Gå til hovedindhold

Grohe Essentials toiletbørs s. - Børstet Warm Sunset, Essentials Toiletbørs + holder 40374DL1

GroheSanitetBørstet warm sunset finishModerne badeværelserEAN: 4005176430046

Grohe Essentials toiletbørste i elegant børstet warm sunset finish med vægmonteret holder og skjulte fastgøringsskruer for et rent minimalistisk look. Læs mere

Pris fra 476 krtil 761,25 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 285,25 kr (37% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Grohe Essentials toiletbørs s. - Børstet Warm Sunset, Essentials Toiletbørs + holder 40374DL1 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 476 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Essentials toiletbørste, børstet kobber
476 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Essentials toiletbørste, børstet kobber
-2%499 kr
Før 508 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essentials toiletbørste, børstet kobber
519 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essentials toiletbørs s. - Børstet Warm Sunset, Essentials Toiletbørs + holder 40374DL1
606 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essentials toiletbørste + holder, børstet warm sunset
615 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE Essentials toiletbørste sæt - Børstet Varm Sunrise
618 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Grohe Essentials Toiletbørste + holder, Børstet Warm Sunset
627,25 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GROHE Essentials Toiletbørste & holder. Børstet Warm Sunset
761,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Essentials toiletbørs s. - Børstet Warm Sunset, Essentials Toiletbørs + holder 40374DL1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Essentials toiletbørs s. - Børstet Warm Sunset, Essentials Toiletbørs + holder 40374DL1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS476 kr476 krKøb
2BilligVVS DK499 kr499 krKøb
3LavprisVVS519 kr519 krKøb
4CS MEGASTORE DK606 kr645 krKøb
5Proshop DK615 kr654 krKøb
6Elvvs.dk618 kr618 krKøb
7EL-GROSSISTEN627,25 kr627,25 krKøb
8vvsfittings.dk761,25 kr761,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Grohe Essentials toiletbørste sæt børstet warm sunset

Grohe

Grohe Essentials toiletbørste i elegant børstet warm sunset finish med vægmonteret holder og skjulte fastgøringsskruer for et rent minimalistisk look.

• toiletbørste
• vægmonteret børste
• grohe tilbehør
• badeværelse tilbehør
• warm sunset
• kobber finish
• Moderne badeværelser
• Børstet warm sunset finish

Beskrivelse

Grohe Essentials toiletbørste kombinerer elegant design med praktisk funktionalitet. Udført i det eksklusive børstede warm sunset finish, der giver et luksuriøst kobberfarvet udtryk til moderne badeværelser. Komplet sæt med vægmonteret holder og toiletbørste med hygiejnisk glasholder. Skjulte fastgøringsskruer sikrer en ren minimalistisk æstetik. Grohe StarLight-finish gør overfladen modstandsdygtig over for ridser og afkalkning. Nem montering med mulighed for limning eller skruemontering. Perfekt til stilbevidste brugere som ønsker funktionelt tilbehør med høj kvalitet og tidløst design i deres badeværelse.

Specifikationer

serie:Grohe Essentials
finish:Børstet warm sunset PVD
garanti:5 år
materiale:Metal og glas
montering:Vægmonteret
fastgørelse:Skjulte skruer eller lim

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke monteringsmuligheder er der for toiletbørsten?

Grohe Essentials toiletbørste kan monteres på to måder: traditionel skruemontering med de medfølgende skjulte fastgøringsskruer eller problemfri limning med Grohe QuickGlue (sælges separat) for at undgå boring i væggen.

Er det børstede warm sunset finish holdbart?

Ja, Grohe StarLight-finish med PVD-belægning gør overfladen særdeles modstandsdygtig over for ridser, afkalkning og hverdagsslid, samtidig med at den bevarer sit elegante kobberfarvet udseende over tid.

Passer denne toiletbørste til alle badeværelsesstile?

Det elegante børstede warm sunset finish passer perfekt til moderne og skandinaviske badeværelser, samt til indretning med varme metalloner som kobber og messing. Designet er tidløst og minimalistisk.

Hvad følger med i sættet?

Sættet indeholder en komplet toiletbørste med hvidt bøstehoved, vægmonteret holder i metal og glas, fastgøringsskruer med dyvler samt monteringsanvisning. Grohe QuickGlue til limmontering købes separat.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe Essentials toiletbørs s. - Børstet Warm Sunset, Essentials Toiletbørs + holder 40374DL1

PriceData har fulgt prisen på Grohe Essentials toiletbørs s. - Børstet Warm Sunset, Essentials Toiletbørs + holder 40374DL1 i 183 dage. Laveste pris i perioden er 458 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 598,75 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 499 kr.

Den nuværende pris på 476 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Grohe Essentials toiletbørs s. - Børstet Warm Sunset, Essentials Toiletbørs + holder 40374DL1. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Grohe Essentials toiletbørs s. - Børstet Warm Sunset, Essentials Toiletbørs + holder 40374DL1 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026476 kr23 kr (5%)
26. maj 2026499 kr23 kr (5%)
17. maj 2026476 kr122,75 kr (21%)
16. maj 2026598,75 kr122,75 kr (26%)
10. maj 2026476 kr23 kr (5%)
9. maj 2026499 kr23 kr (5%)
30. apr. 2026476 kr111 kr (19%)
25. apr. 2026587 kr111 kr (23%)
3. apr. 2026476 kr18 kr (4%)
9. mar. 2026494 kr35 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret