Gå til hovedindhold

Gigabyte X870 Aorus Stealth Ice bundkort - AMD Ryzen 9000, DDR5 OC, PCIe 5.0, Wi‑Fi 7, USB4

GigabyteBundkortEAN: 4719331873097
Pris fra 2.560 krtil 3.219 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 659 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.377 kr 26. mar.

Sammenlign priser på Gigabyte X870 Aorus Stealth Ice bundkort - AMD Ryzen 9000, DDR5 OC, PCIe 5.0, Wi‑Fi 7, USB4 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2560 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AORUS X870 STEALTH ICE ATX Socket AM5 AMD X870
2.560 kr
Til butik
AORUS X870 STEALTH ICE ATX Socket AM5 AMD X870 billede

Produktinformation

AORUS X870 STEALTH ICE - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 5 Gigabit Ethernet - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: X870 A STEALTH ICE
EAN: 4719331873097
Varenr.: 1003395403
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE X870 AORUS STEALTH ICE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
2.811 kr
Til butik
GIGABYTE X870 AORUS STEALTH ICE Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM5 socket, AMD X870 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-6400 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 2 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C, skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 1 x HDMI 2.1, Realtek 5 Gigabit netværk (LAN), Qualcomm QCNCM865 WiFi 7 & Bluetooth 5.4, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC1220 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software Maksimeret kabinetkompatibilitet! STEALTH-serien udmærker sig med høj kompatibilitet med kabinetter og understøtter mange forskellige producenter. Den gør det muligt for både PC-DIY-entusiaster og gamere at samle personlige computersæt uden begrænsninger. X3D Turbo Mode. Frigør ny æra af gaming-ydelse med ét klik. X3D Turbo Mode's unikke optimeringsparametre gør det muligt for selv Ryzen 9000 X3D at forbedre gaming-ydelsen, og for Ryzen 9000 non-X3D processorer at opnå tilsvarende spilpræstationsniveauer som deres Ryzen X3D-modstykker. Oplev glattere gameplay, højere billedhastigheder og reduceret latency med GIGABYTE's BIOS-innovation - X3D Turbo Mode. Zenith hukommelsesydelse: STEALTH-seriens gaming-motherboards forbedrer DDR5-hukommelsesydelsen og tilbyder førsteklasses kompatibilitet ved hjælp af forskellige avancerede metoder. Fås i to farvevalg: sort og hvid...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: X870 A STEALTH ICE
EAN: 4719331873097
Varenr.: 3393641
Gå til Shark Gaming DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Gigabyte X870 A STEALTH ICE WIFI Bundkort
2.899 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AORUS X870 STEALTH ICE ATX Socket AM5 AMD X870
3.019 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte X870 Aorus Stealth Ice bundkort - AMD Ryzen 9000, DDR5 OC, PCIe 5.0, Wi‑Fi 7, USB4
-3%3.199 kr
Før 3.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte X870 Aorus Stealth Ice bundkort - AMD Ryzen 9000, DDR5 OC, PCIe 5.0, Wi‑Fi 7, USB4
-3%3.219 kr
Før 3.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte X870 Aorus Stealth Ice bundkort - AMD Ryzen 9000, DDR5 OC, PCIe 5.0, Wi‑Fi 7, USB4 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte X870 Aorus Stealth Ice bundkort - AMD Ryzen 9000, DDR5 OC, PCIe 5.0, Wi‑Fi 7, USB4 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.560 kr2.560 krKøb
2Proshop DK2.811 kr2.811 krKøb
3Shark Gaming DK2.899 kr2.899 krKøb
4Ultrashop3.019 kr3.019 krKøb
5Boligcenter DK3.199 kr3.199 krKøb
6Vivas DK3.219 kr3.298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte X870 Aorus Stealth Ice bundkort - AMD Ryzen 9000, DDR5 OC, PCIe 5.0, Wi‑Fi 7, USB4

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte X870 Aorus Stealth Ice bundkort - AMD Ryzen 9000, DDR5 OC, PCIe 5.0, Wi‑Fi 7, USB4 i 183 dage. Laveste pris i perioden er 2.377 kr (registreret d. 26. marts 2026), højeste er 3.103 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.777 kr.

Den nuværende pris på 2.560 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 52 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 76 prisændringer for Gigabyte X870 Aorus Stealth Ice bundkort - AMD Ryzen 9000, DDR5 OC, PCIe 5.0, Wi‑Fi 7, USB4. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 76 prisændringer for Gigabyte X870 Aorus Stealth Ice bundkort - AMD Ryzen 9000, DDR5 OC, PCIe 5.0, Wi‑Fi 7, USB4 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20262.560 kr8 kr (0%)
30. maj 20262.568 kr5 kr (0%)
27. maj 20262.563 kr6 kr (0%)
24. maj 20262.569 kr4 kr (0%)
23. maj 20262.565 kr7 kr (0%)
22. maj 20262.572 kr13 kr (1%)
20. maj 20262.559 kr80 kr (3%)
16. maj 20262.639 kr15 kr (1%)
15. maj 20262.624 kr4 kr (0%)
14. maj 20262.620 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret