Gå til hovedindhold

Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), hvid 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 5 m

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849551277
Pris fra 123 krtil 169 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 46 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 103 kr 25. maj

Sammenlign priser på Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), hvid 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 5 m og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 123 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goobay CAT 8.1 S/FTP CU 5m White
123 kr
Til butik
Goobay CAT 8.1 S/FTP CU 5m White billede

Produktinformation

goobay - Patchkabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - SFTP, PiMF - CAT 8.1 - halogenfri, formet, knastfri, strenget - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Artikel nr.: 55127
EAN: 4040849551277
Varenr.: 993554425
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), hvid 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 5 m
-39%133 kr
Før 219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), hvid 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 5 m billede

Produktinformation

Vores netværkskabler overfører signaler i maksimal kvalitet med ekstrem hastighed og sikrer en stabil forbindelse. Indvendige ledere af høj kvalitet, robust kabelkappe og præcist tilpassede stik kendetegner vores tilslutningskabler og stik. De er særligt velegnede til billedtransmission i høj opløsning i 8K @ 60 Hz og 4K @ 120 Hz. Goobay har altid det rigtige produkt til din netværksapplikation - både til hjemmet og til virksomhedsnetværk. Simpelthen. Alt. Hvad du behøver!, 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH) Kabellængde 5 m, Förpackning, : Bulk, Højhastigheds internetkabel, der er egnet til 25/40GBASE-T Ethernet-netværk (40 Gigabit-kompatibelt) og nedadgående kompatibelt med Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T), Med en transmissionsbåndbredde på op til 2 GHz (2.000 MHz) har Ethernet-kablet 4 gange så stor båndbredde som CAT-6A-kabler. Især til spilkonsoller med høj opløsning (8K @ 60 Hz og 4K @ 120 Hz), f.eks. Sony PlayStation 5 eller Microsoft Xbox X, Innovativt RJ45-stik i henhold til industristandard med 50µ forgyldte kontaktflader for en fremragende netværksforbindelse, S/FTP samlet afskærmning: afskærmning af aluminiumfolie for de enkelte ledningspar (PiMF) og aluminiumflet afskærmning for kabelkappen, CAT-8-netværkskabel er egnet til Power over Ethernet (PoE, PoE+, UPoE, 4PPoE) og HDBaseT. AWG, : 24/7 (stranded), Bøjningsradius >, : 64 mm, Specifikation, : CAT 8.1, Kabelkappen diameter, : 8.2 mm, Inderleder, lederdiameter, : 0.2 mm, Afskærmning klasse, : S/FTP (PiMF), Numre af skærm, : 2 x, Forbindelser, : EIA/TIA-568 B, Markeringer, : WEEE, CE, Driftstemperatur op til, : 75 °C, Driftstemperatur fra, : -20 °C, max. båndbredde, : 2000 MHz, Kink beskyttelse, : tosidet, Kabeltype, : Cat 8.1 råkabel, Materiale kabelkappe, : LSZH.

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Cat8
EAN: 4040849551277
Varenr.: C42880
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Halogenfri S/FTP-netværkskabel Cat. 8.1 - 5 m
139 kr
Til butik
Halogenfri S/FTP-netværkskabel Cat. 8.1 - 5 m billede

Produktinformation

Dette Cat. 8.1 S/FTP-netværkskabel på 5 m giver dig meget høje datahastigheder til router, switch, server og computer – uden at kablet bliver flaskehalsen. Kablet er 5 m langt, så du kan placere dit udstyr mere frit. Med Cat. 8.1-standard, RJ45-stik og understøttelse af op til 40 Gb/s er det klar til moderne netværksudstyr med høje hastighedskrav. Skærmet kabel med S/FTP (PiMF) Skærmningstypen S/FTP (PiMF) betyder, at hvert lederpar er individuelt skærmet, og at hele kablet desuden er samlet skærmet. Det hjælper med at reducere elektrisk støj fra andet udstyr i nærheden. Høj båndbredde og halogenfri kappe Med en båndbredde på 2000 MHz er kablet egnet til netværksopsætninger, hvor der stilles høje krav til kapacitet. Kablet er halogenfri, så kappen er fremstillet uden halogenholdige materialer. RJ45-stikkene har forgyldte stikben. I pakken: 1 stk. halogenfri S/FTP-netværkskabel Cat. 8.1, 5 m.

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Cat 8 netværkskabel
Artikel nr.: 55127
EAN: 4040849551277
Varenr.: 69467
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro LAN CAT 8.1 STP - Hvid - 5m
149 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværkskabel CAT 8.1 S/FTP 5 m - Goobay (hvid)
149 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Goobay CAT 8.1 S/FTP CU 5m White
159 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværkskabel CAT 8.1 S/FTP 5 m - Goobay (hvid)
169 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), hvid 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 5 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), hvid 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 5 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK123 kr123 krKøb
2Teknikproffset DK133 kr182 krKøb
3Av-Cables DK139 kr139 krKøb
4Proshop DK149 kr188 krKøb
5Boligcenter DK149 kr149 krKøb
6Ultrashop159 kr159 krKøb
7Vivas DK169 kr238 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), hvid 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 5 m

PriceData har fulgt prisen på Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), hvid 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 5 m i 168 dage. Laveste pris i perioden er 103 kr (registreret d. 16. maj 2026), højeste er 149 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 118 kr.

Den nuværende pris på 123 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), hvid 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 5 m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Goobay CAT 8.1 Patchkabel, S/FTP (PiMF), hvid 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 5 m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026123 kr20 kr (19%)
25. maj 2026103 kr19 kr (16%)
22. maj 2026122 kr19 kr (18%)
19. maj 2026103 kr19 kr (16%)
17. maj 2026122 kr19 kr (18%)
16. maj 2026103 kr19 kr (16%)
14. maj 2026122 kr1 kr (1%)
5. feb. 2026123 kr11 kr (10%)
4. feb. 2026112 kr2 kr (2%)
4. jan. 2026114 kr35 kr (23%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret