Gå til hovedindhold

Strømforsyning til PC - Gigabyte UD750GM PG5 V2 ICE, 750 W, 80 Plus Gold, fuldt modulær, ATX 3.1

Pris fra 694 krtil 889 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 195 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 573 kr 1. maj

Sammenlign priser på Strømforsyning til PC - Gigabyte UD750GM PG5 V2 ICE, 750 W, 80 Plus Gold, fuldt modulær, ATX 3.1 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 694 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte UD750GM PG5 V2 ICE Strømforsyning 750Watt
694 kr
Til butik
Gigabyte UD750GM PG5 V2 ICE Strømforsyning 750Watt billede

Produktinformation

Gigabyte UD750GM PG5 V2 ICE - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 750 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GP-UD750GM PG5 ICE
EAN: 4719331556310
Varenr.: 1003623400
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE UD750GM PG5 V2 ICE Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified
699 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning til PC - Gigabyte UD750GM PG5 V2 ICE, 750 W, 80 Plus Gold, fuldt modulær, ATX 3.1
-1%779 kr
Før 789 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning til PC - Gigabyte UD750GM PG5 V2 ICE, 750 W, 80 Plus Gold, fuldt modulær, ATX 3.1 billede

Produktinformation

Effektiv strømforsyning til gaming og krævende PC-bygGigabyte UD750GM PG5 V2 ICE leverer 750 W stabil strøm til moderne systemer. Den hvide ATX-strømforsyning er fuldt modulær, så du kun tilslutter de kabler, du behøver - det giver et ryddeligt kabinet og bedre luftflow. Den aktive PFC og en effektivitet på op til 90 % hjælper med at udnytte energien bedre, mens den 120 mm store blæser med aktiv køling holder komponenterne kørende sikkert.Designet til nye standarderMed ATX 3.1 og PCIe Gen 5.1-understøttelse er du klar til nutidens grafikkort. Den medfølgende 12+4-pin PCIe-strøm udvider mulighederne, og der er rige tilslutninger til både bundkort, CPU og lager. UD-seriens hvide ICE-design passer elegant ind i lyse builds.Formfaktor: ATXFormål: PCTotal effekt: 750 WEffektivitet: 90 % (80 Plus Gold)ATX-version: 3.1Køling: Aktiv, 1 × 120 mm blæserFarve: HvidIndgangsspænding: 100 – 240 VIndgangsstrøm: 15 – 6,5 AIndgangsfrekvens: 50/60 HzAktiv PFC, effektfaktor: 0,9Beskyttelser: UVP, OCP, OTP, OVP, OPP, SCP+12 V samlet effekt: 750 W, maks. strøm: 70,8 A+3,3 V/+5 V samlet effekt: 105 W, maks. strøm: 20 A (hver)+5Vsb: 15 W, maks. strøm: 3 A-12 V: 3,6 W, maks. strøm: 0,3 AHoldetid: 16 msKabelføring: Fuldt modulærATX 24-pin: 20+4 pin (kablet 61 cm)CPU: 4+4 pin (2 stk.)PCIe: 4 × 6+2 pin, 1 × 12+4 pin (kabel 70 cm)SATA-strøm: 8 stk.Mål (H × B × D): 8,6 × 15 × 14 cmMTBF: 100.000 t...

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.4g
EAN: 4719331556310
Varenr.: 1945436
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning til PC - Gigabyte UD750GM PG5 V2 ICE, 750 W, 80 Plus Gold, fuldt modulær, ATX 3.1
-1%799 kr
Før 809 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte UD750GM PG5 V2 ICE Strømforsyning 750Watt
889 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Strømforsyning til PC - Gigabyte UD750GM PG5 V2 ICE, 750 W, 80 Plus Gold, fuldt modulær, ATX 3.1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Strømforsyning til PC - Gigabyte UD750GM PG5 V2 ICE, 750 W, 80 Plus Gold, fuldt modulær, ATX 3.1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK694 kr694 krKøb
2Proshop DK699 kr738 krKøb
3Boligcenter DK779 kr779 krKøb
4Vivas DK799 kr878 krKøb
5Ultrashop889 kr889 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Strømforsyning til PC - Gigabyte UD750GM PG5 V2 ICE, 750 W, 80 Plus Gold, fuldt modulær, ATX 3.1

PriceData har fulgt prisen på Strømforsyning til PC - Gigabyte UD750GM PG5 V2 ICE, 750 W, 80 Plus Gold, fuldt modulær, ATX 3.1 i 186 dage. Laveste pris i perioden er 573 kr (registreret d. 19. april 2026), højeste er 759 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 667 kr.

Den nuværende pris på 694 kr er 4% over normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for Strømforsyning til PC - Gigabyte UD750GM PG5 V2 ICE, 750 W, 80 Plus Gold, fuldt modulær, ATX 3.1. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for Strømforsyning til PC - Gigabyte UD750GM PG5 V2 ICE, 750 W, 80 Plus Gold, fuldt modulær, ATX 3.1 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026694 kr22 kr (3%)
27. maj 2026672 kr2 kr (0%)
25. maj 2026674 kr1 kr (0%)
24. maj 2026673 kr1 kr (0%)
23. maj 2026674 kr5 kr (1%)
22. maj 2026669 kr3 kr (0%)
20. maj 2026672 kr4 kr (1%)
15. maj 2026668 kr1 kr (0%)
14. maj 2026667 kr3 kr (0%)
13. maj 2026664 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret