Gå til hovedindhold

AeroCool LUX Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified

Pris fra 604 krtil 769 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 165 kr (21% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på AeroCool LUX Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 604 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AeroCool LUX Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified
-11%604 kr
Før 676 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
AeroCool LUX Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified billede

Produktinformation

Strømforsyning (intern), ATX12V 2.4, 80 PLUS Bronze, AC 200-240 V, 850 watt, aktiv PFC

Produktspecifikationer

Mærke: AeroCool
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: AEROLUX-850-80BRONZE
EAN: 4710562759396
Varenr.: 2938949
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AeroCool LUX 750W Strømforsyning 850Watt
672 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning til PC - Aerocool LUX 850W, 80 Plus Bronze, 230 V, sort
749 kr
Til butik
Strømforsyning til PC - Aerocool LUX 850W, 80 Plus Bronze, 230 V, sort billede

Produktinformation

Fordele ved PC strømforsyningAerocool LUX 850W er en solid PC-strømforsyning til gaming- og workstation-byg, hvor stabil effekt er afgørende. Med op til 88 % effektivitet og 80 Plus Bronze får du en pålidelig løsning, der leverer 840 W på +12 V skinnen til krævende komponenter. Den sorte PSU er udstyret med en 12 cm blæser og integreret beskyttelse mod kortslutning, over- og underspænding.Til dig der bygger eller opgradererLUX 850W passer til almindelige PC-builds med 230 V netspænding. Den kommer med 20+4 pin ATX til bundkort, 2 stk. PCIe 6+2 pin til grafikkort, 5 SATA og 3 PATA-stik til drev og tilbehør. Praktisk til ensartede setups, hvor der ønskes stærk ydelse og enkel tilslutning.Total effekt: 850 WEffektivitet: 88 %80 Plus: BronzeIndgangsspænding: 200 – 240 VIndgangsstrøm: 5,5 AAC-frekvens: 47 – 63 Hz+12 V samlet effekt: 840 W (maks. 70 A)+3,3 V/+5 V samlet effekt: 130 W (maks. 20 A hver)+5Vsb: 12,5 W (maks. 2,5 A)−12 V: 3,6 W (maks. 0,3 A)Formål: PCBlæsere: 1 × 12 cmFarve: SortATX 20+4 pin til bundkortPCIe 6+2 pin: 2 stk.SATA-strømstik: 5 stk.PATA-strømstik: 3 stk.Beskyttelser: Kortslutning, over- og underspændingEmballage: Boks, 23,0 × 19,5 × 9,5 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: Aerocool
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 1.95g
EAN: 4710562759396
Varenr.: 1898192
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning til PC - Aerocool LUX 850W, 80 Plus Bronze, 230 V, sort
769 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AeroCool LUX Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AeroCool LUX Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK604 kr643 krKøb
2CompuMail DK672 kr672 krKøb
3Boligcenter DK749 kr749 krKøb
4Vivas DK769 kr848 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AeroCool LUX Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified

PriceData har fulgt prisen på AeroCool LUX Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified i 182 dage. Laveste pris i perioden er 604 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 833 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 664 kr.

Den nuværende pris på 604 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 78 prisændringer for AeroCool LUX Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 78 prisændringer for AeroCool LUX Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026604 kr3 kr (0%)
29. maj 2026607 kr3 kr (0%)
28. maj 2026610 kr3 kr (0%)
26. maj 2026613 kr3 kr (0%)
25. maj 2026616 kr3 kr (0%)
24. maj 2026619 kr3 kr (0%)
23. maj 2026622 kr3 kr (0%)
22. maj 2026625 kr3 kr (0%)
21. maj 2026628 kr3 kr (0%)
20. maj 2026631 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret