Gå til hovedindhold

ASUS ROG STRIX X870-A GAMING WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

ASUSBundkortEAN: 4711387737859
Pris fra 2.667 krtil 3.374 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 707 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.329 kr 22. mar.

Sammenlign priser på ASUS ROG STRIX X870-A GAMING WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2667 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG STRIX X870-A GAMING WIFI ATX Socket AM5 AMD X870
2.667 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX X870-A GAMING WIFI ATX Socket AM5 AMD X870 billede

Produktinformation

ASUS ROG STRIX X870-A GAMING WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1IF0-M0EAY0
EAN: 4711387737859
Varenr.: 1002514572
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX X870-A GAMING WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
2.711 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX X870-A GAMING WIFI Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
2.711 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX X870-A GAMING WIFI Bundkort - AMD X870 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM5 socket, AMD X870 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-6400 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 2 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C, skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 1 x HDMI 2.1, Intel I225-V 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC4080 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1IF0-M0EAY0
EAN: 4711387737859
Varenr.: 3295127
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG STRIX X870-A GAMING WIFI (ATX, X870, AM5, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
2.940 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG STRIX X870-A GAMING WIFI ATX Socket AM5 AMD X870
3.159 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS ROG STRIX X870-A GAMING WIFI ATX-bundkortet
3.361 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Rog Strix X870-a Gaming Wifi Am5 Atx Bundkort
3.374 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX X870-A GAMING WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX X870-A GAMING WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.667 kr2.667 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.711 kr2.711 krKøb
3Proshop DK2.711 kr2.711 krKøb
4Geekd2.940 kr2.940 krKøb
5Ultrashop3.159 kr3.159 krKøb
6Teknikproffset DK3.361 kr3.420 krKøb
7Dustin DK3.374 kr3.460,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG STRIX X870-A GAMING WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG STRIX X870-A GAMING WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 160 dage. Laveste pris i perioden er 2.329 kr (registreret d. 22. marts 2026), højeste er 2.739 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.644 kr.

Den nuværende pris på 2.667 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 54 prisændringer for ASUS ROG STRIX X870-A GAMING WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 54 prisændringer for ASUS ROG STRIX X870-A GAMING WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD X870 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20262.667 kr4 kr (0%)
30. maj 20262.663 kr5 kr (0%)
29. maj 20262.658 kr43 kr (2%)
28. maj 20262.615 kr33 kr (1%)
27. maj 20262.648 kr96 kr (4%)
22. maj 20262.552 kr12 kr (0%)
9. maj 20262.564 kr51 kr (2%)
7. maj 20262.615 kr85 kr (3%)
4. maj 20262.530 kr114 kr (4%)
16. apr. 20262.644 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret