Gå til hovedindhold

GROHE Essence køkkenarmatur L-tud med udtrækstud - Børstet Hard Graphite

GroheSanitetUdtrækkelig metalmousseur med dual sprayProfessionelle køkkener og moderne hjemEAN: 4005176427466

GROHE Essence køkkenarmatur med udtrækkelig metalmousseur, 360° svingradius, GROHE SilkMove teknologi og GROHE StarLight belægning. Perfect til moderne køkkener. Læs mere

Pris fra 3.149 krtil 4.361,25 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.212,25 kr (28% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.059 kr 30. apr.

Sammenlign priser på GROHE Essence køkkenarmatur L-tud med udtrækstud - Børstet Hard Graphite og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3149 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Essence køkkenarmatur, udtrækstud, børstet sort krom
-10%3.149 kr
Før 3.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence køkkenarmatur, udtrækstud, børstet sort krom
3.399 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence køkkenarmatur med udtræk, børstet hard graphite
3.655 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE Essence køkkenarmatur L-tud med udtrækstud - Børstet Hard Graphite
3.684 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Ess. N etgr køk L-tud - Essence Brushed Hard Graphite 30270AL0
3.713 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Essence køkkenarmatur, udtrækstud, børstet sort krom
-10%3.869 kr
Før 4.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
GROHE Essence Køkkenarmatur med udtræk
4.080,96 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GROHE Essence køkkenarmatur med udtrækstud. Børstet Hard Graphite
4.361,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Essence køkkenarmatur L-tud med udtrækstud - Børstet Hard Graphite koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Essence køkkenarmatur L-tud med udtrækstud - Børstet Hard Graphite koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS3.149 kr3.149 krKøb
2LavprisVVS3.399 kr3.399 krKøb
3Proshop DK3.655 kr3.655 krKøb
4Elvvs.dk3.684 kr3.684 krKøb
5CS MEGASTORE DK3.713 kr3.713 krKøb
6BilligVVS DK3.869 kr3.869 krKøb
7EL-GROSSISTEN4.080,96 kr4.080,96 krKøb
8vvsfittings.dk4.361,25 kr4.361,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

GROHE Essence køkkenarmatur med udtrækstud - Børstet Hard Graphite

Grohe

GROHE Essence køkkenarmatur med udtrækkelig metalmousseur, 360° svingradius, GROHE SilkMove teknologi og GROHE StarLight belægning. Perfect til moderne køkkener.

• Professionelle køkkener og moderne hjem
• Udtrækkelig metalmousseur med dual spray

Beskrivelse

GROHE Essence køkkenarmaturet er den ideelle løsning til køkkener med krav om ydeevne og alsidighed. Designet med elegant og diskret yderside giver det dit køkken et tidløst look. Armaturet kan dreje hele 360° og har udtrækkelig metalmousseur med to strålemønstre - standardstråle og kraftig jetstråle som skiftes med en knap. GROHE EasyDock systemet sikrer nem tilbageføring af mousseurudløbet. GROHE SilkMove teknologi giver ensartet styring af vand og temperatur, mens GROHE StarLight belægning er ridsefast og nem at rengøre.

Specifikationer

vaegt:2.694 kg
finish:Boerstet Hard Graphite
svingradius:360 grader
tilslutning:Flexslanger 3/8 tomme
minimum_tryk:1.0 bar
armaturhoejde:348 mm
monteringstype:Ethulsmontage
vandforbrugtryk:8 l/min ved 3 bar

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan armaturet dreje hele vejen rundt?

Ja, GROHE Essence armaturet har en svingradius på 360°, hvilket giver maksimal fleksibilitet i køkkenet.

Hvilke strålemønstre har udtrækstuden?

Udtrækstuden har to strålemønstre - en standardstråle til daglig brug og en kraftig jetstråle til intensive rengøringsopgaver.

Er armaturet nemt at montere?

Ja, armaturet har ethulsmontage og kommer med GROHE's hurtige monteringssystem og brugervenlige instruktioner.

Hvordan vedligeholder jeg den børstede Hard Graphite finish?

GROHE StarLight belægningen er ridsefast og let at rengøre med en fugtig klud. Undgå skuremidler for at bevare finishen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GROHE Essence køkkenarmatur L-tud med udtrækstud - Børstet Hard Graphite

PriceData har fulgt prisen på GROHE Essence køkkenarmatur L-tud med udtrækstud - Børstet Hard Graphite i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.059 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 3.655 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.282 kr.

Den nuværende pris på 3.149 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for GROHE Essence køkkenarmatur L-tud med udtrækstud - Børstet Hard Graphite. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for GROHE Essence køkkenarmatur L-tud med udtrækstud - Børstet Hard Graphite de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20263.149 kr250 kr (7%)
26. maj 20263.399 kr250 kr (8%)
17. maj 20263.149 kr506 kr (14%)
16. maj 20263.655 kr506 kr (16%)
10. maj 20263.149 kr250 kr (7%)
9. maj 20263.399 kr250 kr (8%)
3. maj 20263.149 kr90 kr (3%)
30. apr. 20263.059 kr518 kr (14%)
25. apr. 20263.577 kr518 kr (17%)
18. apr. 20263.059 kr440 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret