Gå til hovedindhold

ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 WHITE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

ASUSBundkortEAN: 4711636007856
Pris fra 2.105 krtil 2.624 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 519 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.399 kr 12. maj

Sammenlign priser på ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 WHITE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2105 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 WHITE AMD X870 Sokkel AM5 ATX
2.105 kr
Til butik
ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 WHITE AMD X870 Sokkel AM5 ATX billede

Produktinformation

ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 WHITE. Processorproducent: AMD, Processor sokkel: Sokkel AM5, Kompatibel processor serie: AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series. Understøttede hukommelsestyper: DDR5-SDRAM, Maksimal intern hukommelse: 256 GB, Hukommelses slots type: DIMM. Understøttede lagerdrev brugerflader: M.2, SATA III, Understøttet datalagringsdrev typer: HDD & SSD, RAID-niveauer: 0, 1, 5, 10. USB-stik type: USB Type-A, USB Type-C. Ethernet-grænsefladetype: 2.5 Gigabit Ethernet, Bedste Wi-Fi standard: Wi-Fi 7 (802.11be)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1LZ0-M0EAY0
EAN: 4711636007856
Varenr.: 1003272662
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 WHITE (ATX, X870, AM5, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
2.309 kr
Til butik
ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 WHITE (ATX, X870, AM5, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Drømmer du om et gaming-setup der ser lige så sindsygt godt ud som det performer? ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 WHITE leverer den perfekte kombination af stunning hvidt design og cutting-edge teknologi. Dette premium bundkort er skabt til AMD's kraftigs...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711636007856
Varenr.: 51247807430992
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 WHITE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
2.390 kr
Til butik
ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 WHITE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM5 socket, AMD X870 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-6400 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1LZ0-M0EAY0
EAN: 4711636007856
Varenr.: 3366020
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 W - AMD X870, Socket AM5, ATX
-14%2.399 kr
Før 2.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 W - AMD X870, Socket AM5, ATX
-14%2.419 kr
Før 2.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus X870 Max Gaming Wifi7 White Am5 Atx Bundkort
2.624 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 WHITE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 WHITE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.105 kr2.105 krKøb
2Geekd2.309 kr2.309 krKøb
3Proshop DK2.390 kr2.390 krKøb
4Boligcenter DK2.399 kr2.399 krKøb
5Vivas DK2.419 kr2.498 krKøb
6Dustin DK2.624 kr2.710,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 WHITE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 WHITE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.399 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 2.390 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.181 kr.

Den nuværende pris på 2.105 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 55 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 89 prisændringer for ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 WHITE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 89 prisændringer for ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 WHITE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20262.105 kr706 kr (50%)
12. maj 20261.399 kr683 kr (33%)
11. maj 20262.082 kr1 kr (0%)
10. maj 20262.083 kr1 kr (0%)
9. maj 20262.084 kr3 kr (0%)
8. maj 20262.087 kr7 kr (0%)
7. maj 20262.094 kr6 kr (0%)
6. maj 20262.088 kr16 kr (1%)
5. maj 20262.104 kr31 kr (1%)
4. maj 20262.073 kr24 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret