, blækpatron, for DesignJet HD Pro MFP, SD Pro MFP, T1100, T1120, T1200, T1300, T1708, T2300, T790, T795

Produktspecifikationer

Mærke: HP
Kategori: Blaek Toner Forbrugsstoffer
Artikel nr.: C9372A
EAN: 0808736779807
Varenr.: 2093256
Gå til Tonerland.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
HP 72 Magenta Blækpatron C9372A Original
749 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HP 72 Magenta Blæk C9372A
808 kr
Til butik
HP 72 Magenta Blæk C9372A billede

Produktinformation

HP 72-blækpatron, 130 ml, magenta. Kapabilitet: HP DesignJet T610 Printer series, T620 Printer series, T770 Printer series, T1100 Printer series,..., Udskrivning af farver: Magenta, OEM-kode: C9372A. Bredde: 202 mm, Dybde: 40 mm, Højde: 129 mm. Pakkebredde: 202 mm, Pakkedybde: 40 mm, Pakkehøjde: 129 mm. Hovedkasser pr. palle (udvendigt): 84 stk, Produkter pr. palle: 1680 stk, Lag pr. palle: 6 stk. Palle dimensioner (BxDxH): 1219 x 1016 x 1500 mm, Pallestørrelse (EU): 1219 x 1016 x 1500 mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: C9372A
EAN: 0808736779807
Varenr.: 1066352
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
HP Blæk C9372A 72 Magenta
-13%872 kr
Før 999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hp Blæk Magenta No.72 - T1100 130ml
-0%931 kr
Før 931,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
HP 72 Magenta Blæk C9372A
959 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HP HP 72 Blækpatron Magenta C9372A Modsvarer: N/A
1.039 kr
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
HP 72 Blæk C9372a Magenta
1.092,32 kr
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Blækpatron C9372A magenta 130ml
1.221,31 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HP HP 72 Blækpatron Magenta C9372A Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HP HP 72 Blækpatron Magenta C9372A Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK687 kr726 krKøb
2Tonerland.dk749 kr749 krKøb
3CompuMail DK808 kr808 krKøb
4Teknikproffset DK872 kr921 krKøb
5Dustin DK931 kr1.017,25 krKøb
6Ultrashop959 kr959 krKøb
7InkClub DK1.039 kr1.039 krKøb
8Hertels Boresko1.092,32 kr1.092,32 krKøb
9RedOffice Konpap1.221,31 kr1.221,31 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HP HP 72 Blækpatron Magenta C9372A Modsvarer: N/A

PriceData har fulgt prisen på HP HP 72 Blækpatron Magenta C9372A Modsvarer: N/A i 177 dage. Laveste pris i perioden er 653 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 710 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 689 kr.

Den nuværende pris på 687 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 20 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for HP HP 72 Blækpatron Magenta C9372A Modsvarer: N/A. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for HP HP 72 Blækpatron Magenta C9372A Modsvarer: N/A de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. apr. 2026687 kr15 kr (2%)
17. apr. 2026702 kr8 kr (1%)
15. apr. 2026710 kr8 kr (1%)
5. mar. 2026702 kr8 kr (1%)
26. feb. 2026710 kr8 kr (1%)
21. feb. 2026702 kr49 kr (8%)
10. feb. 2026653 kr6 kr (1%)
9. feb. 2026659 kr3 kr (0%)
7. feb. 2026662 kr3 kr (0%)
6. feb. 2026665 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret