Gå til hovedindhold

Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), grå 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 3 m

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849551383
Pris fra 82 krtil 119 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 37 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 76 kr 7. maj

Sammenlign priser på Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), grå 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 3 m og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 82 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goobay CAT 8.1 S/FTP CU 3m Grey
82 kr
Til butik
Goobay CAT 8.1 S/FTP CU 3m Grey billede

Produktinformation

goobay - Patchkabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - 3 m - SFTP, PiMF - CAT 8.1 - halogenfri, formet, knastfri, strenget - grå

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Artikel nr.: 55138
EAN: 4040849551383
Varenr.: 993554434
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), grå 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 3 m
-45%98 kr
Før 179 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), grå 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 3 m billede

Produktinformation

Vores netværkskabler overfører signaler i maksimal kvalitet med ekstrem hastighed og sikrer en stabil forbindelse. Indvendige ledere af høj kvalitet, robust kabelkappe og præcist tilpassede stik kendetegner vores tilslutningskabler og stik. De er særligt velegnede til billedtransmission i høj opløsning i 8K @ 60 Hz og 4K @ 120 Hz. Goobay har altid det rigtige produkt til din netværksapplikation - både til hjemmet og til virksomhedsnetværk. Simpelthen. Alt. Hvad du behøver!, 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH) Kabellængde 3 m, Förpackning, : Bulk, Højhastigheds internetkabel, der er egnet til 25/40GBASE-T Ethernet-netværk (40 Gigabit-kompatibelt) og nedadgående kompatibelt med Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T), Med en transmissionsbåndbredde på op til 2 GHz (2.000 MHz) har Ethernet-kablet 4 gange så stor båndbredde som CAT-6A-kabler. Hvert Goobay CAT 8.1-kabel op til 5 m testes 1:1 i channel link og leveres med en målerapport og individuelt serienummer, Især til spilkonsoller med høj opløsning (8K @ 60 Hz og 4K @ 120 Hz), f.eks. Sony PlayStation 5 eller Microsoft Xbox X, Innovativt RJ45-stik i henhold til industristandard med 50µ forgyldte kontaktflader for en fremragende netværksforbindelse, S/FTP samlet afskærmning: afskærmning af aluminiumfolie for de enkelte ledningspar (PiMF) og aluminiumflet afskærmning for kabelkappen, CAT-8-netværkskabel er egnet til Power over Ethernet (PoE, PoE+, UPoE, 4PPoE) og HDBaseT. AWG, : 24/7 (stranded), Bøjningsradius >, : 64 mm, Specifikation, : CAT 8.1, Kabelkappen diameter, : 8.2 mm, Inderleder, lederdiameter, : 0.2 mm, Afskærmning klasse, : S/FTP (PiMF), Numre af skærm, : 2 x, Forbindelser, : EIA/TIA-568 B, Markeringer, : WEEE, CE, Driftstemperatur op til, : 75 °C, Driftstemperatur fra, : -20 °C, max. båndbredde, : 2000 MHz, Kink beskyttelse, : tosidet, Kabeltype, : Cat 8.1 råkabel, Materiale kabelkappe, : LSZH.

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Cat8
EAN: 4040849551383
Varenr.: C42890
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro LAN CAT 8.1 STP - Grå - 3m
119 kr
Til butik
Pro LAN CAT 8.1 STP - Grå - 3m billede

Produktinformation

Netværkskabel, RJ-45 (han) -> RJ-45 (han), STP / PIMF (dobbelt skærmet / pairs in metal foil), LSZH (halogenfri), CAT 8.1, understøtter hastigheder op til 25/40 GBIT, max båndbredde 2000 MHz / 2 GHz, grå - 3 meter

Produktspecifikationer

Mærke: Pro
Kategori: Netvaerkskabel
Artikel nr.: 4040849551383
EAN: 4040849551383
Varenr.: 2811526

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), grå 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 3 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), grå 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 3 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK82 kr82 krKøb
2Teknikproffset DK98 kr147 krKøb
3Proshop DK119 kr158 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), grå 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 3 m

PriceData har fulgt prisen på Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), grå 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 3 m i 28 dage. Laveste pris i perioden er 76 kr (registreret d. 7. maj 2026), højeste er 82 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 79 kr.

Den nuværende pris på 82 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 2 prisændringer for Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), grå 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 3 m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 2 prisændringer for Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), grå 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 3 m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 202682 kr6 kr (8%)
7. maj 202676 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret