Gå til hovedindhold

Grohe Essentials toiletbørste - sæt 40374001 40374001

GroheSanitetVæghængt designBadeværelseshygiejneEAN: 4005176326400

Elegant toiletbørste fra GROHE med væghængt design og holdbar krombelægning. Diskret fastgørelse og let rengøring. Perfekt til moderne badeværelser. Læs mere

Pris fra 302 krtil 478,75 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 176,75 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 271 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Grohe Essentials toiletbørste - sæt 40374001 40374001 og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 302 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essentials toiletbørste, krom
302 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Essentials toiletbørste, krom
305 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe essentials toilet brush with holder
346 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Essentials toiletbørste, krom
-10%359 kr
Før 399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE Essentials toiletbørste sæt - Krom
362 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Grohe Essentials Toiletbørste + Holder
368,64 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essentials toiletbørste - sæt 40374001 40374001
371 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Grohe Essentials toiletbrste, vgmonteret, Krom
399 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GROHE Essentials toiletbørste & holder. Krom
478,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Essentials toiletbørste - sæt 40374001 40374001 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Essentials toiletbørste - sæt 40374001 40374001 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS302 kr302 krKøb
2CompletVVS305 kr305 krKøb
3Proshop DK346 kr385 krKøb
4BilligVVS DK359 kr359 krKøb
5Elvvs.dk362 kr362 krKøb
6EL-GROSSISTEN368,64 kr368,64 krKøb
7CS MEGASTORE DK371 kr410 krKøb
8WATTOO.DK399 kr399 krKøb
9vvsfittings.dk478,75 kr478,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

GROHE Essentials Toiletbørste Sæt - Krom

Grohe

Elegant toiletbørste fra GROHE med væghængt design og holdbar krombelægning. Diskret fastgørelse og let rengøring. Perfekt til moderne badeværelser.

• Badeværelseshygiejne
• Væghængt design

Beskrivelse

GROHE Essentials toiletbørste er en elegant og praktisk løsning til moderne badeværelser. Med sit væghængte design holder den gulvet ryddet og er let at rengøre. Den blændende StarLight krombelægning sikrer holdbarhed og et perfekt udseende i mange år. Børstesættet har diskret skjult fastgørelse og et enkelt, minimalistisk design der passer til enhver badeværelsesindretning. Fremstillet af GROHE med tysk kvalitet og præcision, er denne toiletbørste ideel til både private og erhvervsmæssige miljøer hvor hygiejne og æstetik går hånd i hånd.

Specifikationer

Design:Minimalistisk og moderne
Finish:Blændende krombelægning
Garanti:GROHE kvalitetsgaranti
Materiale:Krom med StarLight belægning
Montering:Væghængt med skjult fastgørelse
Dimensioner:Højde ca. 38 cm
Vedligeholdelse:Let at rengøre

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvordan monteres GROHE Essentials toiletbørsten?

Toiletbørsten monteres væghængt med den medfølgende skjulte fastgørelse. Monteringsvejledning følger med produktet og installation kræver kun grundlæggende værktøj.

Er krombelægningen holdbar over tid?

Ja, GROHE StarLight krombelægning er meget holdbar og modstandsdygtig over for ridser og pletter. Den bevarer sit blændende udseende selv ved daglig brug.

Passer denne toiletbørste til alle badeværelsesindretninger?

Det enkle og minimalistiske design gør den velegnet til både moderne og klassiske badeværelser. Det neutrale krom finish passer til de fleste farvepaletter.

Hvor let er det at rengøre børsteholderen?

Meget let - det glatte kromoverfladen kan nemt tørres ren med en fugtig klud. Det væghængte design gør det også let at rengøre området omkring.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe Essentials toiletbørste - sæt 40374001 40374001

PriceData har fulgt prisen på Grohe Essentials toiletbørste - sæt 40374001 40374001 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 271 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 346 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 303 kr.

Den nuværende pris på 302 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Grohe Essentials toiletbørste - sæt 40374001 40374001. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Grohe Essentials toiletbørste - sæt 40374001 40374001 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026302 kr3 kr (1%)
24. maj 2026305 kr3 kr (1%)
17. maj 2026302 kr44 kr (13%)
16. maj 2026346 kr44 kr (15%)
12. maj 2026302 kr3 kr (1%)
11. maj 2026305 kr3 kr (1%)
3. maj 2026302 kr31 kr (11%)
18. apr. 2026271 kr34 kr (11%)
17. apr. 2026305 kr34 kr (13%)
9. mar. 2026271 kr68 kr (20%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret