Gå til hovedindhold

ASRock X870 Steel Legend WiFi - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

ASRockBundkortEAN: 4710483949340
Pris fra 1.672 krtil 2.049 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 377 kr (18% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASRock X870 Steel Legend WiFi - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1672 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASRock X870 Steel Legend WiFi Motherboard ATX AM5 Socket DDR5
1.672 kr
Til butik
ASRock X870 Steel Legend WiFi Motherboard ATX AM5 Socket DDR5 billede

Produktinformation

ASROCK X870 Steel Legend WiFi - Bundkort - ATX - AMD AM5 Socket - DDR5 - PCIe 5.0 - USB 4.0 - 2.5 Gbit Lan

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: 90-MXBPJ0-A0UAYZ
EAN: 4710483949340
Varenr.: 1002520067
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock X870 STEEL LEGEND WIFI Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
-3%1.780 kr
Før 1.834 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASRock X870 STEEL LEGEND WIFI Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM5 socket, AMD X870 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-6400 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C, skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 1 x HDMI 2.1, Realtek RTL8125BG 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC4082 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASRock Polychrome SYNC software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90-MXBPJ0-A0UAYZ
EAN: 4710483949340
Varenr.: 3301911
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock X870 Steel Legend WiFi - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
1.838 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASRock X870 Steel Legend WiFi ATX AM5 DDR5
-13%1.999 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASRock X870 Steel Legend WiFi ATX AM5 DDR5
-13%2.019 kr
Før 2.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASRock X870 Steel Legend WIFI ATX-bundkort
2.044 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASRock X870 Steel Legend WiFi Motherboard ATX AM5 Socket DDR5
2.049 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock X870 Steel Legend WiFi - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock X870 Steel Legend WiFi - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.672 kr1.672 krKøb
2Proshop DK1.780 kr1.780 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.838 kr1.838 krKøb
4Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
5Vivas DK2.019 kr2.088 krKøb
6Teknikproffset DK2.044 kr2.103 krKøb
7Ultrashop2.049 kr2.049 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASRock X870 Steel Legend WiFi - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på ASRock X870 Steel Legend WiFi - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 149 dage. Laveste pris i perioden er 1.672 kr (registreret d. 2. juni 2026), højeste er 1.949 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.823 kr.

Den nuværende pris på 1.672 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 67 prisændringer for ASRock X870 Steel Legend WiFi - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 67 prisændringer for ASRock X870 Steel Legend WiFi - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.672 kr33 kr (2%)
25. maj 20261.705 kr75 kr (4%)
19. maj 20261.780 kr50 kr (3%)
18. maj 20261.830 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.831 kr7 kr (0%)
16. maj 20261.824 kr2 kr (0%)
14. maj 20261.826 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.827 kr1 kr (0%)
12. maj 20261.828 kr1 kr (0%)
11. maj 20261.829 kr7 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret