Gå til hovedindhold

GIGABYTE X870 GAMING X WIFI7 Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331865368
Pris fra 1.489 krtil 2.319 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 830 kr (36% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på GIGABYTE X870 GAMING X WIFI7 Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1489 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE X870 GAMING X WIFI7 Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
-10%1.489 kr
Før 1.661 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
GIGABYTE X870 GAMING X WIFI7 Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM5 socket, AMD X870 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-6400 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C, skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: X870 GAMING X WIFI7
EAN: 4719331865368
Varenr.: 3295152
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
GIGABYTE X870 GAMING X Bundkort
1.682 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte X870 Gaming X WiFi7 ATX AM5 Socket DDR5
1.918 kr
Til butik
Gigabyte X870 Gaming X WiFi7 ATX AM5 Socket DDR5 billede

Produktinformation

Gigabyte X870 GAMING X WIFI7 - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: X870 GAMING X WIFI7
EAN: 4719331865368
Varenr.: 1002446368
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte X870 Gaming X Wifi7 Am5 Atx Bundkort
2.249 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte X870 Gaming X WiFi7 ATX AM5 Socket DDR5
2.259 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort til gaming - Gigabyte X870 Gaming X WiFi 7
2.299 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Gigabyte X870 GAMING X WIFI7 ATX-bundkort
2.302 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort til gaming - Gigabyte X870 Gaming X WiFi 7
2.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE X870 GAMING X WIFI7 Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE X870 GAMING X WIFI7 Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.489 kr1.489 krKøb
2Komplett DK1.682 kr1.682 krKøb
3CompuMail DK1.918 kr1.918 krKøb
4Dustin DK2.249 kr2.335,25 krKøb
5Ultrashop2.259 kr2.259 krKøb
6Boligcenter DK2.299 kr2.299 krKøb
7Teknikproffset DK2.302 kr2.361 krKøb
8Vivas DK2.319 kr2.398 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE X870 GAMING X WIFI7 Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE X870 GAMING X WIFI7 Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.489 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.917 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.717 kr.

Den nuværende pris på 1.489 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for GIGABYTE X870 GAMING X WIFI7 Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for GIGABYTE X870 GAMING X WIFI7 Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.489 kr120 kr (7%)
22. maj 20261.609 kr72 kr (4%)
21. maj 20261.681 kr1 kr (0%)
20. maj 20261.682 kr18 kr (1%)
16. maj 20261.664 kr18 kr (1%)
12. maj 20261.682 kr73 kr (5%)
9. maj 20261.609 kr52 kr (3%)
7. maj 20261.661 kr8 kr (0%)
6. maj 20261.669 kr156 kr (10%)
8. apr. 20261.513 kr162 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret