Gå til hovedindhold

Grohe Ess. N etgr hv gl krop S - Essence Hard Graphite. Uden bundventil 23590A01

GroheSanitetEAN: 4005176426001
Pris fra 1.529 krtil 1.905 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 376 kr (20% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Grohe Ess. N etgr hv gl krop S - Essence Hard Graphite. Uden bundventil 23590A01 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1529 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Essence S håndvaskarmatur, poleret sort krom
-10%1.529 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Grohe Essence S håndvaskarmatur, poleret sort krom billede

Produktinformation

Foren æstetik og teknologi med Grohe Essence Med Essence S-armaturet fra Grohe får du den ultimative håndvaskoplevelse. Essence er fyldt med moderne teknologi, der gør brugen til en fornøjelse. SilkMove-patronen gør det nemt og præcist at regulere vandet.

Produktspecifikationer

Mærke: Grohe
Kategori: Vaske & armaturer
Farve: black chrome
EAN: 4005176426001
Varenr.: 701349108
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Grohe Essence 1-grebs hndvaskarmatur, S-Size, Poleret Hard Graphite
1.621 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence håndvaskarmatur, poleret hard graphite
1.621 kr
Til butik
Grohe Essence håndvaskarmatur, poleret hard graphite billede

Produktinformation

Med sin markante, cylinderformede armaturkrop og buede tud med en finish i Hard Graphite passer dette GROHE Essence Etgrebsarmatur til håndvask perfekt i et hvilket som helst smart og moderne badeværelse. Produktet er spækket med GROHE teknologi og er en fornøjelse at bruge. Vandet reguleres præcist og ubesværet takket være den keramiske GROHE SilkMove patron, og GROHE EcoJoy teknologien begrænser vandgennemstrømningen til 5,7 l/m - hvilket sparer vand og penge! For at undgå vandspild eller stænk kan du også indstille vinklen på AquaGuide mousseuren, så den passer med håndvaskens konturer. Og en enkel 1-huls-installation ved hjælp af GROHE QuickFix Plus systemet reducerer monteringstiden med op til 50 %! Armaturet er et af vores mest populære håndvaskarmaturer og supplerer alle de øvrige produkter i GROHE Essence sortimentet med farven Hard Graphite, så det medvirker til at skabe et smukt og koordineret badeværelsesdesign.

Produktspecifikationer

Mærke: Grohe
Kategori: Blandingsbatterier og armaturer
Artikel nr.: 23590A01
EAN: 4005176426001
Varenr.: 2896440
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Ess. N etgr hv gl krop S - Essence Hard Graphite. Uden bundventil 23590A01
1.724 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence håndvaskarmatur, sort krom
1.799 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Essence S håndvaskarmatur, poleret sort krom
1.899 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GROHE Essence håndvaskarmatur str. S. Hard Graphite
1.905 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Ess. N etgr hv gl krop S - Essence Hard Graphite. Uden bundventil 23590A01 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Ess. N etgr hv gl krop S - Essence Hard Graphite. Uden bundventil 23590A01 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS1.529 kr1.529 krKøb
2WATTOO.DK1.621 kr1.621 krKøb
3Proshop DK1.621 kr1.621 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.724 kr1.724 krKøb
5LavprisVVS1.799 kr1.799 krKøb
6BilligVVS DK1.899 kr1.899 krKøb
7vvsfittings.dk1.905 kr1.905 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe Ess. N etgr hv gl krop S - Essence Hard Graphite. Uden bundventil 23590A01

PriceData har fulgt prisen på Grohe Ess. N etgr hv gl krop S - Essence Hard Graphite. Uden bundventil 23590A01 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.412 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.621 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.570 kr.

Den nuværende pris på 1.529 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for Grohe Ess. N etgr hv gl krop S - Essence Hard Graphite. Uden bundventil 23590A01. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for Grohe Ess. N etgr hv gl krop S - Essence Hard Graphite. Uden bundventil 23590A01 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.529 kr92 kr (6%)
26. maj 20261.621 kr92 kr (6%)
17. maj 20261.529 kr92 kr (6%)
16. maj 20261.621 kr92 kr (6%)
10. maj 20261.529 kr92 kr (6%)
9. maj 20261.621 kr92 kr (6%)
3. maj 20261.529 kr92 kr (6%)
10. apr. 20261.621 kr1 kr (0%)
3. apr. 20261.620 kr1 kr (0%)
25. mar. 20261.619 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret