Gå til hovedindhold

Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 1 m

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849686771
Pris fra 12 krtil 49 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 37 kr (76% besparelse)

Sammenlign priser på Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 1 m og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 12 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goobay CAT 6 U/UTP CCA 1m Black
12 kr
Til butik
Goobay CAT 6 U/UTP CCA 1m Black billede

Produktinformation

goobay - Netværkskabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - UTP - CAT 6 - formet, knastfri - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Artikel nr.: 68677
EAN: 4040849686771
Varenr.: 70759
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 1 m
-65%17 kr
Før 49 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 1 m billede

Produktinformation

Vores netværkskabler overfører signaler i maksimal kvalitet med ekstrem hastighed og sikrer en stabil forbindelse. Indvendige ledere af høj kvalitet, robust kabelkappe og præcist tilpassede stik kendetegner vores tilslutningskabler og stik. Goobay har altid det rigtige produkt til din netværksapplikation - både til hjemmet og til virksomhedsnetværk. Simpelthen. Alt. Hvad du behøver!, kobberbeklædt aluminiumleder (CCA) Kabellængde 1 m, Förpackning, : Cable Tag, Samlet, uskærmet LAN-kabel med 2x RJ45-stik til tilslutning af netværkskomponenter, Højkvalitets, kobberbeklædt aluminiumleder (CCA) og forgyldte kontaktflader garanterer en fremragende, højtydende netværksforbindelse. Snaplåsbeskyttelsen af den RJ45-stikledning forhindrer, at den snaplås kan hænge fast eller brække af, hvilket sikrer en pålidelig internetforbindelse. Bøjningsbeskyttelse og stabil kappe beskytter Ethernet-kablet optimalt mod brud på kablet. CAT-6-netværkskabel er egnet til Gigabit Ethernet med hastigheder på op til 10/100/1000 Mbit/s. CAT-kablets længdeangivelse er markeret på den overstøbte, slanke bøjningsbeskyttelsesmuffe. Netværksstik: parrækkefølge i henhold til EIA/TIA 568B, AWG, : 24/7 (stranded), Bøjningsradius >, : 46.4 mm, Specifikation, : CAT 6, Kabelkappen diameter, : 5.8 mm, Afskærmning klasse, : U/UTP, Forbindelser, : EIA/TIA-568 B, Markeringer, : WEEE, CE, Driftstemperatur op til, : 60 °C, Driftstemperatur fra, : -20 °C, max. båndbredde, : 250 MHz, Kink beskyttelse, : tosidet, Kabeltype, : Rundkabel, Materiale kabelkappe, : PVC, Inder leder materiale, : CCA (kobberbeklædt aluminium), Tilslutning, afskærmning, : nej.

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Cat6
EAN: 4040849686771
Varenr.: C43300
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Luxorparts UTP-netværkskabel Cat. 6 Sort - 1,0 m
19 kr
Til butik
Luxorparts UTP-netværkskabel Cat. 6 Sort - 1,0 m billede

Produktinformation

Få en pålidelig kablet netværksforbindelse mellem computer, router, switch, modem og netværksenhed med dette Cat. 6-netværkskabel fra Luxorparts. Det er velegnet, når du vil undgå trådløse udfald og have en fast forbindelse til dit udstyr. Kablet er 1,0 m langt og passer godt til korte forbindelser ved skrivebordet eller i racket. Med Cat. 6-standard, båndbredde på 250 MHz og understøttelse af 1 Gb/s er det egnet til almindelige gigabit-netværk i hjemmet eller på kontoret. Klar til standard netværksudstyr Med RJ45-stik i enderne er kablet beregnet til klassiske netværksporte på computer, router, switch, modem og netværksenhed. UTP-udførelsen (uskærmet) gør det velegnet til installationer, hvor kablet ikke ligger tæt sammen med kraftige strømkabler. I pakken: 1 stk. Luxorparts UTP-netværkskabel Cat. 6 Sort - 1,0 m.

Produktspecifikationer

Mærke: Luxorparts
Kategori: Cat 6 U/UTP
Artikel nr.: 69125
EAN: 4040849686771
Varenr.: 69125
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Goobay CAT 6 U/UTP CCA 1m Black
19 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
UTP netværkskabel - CAT6, 2xRJ45, Sort (1m)
29 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværkskabel Cat 6 Goobay 1 m - U/UTP, sort
29 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro LAN CAT 6 UTP - Sort - 1m
49 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværkskabel Cat 6 Goobay 1 m - U/UTP, sort
49 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 1 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 1 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK12 kr12 krKøb
2Teknikproffset DK17 kr66 krKøb
3Av-Cables DK19 kr19 krKøb
4Ultrashop19 kr19 krKøb
5EL-GROSSISTEN29 kr29 krKøb
6Boligcenter DK29 kr29 krKøb
7Proshop DK49 kr88 krKøb
8Vivas DK49 kr118 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 1 m

PriceData har fulgt prisen på Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 1 m i 179 dage. Laveste pris i perioden er 10 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 12 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 11 kr.

Den nuværende pris på 12 kr er 9% over normalprisen. Der er registreret 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 2 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 1 m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 2 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, sort kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 1 m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. dec. 202512 kr2 kr (20%)
6. dec. 202510 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret