Gå til hovedindhold

GIGABYTE X870 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331864682
Pris fra 2.083 krtil 2.619 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 536 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.945 kr 17. apr.

Sammenlign priser på GIGABYTE X870 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2083 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte X870 Aorus Elite WiFi7 Ice ATX AM5
2.083 kr
Til butik
Gigabyte X870 Aorus Elite WiFi7 Ice ATX AM5 billede

Produktinformation

AORUS X870 ELITE WIFI7 ICE - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: X870 A ELITE WF7 ICE
EAN: 4719331864682
Varenr.: 1002446364
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE X870 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
2.208 kr
Til butik
GIGABYTE X870 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM5 socket, AMD X870 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-6400 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C, skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC1220 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: X870 A ELITE WF7 ICE
EAN: 4719331864682
Varenr.: 3295143
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte X870 Aorus Elite WiFi7 Ice ATX AM5
2.459 kr
Til butik
Gigabyte X870 Aorus Elite WiFi7 Ice ATX AM5 billede

Produktinformation

AORUS X870 ELITE WIFI7 ICE ATX Socket AM5 Oplev den kraftfulde AORUS X870 ELITE WIFI7 ICE, der er designet til at maksimere din gaming-oplevelse. Dette bundkort, som understøtter AM5-socket og den nyeste AMD X870 chipset, tilbyder uovertruffen ydeevne o...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Bundkort
EAN: 4719331864682
Varenr.: 77837
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte X870 Aorus Elite Wifi7 Ice Am5 Atx Bundkort
2.499 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort Gigabyte X870 Aorus Elite WiFi7 ICE - AMD AM5, DDR5, PCIe 5.0, USB4
2.599 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort Gigabyte X870 Aorus Elite WiFi7 ICE - AMD AM5, DDR5, PCIe 5.0, USB4
2.619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE X870 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE X870 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.083 kr2.083 krKøb
2Proshop DK2.208 kr2.208 krKøb
3Ultrashop2.459 kr2.459 krKøb
4Dustin DK2.499 kr2.585,25 krKøb
5Boligcenter DK2.599 kr2.599 krKøb
6Vivas DK2.619 kr2.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE X870 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE X870 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.943 kr (registreret d. 12. februar 2026), højeste er 2.265 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.099 kr.

Den nuværende pris på 2.083 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 71 prisændringer for GIGABYTE X870 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 71 prisændringer for GIGABYTE X870 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20262.083 kr1 kr (0%)
31. maj 20262.084 kr6 kr (0%)
30. maj 20262.090 kr2 kr (0%)
29. maj 20262.092 kr2 kr (0%)
25. maj 20262.094 kr4 kr (0%)
23. maj 20262.090 kr25 kr (1%)
22. maj 20262.115 kr3 kr (0%)
20. maj 20262.118 kr43 kr (2%)
19. maj 20262.161 kr21 kr (1%)
18. maj 20262.140 kr114 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret