Gå til hovedindhold

HANSGrohe Crometta S240 brusesystem med Isiflex'B bruserslange 1,60 m, Crometta Vario håndbruser og Crometta S 240 1jet hovedbruser

HansgroheSanitetEAN: 4011097775944
Pris fra 2.538 krtil 4.399 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 1.861 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.339 kr 3. mar.

Sammenlign priser på HANSGrohe Crometta S240 brusesystem med Isiflex'B bruserslange 1,60 m, Crometta Vario håndbruser og Crometta S 240 1jet hovedbruser og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2538 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hansgrohe Crometta S 240 1jet Showerpipe med termostat, krom
2.538 kr
Til butik
Hansgrohe Crometta S 240 1jet Showerpipe med termostat, krom billede

Produktspecifikationer

Mærke: Hansgrohe
Kategori: WATTOO.DK VVS Bad Brusest
EAN: 4011097775944
Varenr.: 722383504
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe Crometta S 240 Brusesæt med Termostat, Ø240 mm Hovedbruser Krom, Rain & IntenseRain Stråler
2.599 kr
Til butik
Hansgrohe Crometta S 240 Brusesæt med Termostat, Ø240 mm Hovedbruser Krom, Rain & IntenseRain Stråler billede

Produktinformation

Hansgrohe Crometta S kvalitet og komfort i hver dråbe Forvandl dit badeværelse med Hansgrohe Crometta S brusesæt, der med sin store hovedbruser på Ø240 mmomslutter dig med bløde regndråber takket være dens Rain-stråle. Med håndbruserens justerbare stråle...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hansgrohe
Kategori: Brus & afskærmning
Farve: chrome
Størrelse: 240 mm (head diameter), 100 mm (hand shower diamet
EAN: 4011097775944
Varenr.: 722383504
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HANSGrohe Crometta S240 brusesystem med Isiflex'B bruserslange 1,60 m, Crometta Vario håndbruser og Crometta S 240 1jet hovedbruser
2.743 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Crometta S 240 brusesæt, krom
2.799 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe Crometta S 240 brusesæt, krom
2.899 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
hansgrohe Crometta S 240 Showerpipe, krom
3.132,9 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Crometta s 240 1jet showerpipe
3.345 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Crometta S 240 Showerpipe brusesystem, krom
3.735 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
hansgrohe Crometta S 240 showerpipe. Krom
3.770 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Brusesæt Chrometa 27267000 - komplet brusesystem i krom
-5%3.899 kr
Før 4.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Brusesæt Chrometa 27267000 - komplet brusesystem i krom
-5%3.919 kr
Før 4.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Hansgrohe Brusesystem crometta 240 Krom
4.399 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HANSGrohe Crometta S240 brusesystem med Isiflex'B bruserslange 1,60 m, Crometta Vario håndbruser og Crometta S 240 1jet hovedbruser koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HANSGrohe Crometta S240 brusesystem med Isiflex'B bruserslange 1,60 m, Crometta Vario håndbruser og Crometta S 240 1jet hovedbruser koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK2.538 kr2.538 krKøb
2CompletVVS2.599 kr2.599 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.743 kr2.743 krKøb
4LavprisVVS2.799 kr2.799 krKøb
5BilligVVS DK2.899 kr2.899 krKøb
6EL-GROSSISTEN3.132,9 kr3.132,9 krKøb
7MaintainIt3.345 kr3.345 krKøb
8Proshop DK3.735 kr3.735 krKøb
9vvsfittings.dk3.770 kr3.770 krKøb
10Boligcenter DK3.899 kr3.899 krKøb
11Vivas DK3.919 kr5.118 krKøb
12Homeshop DK4.399 kr4.399 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HANSGrohe Crometta S240 brusesystem med Isiflex'B bruserslange 1,60 m, Crometta Vario håndbruser og Crometta S 240 1jet hovedbruser

PriceData har fulgt prisen på HANSGrohe Crometta S240 brusesystem med Isiflex'B bruserslange 1,60 m, Crometta Vario håndbruser og Crometta S 240 1jet hovedbruser i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.323 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 2.743 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.512 kr.

Den nuværende pris på 2.538 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for HANSGrohe Crometta S240 brusesystem med Isiflex'B bruserslange 1,60 m, Crometta Vario håndbruser og Crometta S 240 1jet hovedbruser. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for HANSGrohe Crometta S240 brusesystem med Isiflex'B bruserslange 1,60 m, Crometta Vario håndbruser og Crometta S 240 1jet hovedbruser de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.538 kr51 kr (2%)
27. maj 20262.589 kr154 kr (6%)
26. maj 20262.743 kr154 kr (6%)
23. maj 20262.589 kr10 kr (0%)
22. maj 20262.599 kr10 kr (0%)
8. maj 20262.589 kr10 kr (0%)
7. maj 20262.599 kr10 kr (0%)
3. maj 20262.589 kr190 kr (8%)
9. apr. 20262.399 kr94 kr (4%)
7. apr. 20262.493 kr94 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret