Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology Gigabyte UD1300GM PG5 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1300 Watt - aktiv PFC

Pris fra 1.305 krtil 2.119 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 814 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.267 kr 9. maj

Sammenlign priser på Gigabyte UD1300GM PG5 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1300 Watt - aktiv PFC og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1305 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte UD1300GM PG5 1300Watt 80 PLUS Gold
1.305 kr
Til butik
Gigabyte UD1300GM PG5 1300Watt 80 PLUS Gold billede

Produktinformation

Gigabyte UD1300GM PG5 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1300 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GP-UD1300GM PG5
EAN: 4719331553388
Varenr.: 1001125793
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte UD1300GM PG5 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1300 Watt - aktiv PFC
1.393 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE UD1300GM PG5 Strømforsyning - 1300 Watt - 140 mm - ATX - 80 Plus Gold certified
1.393 kr
Til butik
GIGABYTE UD1300GM PG5 Strømforsyning - 1300 Watt - 140 mm - ATX - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.0, 80 plus Gold, 140mm blæser Dual Ball leje, aktiv PFC, kabler: 8 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12VHPWR 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.0 ready) / 12 x 5 pins SATA / 6 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: sort, 1300 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: GP-UD1300GM PG5
EAN: 4719331553388
Varenr.: 3197299
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte UD1300GM PG5 1300Watt 80 PLUS Gold
1.599 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning Gigabyte UD1300GM PG5 - 1.300 W
-22%2.099 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning Gigabyte UD1300GM PG5 - 1.300 W
-22%2.119 kr
Før 2.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte UD1300GM PG5 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1300 Watt - aktiv PFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte UD1300GM PG5 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1300 Watt - aktiv PFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.305 kr1.305 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.393 kr1.393 krKøb
3Proshop DK1.393 kr1.393 krKøb
4Ultrashop1.599 kr1.599 krKøb
5Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
6Vivas DK2.119 kr2.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte UD1300GM PG5 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1300 Watt - aktiv PFC

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte UD1300GM PG5 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1300 Watt - aktiv PFC i 184 dage. Laveste pris i perioden er 1.267 kr (registreret d. 26. marts 2026), højeste er 1.500 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.397 kr.

Den nuværende pris på 1.305 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 49 prisændringer for Gigabyte UD1300GM PG5 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1300 Watt - aktiv PFC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 49 prisændringer for Gigabyte UD1300GM PG5 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1300 Watt - aktiv PFC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.305 kr1 kr (0%)
28. maj 20261.304 kr8 kr (1%)
27. maj 20261.296 kr8 kr (1%)
26. maj 20261.304 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.305 kr17 kr (1%)
20. maj 20261.288 kr17 kr (1%)
19. maj 20261.305 kr1 kr (0%)
18. maj 20261.304 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.305 kr38 kr (3%)
9. maj 20261.267 kr126 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret