Gå til hovedindhold

Grohe Essence håndvaskarmatur, uden bundventil, s-size, glat krop

GroheSanitetVandbesparelseModerne badeværelserEAN: 4005176339189

Grohe Essence S håndvaskarmatur med etgrebs betjening og vandbesparelse. SilkMove-patron sikrer glat betjening, EcoJoy teknologi sparer vand og energi. Læs mere

Pris fra 958 krtil 1.280 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 322 kr (25% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Grohe Essence håndvaskarmatur, uden bundventil, s-size, glat krop og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 958 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence håndvaskarmatur, krom
958 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence Håndvaskarmatur S-Size - Krom
978 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Essence S håndvaskarmatur, krom
-11%979 kr
Før 1.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Grohe Essence 1-grebs hndvaskarmatur, S-Size, Krom
1.041 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE Essence Etgrebsbatteri til håndvask, S-Size - Krom
1.074 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Grohe Essence håndvaskarmatur, uden bundventil, s-size, glat krop
1.092,01 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Essence håndvaskarmatur type 23590001
1.175 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Essence S håndvaskarmatur, krom
1.199 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence håndvaskarmatur, krom
1.199 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GROHE Essence Håndvaskarmatur til håndvask. Uden bundventil
1.280 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Essence håndvaskarmatur, uden bundventil, s-size, glat krop koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Essence håndvaskarmatur, uden bundventil, s-size, glat krop koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK958 kr997 krKøb
2CS MEGASTORE DK978 kr1.017 krKøb
3CompletVVS979 kr979 krKøb
4WATTOO.DK1.041 kr1.041 krKøb
5Elvvs.dk1.074 kr1.074 krKøb
6EL-GROSSISTEN1.092,01 kr1.092,01 krKøb
7MaintainIt1.175 kr1.175 krKøb
8BilligVVS DK1.199 kr1.199 krKøb
9LavprisVVS1.199 kr1.199 krKøb
10vvsfittings.dk1.280 kr1.280 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Grohe Essence håndvaskarmatur S-Size

Grohe

Grohe Essence S håndvaskarmatur med etgrebs betjening og vandbesparelse. SilkMove-patron sikrer glat betjening, EcoJoy teknologi sparer vand og energi.

• grohe vandhane
• håndvaskarmatur
• badeværelse armatur
• essence serie
• etgrebs vandhane
• Moderne badeværelser
• Vandbesparelse

Beskrivelse

Grohe Essence S håndvaskarmatur kombinerer elegant skandinavisk design med avanceret tysk teknologi. Dette etgrebs armatur til håndvask har en cylindrisk krop og buet tud, der skaber et tidløst og stilfuldt udseende til ethvert badeværelse. Med SilkMove-patronen får du glat og præcis vandregulering, mens EcoJoy teknologien begrænser vandforbruget til kun 5,7 liter per minut - op til 50% besparelse. AquaGuide justerbar luftblander minimerer vandsprøjt. QuickFix Plus systemet gør installation hurtig og nem med ethulsmontage. Starlight krom overflade er ridsefast og holder blank glans over tid. Perfekt til moderne danske badeværelser der sætter pris på kvalitet, funktionalitet og bæredygtighed.

Specifikationer

mål:38x19x7 cm
vægt:1,3 kg
patron:28 mm keramisk med temperaturbegrænser
material:Messing med Starlight krom finish
betjening:Etgrebs
montering:Ethulsmontage
luftblander:AquaGuide justerbar mousseur
tilslutning:Fleksible slanger 3/8 omløbere
installation:QuickFix Plus system
vandbesparelse:EcoJoy 5,7 L/min

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget vand sparer denne vandhane?

Med EcoJoy teknologi begrænses vandforbruget til kun 5,7 L/min, hvilket kan spare op til 50% vand sammenlignet med almindelige vandhaner.

Er den nem at installere?

Ja, QuickFix Plus systemet gør installationen hurtig og nem med ethulsmontage. De fleksible tilslutningsslanger har 3/8 omløbere.

Hvordan fungerer SilkMove-patronen?

SilkMove-patronen giver en glat og præcis betjening af grebet, så du nemt kan regulere vandtemperatur og -flow uden ryk eller hakken.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe Essence håndvaskarmatur, uden bundventil, s-size, glat krop

PriceData har fulgt prisen på Grohe Essence håndvaskarmatur, uden bundventil, s-size, glat krop i 180 dage. Laveste pris i perioden er 943 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 964 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 959 kr.

Den nuværende pris på 958 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Grohe Essence håndvaskarmatur, uden bundventil, s-size, glat krop. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Grohe Essence håndvaskarmatur, uden bundventil, s-size, glat krop de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
11. maj 2026958 kr6 kr (1%)
25. apr. 2026964 kr5 kr (1%)
21. apr. 2026959 kr5 kr (1%)
9. apr. 2026964 kr1 kr (0%)
1. mar. 2026963 kr4 kr (0%)
27. feb. 2026959 kr4 kr (0%)
3. feb. 2026963 kr5 kr (1%)
28. jan. 2026958 kr1 kr (0%)
2. jan. 2026959 kr1 kr (0%)
21. dec. 2025958 kr15 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret