Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology Gigabyte UD850GM PG5 2.0 - Strømforsyning (intern) - ATX12V / EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC

Pris fra 643 krtil 819 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 176 kr (21% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gigabyte UD850GM PG5 2.0 - Strømforsyning (intern) - ATX12V / EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 643 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte UD850GM PG5 2.0 850Watt 80 PLUS Gold
643 kr
Til butik
Gigabyte UD850GM PG5 2.0 850Watt 80 PLUS Gold billede

Produktinformation

Gigabyte UD850GM PG5 2.0 - Strømforsyning (intern) - ATX12V / EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GP-UD850GM PG5 2.0
EAN: 4719331553104
Varenr.: 1001040008
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte UD850GM PG5 2.0 - Strømforsyning (intern) - ATX12V / EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC
696 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning Gigabyte UD850GM PG5 2.0 - 850 W 80 PLUS Gold
-20%739 kr
Før 929 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning Gigabyte UD850GM PG5 2.0 - 850 W 80 PLUS Gold billede

Produktinformation

Gigabyte UD850GM PG5 2.0 - Strømforsyning (intern) - ATX12V / EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFCGenereltEnhedstype: Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - internPSU formfaktor: ATXSpecifikationsoverensstemmelse: ATX12V / EPS12VStrømenhed80 PLUS certificering: 80 PLUS GoldDetaljer om strømudgangskonnektorer: 1 x strøm 24 pin ATX med aftagelig 4 pin sektion | 2 x strøm 8 pin EPS12 V med aftagelig 4 pin ATX12V sektion | 4 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektion | 8 x 15 pin Serial ATA strøm | 4 x 4-PIN intern strømEffektivitet: 90%Indgangspænding: AC 100-240 VModulær Kabel Administration: JaNødvendig frekvens: 50 - 60 HzOutput Current: +3.3V - 20 A | +5V - 20 A | +12V - 70.8 A | -12V - 0.3 A | +5VSB - 3 A | +12VHPWR - 55 AStrømfaktor (PF): 0.9Strømkapacitet: 850 WattUdgangspænding: +3.3+5±12 VDiverseEgenskaber: Beskyttelse mod overophedningSmart Fan Control Quiet teknologibeskyttelse mod overstrømoverspændingsbeskyttelseoverbelastningsbeskyttelsebeskyttelse mod underspændingkortslutnings beskyttelsehydraulisk lejekøleblæserfuld modulærKølesystem: 120 mm ventilatorMedfølgende ledninger: ATX-strømkabel 61 cm | Strøm 8 pin +12 V med aftageligt 4 pin sektion modulært kabel | 2 x 2x 8 pin PCI Express strøm med aftagelig 2 p...

Produktspecifikationer

Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.71g
EAN: 4719331553104
Varenr.: 1814577
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning Gigabyte UD850GM PG5 2.0 - 850 W 80 PLUS Gold
-20%759 kr
Før 949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte UD850GM PG5 2.0 850Watt 80 PLUS Gold
819 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte UD850GM PG5 2.0 - Strømforsyning (intern) - ATX12V / EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte UD850GM PG5 2.0 - Strømforsyning (intern) - ATX12V / EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK643 kr643 krKøb
2CS MEGASTORE DK696 kr735 krKøb
3Boligcenter DK739 kr739 krKøb
4Vivas DK759 kr828 krKøb
5Ultrashop819 kr819 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte UD850GM PG5 2.0 - Strømforsyning (intern) - ATX12V / EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte UD850GM PG5 2.0 - Strømforsyning (intern) - ATX12V / EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC i 186 dage. Laveste pris i perioden er 643 kr (registreret d. 25. maj 2026), højeste er 913 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 805 kr.

Den nuværende pris på 643 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 53 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 83 prisændringer for Gigabyte UD850GM PG5 2.0 - Strømforsyning (intern) - ATX12V / EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 83 prisændringer for Gigabyte UD850GM PG5 2.0 - Strømforsyning (intern) - ATX12V / EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026643 kr49 kr (7%)
18. maj 2026692 kr1 kr (0%)
17. maj 2026691 kr6 kr (1%)
16. maj 2026697 kr7 kr (1%)
15. maj 2026704 kr7 kr (1%)
14. maj 2026711 kr7 kr (1%)
13. maj 2026718 kr39 kr (6%)
25. apr. 2026679 kr58 kr (8%)
14. mar. 2026737 kr65 kr (8%)
13. mar. 2026802 kr66 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret