Gå til hovedindhold

Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), hvid 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 0.5 m

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849551239
Pris fra 49 krtil 75 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 26 kr (35% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), hvid 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 0.5 m og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 49 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goobay CAT 8.1 S/FTP CU 0,5m White
49 kr
Til butik
Goobay CAT 8.1 S/FTP CU 0,5m White billede

Produktinformation

goobay - Patchkabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - 50 cm - SFTP, PiMF - CAT 8.1 - halogenfri, formet, knastfri, strenget - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Artikel nr.: 55123
EAN: 4040849551239
Varenr.: 993554421
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), hvid 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 0.5 m
-55%58 kr
Før 129 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), hvid 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 0.5 m billede

Produktinformation

Vores netværkskabler overfører signaler i maksimal kvalitet med ekstrem hastighed og sikrer en stabil forbindelse. Indvendige ledere af høj kvalitet, robust kabelkappe og præcist tilpassede stik kendetegner vores tilslutningskabler og stik. De er særligt velegnede til billedtransmission i høj opløsning i 8K @ 60 Hz og 4K @ 120 Hz. Goobay har altid det rigtige produkt til din netværksapplikation - både til hjemmet og til virksomhedsnetværk. Simpelthen. Alt. Hvad du behøver!, 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH) Kabellængde 0.5 m, Förpackning, : Bulk, Højhastigheds internetkabel, der er egnet til 25/40GBASE-T Ethernet-netværk (40 Gigabit-kompatibelt) og nedadgående kompatibelt med Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T), Med en transmissionsbåndbredde på op til 2 GHz (2.000 MHz) har Ethernet-kablet 4 gange så stor båndbredde som CAT-6A-kabler. Især til spilkonsoller med høj opløsning (8K @ 60 Hz og 4K @ 120 Hz), f.eks. Sony PlayStation 5 eller Microsoft Xbox X, Innovativt RJ45-stik i henhold til industristandard med 50µ forgyldte kontaktflader for en fremragende netværksforbindelse, S/FTP samlet afskærmning: afskærmning af aluminiumfolie for de enkelte ledningspar (PiMF) og aluminiumflet afskærmning for kabelkappen, CAT-8-netværkskabel er egnet til Power over Ethernet (PoE, PoE+, UPoE, 4PPoE) og HDBaseT. AWG, : 24/7 (stranded), Bøjningsradius >, : 64 mm, Specifikation, : CAT 8.1, Kabelkappen diameter, : 8.2 mm, Inderleder, lederdiameter, : 0.2 mm, Afskærmning klasse, : S/FTP (PiMF), Numre af skærm, : 2 x, Forbindelser, : EIA/TIA-568 B, Markeringer, : WEEE, CE, Driftstemperatur op til, : 75 °C, Driftstemperatur fra, : -20 °C, max. båndbredde, : 2000 MHz, Kink beskyttelse, : tosidet, Kabeltype, : Cat 8.1 råkabel, Materiale kabelkappe, : LSZH.

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Cat8
EAN: 4040849551239
Varenr.: C42876
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Halogenfri S/FTP-netværkskabel Cat. 8.1 - 0,5 m
59 kr
Til butik
Halogenfri S/FTP-netværkskabel Cat. 8.1 - 0,5 m billede

Produktinformation

Kabellængden på 0,5 m gør dette Cat. 8.1 S/FTP-netværkskabel praktisk, når udstyret står tæt, og du vil undgå kabelrod bag rack eller skrivebord. Det passer til netværksenheder, router, switch, computer og server. Kablet er et S/FTP (PiMF) Cat. 8.1-netværkskabel med RJ45-stik, der passer til almindelige netværksporte. Hastigheden er angivet til 40 Gb/s med en båndbredde på 2000 MHz, beregnet til høje datahastigheder i netværksopsætninger. Dobbelt skærmning Med S/FTP (PiMF)-skærmning er både hvert enkelt parsnoet leder og hele kablet skærmet. Halogenfri kabelkappe Kablet er halogenfri, hvilket betyder, at kappen er fremstillet uden halogener. I pakken: 1 stk. halogenfri S/FTP-netværkskabel Cat. 8.1, 0,5 m med RJ45-stik og forgyldte stikben.

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Cat 8 S/FTP
Artikel nr.: 55123
EAN: 4040849551239
Varenr.: 69463
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Goobay CAT 8.1 S/FTP CU 0,5m White
69 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro LAN CAT 8.1 STP - Hvid - 0.5m
75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), hvid 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 0.5 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), hvid 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 0.5 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK49 kr49 krKøb
2Teknikproffset DK58 kr107 krKøb
3Av-Cables DK59 kr59 krKøb
4Ultrashop69 kr69 krKøb
5Proshop DK75 kr114 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), hvid 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 0.5 m

PriceData har fulgt prisen på Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), hvid 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 0.5 m i 104 dage. Laveste pris i perioden er 49 kr (registreret d. 22. april 2026), højeste er 70 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 67 kr.

Den nuværende pris på 49 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 7 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), hvid 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 0.5 m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), hvid 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 0.5 m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. apr. 202649 kr9 kr (16%)
11. apr. 202658 kr11 kr (16%)
8. apr. 202669 kr1 kr (1%)
7. apr. 202670 kr1 kr (1%)
22. mar. 202669 kr1 kr (1%)
21. mar. 202670 kr1 kr (1%)
13. mar. 202669 kr1 kr (1%)
12. mar. 202670 kr1 kr (1%)
3. mar. 202669 kr1 kr (1%)
2. mar. 202670 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret