Gå til hovedindhold

Grohe Essentials væghængt toiletbørste med holder i glas - Poleret Hard Graphite

GroheSanitetRidsefast PVD-belægningModerne badeværelse med fokus på hygiejne og stilEAN: 4005176429590

Stilfuld toiletbørste fra GROHE Essentials serien i elegant sort krom finish med PVD-belægning der er ridsefast og holdbar til moderne badeværelser. Læs mere

Pris fra 467 krtil 631 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 164 kr (26% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Grohe Essentials væghængt toiletbørste med holder i glas - Poleret Hard Graphite og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 467 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Essentials toiletbørste, sort krom
-13%467 kr
Før 539 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essentials Toiletbørste + holder, hard graphite
518 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essentials toiletbørste, sort krom
539 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE Essentials toiletbørste sæt - Poleret Hard Graphite
571 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
GROHE EssentialsToiletbørste + holder, poleret hard graphite
589,04 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Essentials toiletbørste, sort krom
593 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essentials væghængt toiletbørste med holder i glas - Poleret Hard Graphite
631 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Essentials væghængt toiletbørste med holder i glas - Poleret Hard Graphite koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Essentials væghængt toiletbørste med holder i glas - Poleret Hard Graphite koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS467 kr467 krKøb
2Proshop DK518 kr557 krKøb
3LavprisVVS539 kr539 krKøb
4Elvvs.dk571 kr571 krKøb
5EL-GROSSISTEN589,04 kr589,04 krKøb
6BilligVVS DK593 kr593 krKøb
7CS MEGASTORE DK631 kr670 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

GROHE Essentials toiletbørste med holder i sort krom

Grohe

Stilfuld toiletbørste fra GROHE Essentials serien i elegant sort krom finish med PVD-belægning der er ridsefast og holdbar til moderne badeværelser.

• toiletbørste
• væghængt toiletbørste
• grohe essentials
• badeværelsestilbehør
• sort krom toiletbørste
• PVD belægning
• ridsefast toiletbørste
• vægmonteret
• Moderne badeværelse med fokus på hygiejne og stil
• Ridsefast PVD-belægning

Beskrivelse

Essentials toiletbørstesæt fra Grohe kombinerer elegant skandinavisk design med tysk kvalitet og funktionalitet. Udført i eksklusivt poleret sort krom med ridsefast PVD-belægning som sikrer langvarig holdbarhed og let vedligeholdelse. Nem vægmontering med diskrete, skjulte fastgøringsskruer eller alternativt med Grohes QuickGlue system uden boring. Leveres som komplet sæt med højkvalitets toiletbørste og stilren glasholder. Del af den minimalistiske Essentials serie som passer perfekt til moderne badeværelsesindretning og komplementerer andre Grohe accessories. GROHE StarLight finish sikrer optimal beskyttelse mod kalk, snavs og ridser for nem rengøring og vedvarende glans.

Specifikationer

Farve:Sort krom
Serie:Essentials
Finish:GROHE StarLight ridsefast
Mærke:Grohe
Material:Metal og glas
Montering:Vægmonteret med skjulte skruer
Overflade:Poleret PVD-belægning
Leverandør varenummer:40374A01

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan toiletbørsten monteres uden at bore huller i væggen?

Ja, du kan bruge Grohes QuickGlue speciallim til montering uden boring. Alternativt kan den monteres traditionelt med skjulte fastgøringsskruer.

Er den sorte krom overflade ridsefast og holdbar?

Ja, produktet har GROHE StarLight PVD-belægning som er særligt ridsefast og modstandsdygtig over for kalk og fingeraftryk for nem vedligeholdelse.

Følger der en holder med til toiletbørsten?

Ja, der følger en elegant vægmonteret holder i glas og metal med, så du får et komplet sæt til professionel montering.

Passer denne toiletbørste sammen med andre Grohe Essentials produkter?

Ja, den er del af Grohe Essentials serien og matcher perfekt med håndklædekroge, toiletrulleholdere og andre accessories i samme finish.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe Essentials væghængt toiletbørste med holder i glas - Poleret Hard Graphite

PriceData har fulgt prisen på Grohe Essentials væghængt toiletbørste med holder i glas - Poleret Hard Graphite i 182 dage. Laveste pris i perioden er 467 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 539 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 498 kr.

Den nuværende pris på 467 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Grohe Essentials væghængt toiletbørste med holder i glas - Poleret Hard Graphite. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Grohe Essentials væghængt toiletbørste med holder i glas - Poleret Hard Graphite de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026467 kr51 kr (10%)
26. maj 2026518 kr51 kr (11%)
17. maj 2026467 kr65 kr (12%)
16. maj 2026532 kr65 kr (14%)
10. maj 2026467 kr65 kr (12%)
9. maj 2026532 kr65 kr (14%)
3. maj 2026467 kr18 kr (4%)
18. apr. 2026485 kr47 kr (9%)
17. apr. 2026532 kr47 kr (10%)
9. mar. 2026485 kr54 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret