Gå til hovedindhold

GIGABYTE X870E AORUS PRO ICE Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331864798
Pris fra 2.560 krtil 3.568 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.008 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.319 kr 24. mar.

Sammenlign priser på GIGABYTE X870E AORUS PRO ICE Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2560 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AORUS X870E PRO ICE ATX Socket AM5 AMD X870E
2.560 kr
Til butik
AORUS X870E PRO ICE ATX Socket AM5 AMD X870E billede

Produktinformation

AORUS X870E PRO ICE - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870E Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: X870E AORUS PRO ICE
EAN: 4719331864798
Varenr.: 1002446373
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE X870E AORUS PRO ICE Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
2.806 kr
Til butik
GIGABYTE X870E AORUS PRO ICE Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM5 socket, AMD X870E chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-6400 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C, skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), Qualcomm QCNCM865 WiFi 7 & Bluetooth 5.3, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC1220 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: X870E AORUS PRO ICE
EAN: 4719331864798
Varenr.: 3295162
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
AORUS X870E PRO ICE ATX Socket AM5 AMD X870E Bundkort - GEEKD.dk
2.806 kr
Til butik
AORUS X870E PRO ICE ATX Socket AM5 AMD X870E Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at dominere gaming-scenen med det ultimative white-build bundkort? Dit setup fortjener det bedste - og X870E AORUS PRO ICE leverer præcis det. Dette hvide monster af et bundkort kombinerer AMD's nyeste X870E-chipset med ekstrem overclockin

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Bundkort
EAN: 4719331864798
Varenr.: 49612819726672
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte X870e Aorus Pro Ice Am5 Atx Bundkort
2.874 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort Gigabyte X870E Aorus Pro Ice - ATX, Wi‑Fi 7, USB4
2.999 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AORUS X870E PRO ICE ATX Socket AM5 AMD X870E
3.019 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort Gigabyte X870E Aorus Pro Ice - ATX, Wi‑Fi 7, USB4
3.019 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Gigabyte X870E AORUS PRO ICE ATX-bundkort
3.568 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE X870E AORUS PRO ICE Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE X870E AORUS PRO ICE Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.560 kr2.560 krKøb
2Proshop DK2.806 kr2.806 krKøb
3Geekd2.806 kr2.806 krKøb
4Dustin DK2.874 kr2.960,25 krKøb
5Boligcenter DK2.999 kr2.999 krKøb
6Ultrashop3.019 kr3.019 krKøb
7Vivas DK3.019 kr3.098 krKøb
8Teknikproffset DK3.568 kr3.627 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE X870E AORUS PRO ICE Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE X870E AORUS PRO ICE Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX i 183 dage. Laveste pris i perioden er 2.319 kr (registreret d. 24. marts 2026), højeste er 2.726 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.546 kr.

Den nuværende pris på 2.560 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for GIGABYTE X870E AORUS PRO ICE Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for GIGABYTE X870E AORUS PRO ICE Bundkort - AMD X870E - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20262.560 kr8 kr (0%)
30. maj 20262.568 kr5 kr (0%)
27. maj 20262.563 kr6 kr (0%)
24. maj 20262.569 kr4 kr (0%)
23. maj 20262.565 kr7 kr (0%)
22. maj 20262.572 kr112 kr (5%)
15. maj 20262.460 kr80 kr (3%)
14. maj 20262.540 kr19 kr (1%)
12. maj 20262.559 kr41 kr (2%)
11. maj 20262.518 kr41 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret