Gå til hovedindhold

ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

ASUSBundkortEAN: 4711636007849
Pris fra 1.705 krtil 2.390 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 685 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.399 kr 12. maj

Sammenlign priser på ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1705 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 ATX Socket AM5 AMD X870
1.705 kr
Til butik
ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 ATX Socket AM5 AMD X870 billede

Produktinformation

ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1LY0-M0EAY0
EAN: 4711636007849
Varenr.: 1003272661
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 bundkort
1.742 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
1.874 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 (ATX, X870, AM5, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
1.899 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS X870 MAX Gaming WiFi 7 - AMD X870, AM5, ATX
-23%1.999 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS X870 MAX Gaming WiFi 7 - AMD X870, AM5, ATX
-23%2.019 kr
Før 2.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 ATX Socket AM5 AMD X870
2.099 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
2.390 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.705 kr1.705 krKøb
2Komplett DK1.742 kr1.742 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.874 kr1.874 krKøb
4Geekd1.899 kr1.899 krKøb
5Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
6Vivas DK2.019 kr2.088 krKøb
7Ultrashop2.099 kr2.099 krKøb
8Proshop DK2.390 kr2.390 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.399 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 2.293 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.894 kr.

Den nuværende pris på 1.705 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for ASUS X870 MAX GAMING WIFI7 - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.705 kr306 kr (22%)
12. maj 20261.399 kr343 kr (20%)
4. maj 20261.742 kr93 kr (5%)
2. maj 20261.835 kr436 kr (31%)
22. apr. 20261.399 kr513 kr (27%)
21. apr. 20261.912 kr513 kr (37%)
11. apr. 20261.399 kr511 kr (27%)
8. apr. 20261.910 kr20 kr (1%)
19. mar. 20261.890 kr125 kr (6%)
18. mar. 20262.015 kr24 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret