Gå til hovedindhold

Grohe Essentials Toiletbørste + holder, vægmonteret, Supersteel

GroheSanitetElegant design i rustfrit stålBadeværelsesindretning og hygiejneEAN: 4005176412486

Elegant toiletbørste med holder i rustfrit stål fra Grohe. Diskret design med skjulte fastgøringsskruer og ridsefast PVD-belægning til vægtmontering. Læs mere

Pris fra 427 krtil 549 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 122 kr (22% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Grohe Essentials Toiletbørste + holder, vægmonteret, Supersteel og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 427 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Essentials toiletbørste, rustfrit stål
-13%427 kr
Før 489 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Essentials toiletbørste, rustfrit stål
472 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essentials toiletbørste, rustfrit stål
477 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essentials Toiletbørste + holder supersteel
497 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Grohe Essentials Toiletbørste + holder, vægmonteret, Supersteel
540 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Essentials toiletbørste og holder
545,89 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GROHE Essentials, Stål, 1 stk
549 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Essentials Toiletbørste + holder, vægmonteret, Supersteel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Essentials Toiletbørste + holder, vægmonteret, Supersteel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS427 kr427 krKøb
2BilligVVS DK472 kr472 krKøb
3LavprisVVS477 kr477 krKøb
4Proshop DK497 kr536 krKøb
5Elvvs.dk540 kr540 krKøb
6EL-GROSSISTEN545,89 kr545,89 krKøb
7CS MEGASTORE DK549 kr588 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Grohe Essentials Toiletbørste + Holder Rustfrit Stål

Grohe

Elegant toiletbørste med holder i rustfrit stål fra Grohe. Diskret design med skjulte fastgøringsskruer og ridsefast PVD-belægning til vægtmontering.

• toiletbørste med holder
• væghængt toiletbørste
• Grohe badeværelsestilbehør
• rustfrit stål toiletbørste
• Essentials serie
• PVD belægning
• Badeværelsesindretning og hygiejne
• Elegant design i rustfrit stål

Beskrivelse

Grohe Essentials toiletbørste med holder er en elegant løsning til det moderne badeværelse. Fremstillet i rustfrit stål med ridsefast PVD-belægning sikrer den både holdbarhed og æstetik. Det diskrete design med skjulte fastgøringsskruer gør monteringen nem og resultatet rent. Toiletbørsten leveres som komplet sæt med vægmonteret holder og er ideel til både private og offentlige badeværelser. Med Grohes kvalitetsgaranti får du et produkt, der kombinerer funktionalitet med stil og holder i mange år. Perfekt valg for dem, der ønsker diskret opbevaring af toiletbørsten uden at gå på kompromis med designet.

Specifikationer

Serie:Essentials
Mærke:Grohe
Materiale:Rustfrit stål
Overflade:Børstet PVD-belægning
Inkluderet:Toiletbørste + holder
Varenummer:40374DC1
Fastgøring:Skjulte skruer
Monteringstype:Vægmontering

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvordan monteres Grohe Essentials toiletbørste på væggen?

Toiletbørsten monteres på væggen med skjulte fastgøringsskruer, der følger med produktet. Du kan også bruge Grohe QuickGlue for limmontering uden boring.

Er overfladen ridsefast på denne toiletbørste?

Ja, toiletbørsten har en ridsefast PVD-belægning på det rustfri stål, som sikrer holdbarhed og bibeholder det flotte udseende over tid.

Kan toiletbørsten bruges til alle typer toiletter?

Ja, Grohe Essentials toiletbørste er designet til at passe til alle standardtoiletter og kan monteres på enhver egnet væg i nærheden af toilettet.

Hvad følger med i pakken?

Du får både toiletbørste og vægmonteret holder samt monteringsbeslag med skjulte fastgøringsskruer. Alt hvad du behøver for komplet installation.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe Essentials Toiletbørste + holder, vægmonteret, Supersteel

PriceData har fulgt prisen på Grohe Essentials Toiletbørste + holder, vægmonteret, Supersteel i 182 dage. Laveste pris i perioden er 427 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 497 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 457 kr.

Den nuværende pris på 427 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Grohe Essentials Toiletbørste + holder, vægmonteret, Supersteel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Grohe Essentials Toiletbørste + holder, vægmonteret, Supersteel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026427 kr45 kr (10%)
26. maj 2026472 kr45 kr (11%)
17. maj 2026427 kr70 kr (14%)
16. maj 2026497 kr70 kr (16%)
10. maj 2026427 kr45 kr (10%)
9. maj 2026472 kr45 kr (11%)
3. maj 2026427 kr5 kr (1%)
18. apr. 2026432 kr40 kr (8%)
17. apr. 2026472 kr40 kr (9%)
3. apr. 2026432 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret