Gå til hovedindhold

Grohe Essence etgr h.v gl krop - etgr til håndvask, Børstet Warm Sunset. Uden bundv 23590DL1

GroheSanitetVandbesparende teknologiBadeværelse og køkkenEAN: 4005176425882

Grohe Essence håndvaskarmatur med etgreb og S-Size design. Fremstillet med SilkMove teknologi for glat betjening og EcoJoy for reduceret vandforbrug på 5,7l/min. Læs mere

Pris fra 1.548 krtil 2.199 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 651 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.499 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Grohe Essence etgr h.v gl krop - etgr til håndvask, Børstet Warm Sunset. Uden bundv 23590DL1 og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1548 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence håndvaskarmatur, børstet warm sunset
1.548 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Essence S håndvaskarmatur, børstet kobber
1.619 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Essence Håndvaskarmatur 23590Dl1
1.628,21 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence etgr h.v gl krop - etgr til håndvask, Børstet Warm Sunset. Uden bundv 23590DL1
1.639 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Grohe Essence 1-grebs hndvaskarmatur, S-Size, Brstet Warm Sunset
1.640 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Grohe, EssenceEtgrebsbatteri til håndvask, Børstet Warm Sunset
1.660,18 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Essence håndvaskarmatur 23590dl1
1.772,5 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence håndvaskarmatur, børstet kobber
1.999 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GROHE Essence håndvaskarmatur Børstet Warm Sunset
2.033,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Essence S håndvaskarmatur, børstet kobber
2.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Essence etgr h.v gl krop - etgr til håndvask, Børstet Warm Sunset. Uden bundv 23590DL1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Essence etgr h.v gl krop - etgr til håndvask, Børstet Warm Sunset. Uden bundv 23590DL1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.548 kr1.548 krKøb
2CompletVVS1.619 kr1.619 krKøb
3Billigelogvvs.dk1.628,21 kr1.628,21 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.639 kr1.639 krKøb
5WATTOO.DK1.640 kr1.640 krKøb
6EL-GROSSISTEN1.660,18 kr1.660,18 krKøb
7MaintainIt1.772,5 kr1.772,5 krKøb
8LavprisVVS1.999 kr1.999 krKøb
9vvsfittings.dk2.033,75 kr2.033,75 krKøb
10BilligVVS DK2.199 kr2.199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Grohe Essence Håndvaskarmatur

Grohe

Grohe Essence håndvaskarmatur med etgreb og S-Size design. Fremstillet med SilkMove teknologi for glat betjening og EcoJoy for reduceret vandforbrug på 5,7l/min.

• haandvask armatur
• haandvaskarmatur
• grohe vandhane
• badevaerelsesarmatur
• vandhane
• etgreb armatur
• vvs armatur
• grohe essence
• Badeværelse og køkken
• Vandbesparende teknologi

Beskrivelse

Grohe Essence håndvaskarmatur er et elegant etgrebsbatteri designet til moderne badeværelser. Armaturet har Grohe SilkMove teknologi for glat og præcis betjening samt Grohe EcoJoy vandbesparelse der begrænser forbruget til 5,7 liter per minut. Den justerbare luftblander Grohe AquaGuide kan tilpasses efter vaskens konturer. Armaturet monteres med et-huls installation og tilsluttes med fleksible tilslutningsslanger. Fås i 8 forskellige overfladebehandlinger fra klassisk krom til premium Warm Sunset finish. Perfekt til både private badeværelser og erhverv der værdsætter kvalitet og vandbesparelse.

Specifikationer

dybde:116 mm
serie:Essence
finish:Børstet Warm Sunset
højde:208 mm
garanti:5 år
betjening:Etgreb
montering:Et-huls installation
teknologi:SilkMove, EcoJoy, AquaGuide
tilslutning:3/8 tommer fleksible slanger
vandbesparelse:5,7 liter/minut

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget vand sparer armaturet?

Med Grohe EcoJoy teknologi begrænses vandforbruget til kun 5,7 liter per minut, hvilket sparer både vand og energi.

Er det svært at installere?

Nej, armaturet har et-huls montering til vasken og tilsluttes med standard 3/8 tommer fleksible slanger. Grohe QuickFix Plus system gør installationen nem.

Hvilke andre farver fås armaturet i?

Essence serien fås i 8 farver: krom, sort blank, grafit, poleret og børstet kobber, poleret og børstet messing samt Supersteel finish.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe Essence etgr h.v gl krop - etgr til håndvask, Børstet Warm Sunset. Uden bundv 23590DL1

PriceData har fulgt prisen på Grohe Essence etgr h.v gl krop - etgr til håndvask, Børstet Warm Sunset. Uden bundv 23590DL1 i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.476 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.590 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.537 kr.

Den nuværende pris på 1.548 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Grohe Essence etgr h.v gl krop - etgr til håndvask, Børstet Warm Sunset. Uden bundv 23590DL1. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Grohe Essence etgr h.v gl krop - etgr til håndvask, Børstet Warm Sunset. Uden bundv 23590DL1 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 20261.548 kr1 kr (0%)
14. maj 20261.549 kr1 kr (0%)
3. maj 20261.550 kr51 kr (3%)
3. apr. 20261.499 kr35 kr (2%)
2. apr. 20261.534 kr2 kr (0%)
31. mar. 20261.536 kr32 kr (2%)
26. mar. 20261.504 kr33 kr (2%)
24. mar. 20261.537 kr32 kr (2%)
23. mar. 20261.505 kr32 kr (2%)
21. mar. 20261.537 kr32 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret