Gå til hovedindhold

Grohe Essence 1-greb hv S - brushed warm sunset ethulsmontage. Med løft-op bundventil

GroheSanitetEcoJoy vandbesparelseModerne badeværelserEAN: 4005176419621

Grohe Essence Håndvaskarmatur S-Size med SilkMove keramisk patron og EcoJoy vandbesparelse. Elegant design med bundventil og ethulsmontage til moderne badeværelser. Læs mere

Pris fra 1.671 krtil 2.102,5 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 431,5 kr (21% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.631 kr 2. maj

Sammenlign priser på Grohe Essence 1-greb hv S - brushed warm sunset ethulsmontage. Med løft-op bundventil og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1671 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Essence S håndvaskarmatur, børstet kobber
-7%1.671 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence 1-greb hv S - brushed warm sunset ethulsmontage. Med løft-op bundventil
1.672 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence håndvaskarmatur med bundventil, børstet warm sunset
1.672 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Grohe Essence 1-greb Håndvaskearmatur Brushed Warm
1.699 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE Essence Etgrebsbatteri til håndvask, S-Size - Børstet Warm Sunset
1.702 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Grohe Essence Håndvaskarmatur, S-Size
1.806,71 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence håndvaskarmatur, børstet kobber
1.899 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Essence håndvaskarmatur 23589dl1
1.928,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Essence S håndvaskarmatur, børstet kobber
1.999 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GROHE Essence Håndvaskarmatur S. Med bundventil. Børstet warm sunset
2.102,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Essence 1-greb hv S - brushed warm sunset ethulsmontage. Med løft-op bundventil koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Essence 1-greb hv S - brushed warm sunset ethulsmontage. Med løft-op bundventil koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS1.671 kr1.671 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.672 kr1.672 krKøb
3Proshop DK1.672 kr1.672 krKøb
4Homeshop DK1.699 kr1.699 krKøb
5Elvvs.dk1.702 kr1.702 krKøb
6EL-GROSSISTEN1.806,71 kr1.806,71 krKøb
7LavprisVVS1.899 kr1.899 krKøb
8MaintainIt1.928,75 kr1.928,75 krKøb
9BilligVVS DK1.999 kr1.999 krKøb
10vvsfittings.dk2.102,5 kr2.102,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Grohe Essence Håndvaskarmatur S-Size

Grohe

Grohe Essence Håndvaskarmatur S-Size med SilkMove keramisk patron og EcoJoy vandbesparelse. Elegant design med bundventil og ethulsmontage til moderne badeværelser.

• grohe vandhane
• håndvaskarmatur
• etgrebsarmatur
• badeværelsesarmatur
• essence armatur
• vandbesparende armatur
• Moderne badeværelser
• EcoJoy vandbesparelse

Beskrivelse

Grohe Essence Håndvaskarmatur S-Size er det perfekte valg til moderne badeværelser. Dette elegante etgrebsarmatur kombinerer funktionalitet med stilfuldt design. Den avancerede SilkMove 28 mm keramiske patron sikrer glat og præcis betjening, mens temperaturbegrænseren giver sikkerhed for hele familien. EcoJoy teknologien reducerer vandforbruget til kun 5,7 l/min uden at kompromittere ydeevnen. Den justerbare Aquaguide mousseur minimerer vandstænk og tilpasser sig din håndvask. QuickFix Plus installationssystemet gør monteringen hurtig og nem. Armaturet leveres med matchende bundventil med løftestang og fleksible tilslutningsslanger. Fås i flere elegante overflader inklusiv Warm Sunset, krom og stål.

Specifikationer

vægt:1,61 kg
bredde:19 cm
finish:StarLight
højde:7 cm
patron:SilkMove 28 mm keramisk
længde:38 cm
materiale:Messing
montering:Ethulsmontage
bundventil:1 1/4" med løftestang
garantitype:Grohe fabriksgaranti
tilslutning:Flexslanger 3/8"
vandforbrug:5,7 l/min ved 3 bar

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget vand sparer EcoJoy teknologien?

EcoJoy teknologien begrænser vandforbruget til 5,7 l/min, hvilket kan spare op til 50% vand sammenlignet med standard armaturer.

Er armaturet nemt at montere?

Ja, QuickFix Plus installationssystemet gør montagen hurtig og nem med ethulsmontage direkte på håndvasken.

Hvilke overflader fås armaturet i?

Grohe Essence fås i flere elegante finish som Warm Sunset (børstet kobber), krom, stål og sort krom.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe Essence 1-greb hv S - brushed warm sunset ethulsmontage. Med løft-op bundventil

PriceData har fulgt prisen på Grohe Essence 1-greb hv S - brushed warm sunset ethulsmontage. Med løft-op bundventil i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.597 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.690 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.656 kr.

Den nuværende pris på 1.671 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Grohe Essence 1-greb hv S - brushed warm sunset ethulsmontage. Med løft-op bundventil. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Grohe Essence 1-greb hv S - brushed warm sunset ethulsmontage. Med løft-op bundventil de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.671 kr1 kr (0%)
26. maj 20261.672 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.671 kr1 kr (0%)
16. maj 20261.672 kr1 kr (0%)
10. maj 20261.671 kr1 kr (0%)
9. maj 20261.672 kr1 kr (0%)
3. maj 20261.671 kr40 kr (2%)
2. maj 20261.631 kr41 kr (2%)
27. apr. 20261.672 kr38 kr (2%)
23. apr. 20261.634 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret