Gå til hovedindhold

GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7 Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331874346
Pris fra 1.989 krtil 2.619 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 630 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.978 kr 14. maj

Sammenlign priser på GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7 Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1989 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Gigabyte X870M AORUS ELITE WIFI7 Bundkort
1.989 kr
Til butik
Gigabyte X870M AORUS ELITE WIFI7 Bundkort billede

Produktinformation

Gigabyte X870M AORUS ELITE WIFI7 Bundkort - AM5, Micro ATX, DDR5, 1x PCIe 5.0, 2x M.2 - Bundkort AMD Socket

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: X870M A ELITE WF7
EAN: 4719331874346
Varenr.: 1332151
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7 micro ATX AM5 AMD X870
2.032 kr
Til butik
GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7 micro ATX AM5 AMD X870 billede

Produktinformation

GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7. Processorproducent: AMD, Processor sokkel: Sokkel AM5, Kompatibel processor serie: AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series. Understøttede hukommelsestyper: DDR5-SDRAM, Maksimal intern hukommelse: 256 GB, Hukommelses slots type: DIMM. Understøttede lagerdrev brugerflader: M.2, PCI Express 4.0, PCI Express 5.0, SATA III, Understøttet datalagringsdrev typer: HDD & SSD, RAID-niveauer: 0, 1, 5, 10. Maksimal opløsning: 4096 x 2160 pixel. Ethernet-grænsefladetype: 2.5 Gigabit Ethernet, LAN Kontroller: Realtek RTL8125, Bedste Wi-Fi standard: Wi-Fi 7 (802.11be)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: X870M A ELITE WF7
EAN: 4719331874346
Varenr.: 1003395404
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7 Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
2.108 kr
Til butik
GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7 Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, AMD AM5 socket, AMD X870 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-6400 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 2 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C, skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), Realtek RTL8922AE WiFi 7 & Bluetooth 5.4, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC1220 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: X870M A ELITE WF7
EAN: 4719331874346
Varenr.: 3408862
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte X870M Aorus Elite WiFi 7 bundkort - AM5, DDR5 op til 8.200 MHz, PCIe 5.0, USB4
2.599 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte X870M Aorus Elite WiFi 7 bundkort - AM5, DDR5 op til 8.200 MHz, PCIe 5.0, USB4
2.619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7 Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7 Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK1.989 kr1.989 krKøb
2CompuMail DK2.032 kr2.032 krKøb
3Proshop DK2.108 kr2.108 krKøb
4Boligcenter DK2.599 kr2.599 krKøb
5Vivas DK2.619 kr2.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7 Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7 Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 174 dage. Laveste pris i perioden er 1.978 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 2.349 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.050 kr.

Den nuværende pris på 1.989 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 52 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 88 prisændringer for GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7 Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 88 prisændringer for GIGABYTE X870M AORUS ELITE WIFI7 Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. maj 20261.989 kr11 kr (1%)
14. maj 20261.978 kr11 kr (1%)
4. maj 20261.989 kr50 kr (2%)
3. maj 20262.039 kr10 kr (0%)
2. maj 20262.049 kr7 kr (0%)
1. maj 20262.042 kr2 kr (0%)
30. apr. 20262.040 kr2 kr (0%)
29. apr. 20262.038 kr6 kr (0%)
26. apr. 20262.044 kr6 kr (0%)
25. apr. 20262.038 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret