Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology Gigabyte WINDFORCE MAX - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Pris fra 2.716 krtil 3.229 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 513 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.714 kr 1. jun.

Sammenlign priser på Gigabyte WINDFORCE MAX - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2716 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti WindForce 2 MAX OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort
2.716 kr
Til butik
GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti WindForce 2 MAX OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti Overclocked (Core clock 2241 MHz / Boost clock 2587 MHz), 4608 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 8GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 128-bit, PCI-Express 5.0 x16 (x8 mode), 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 8-Pins strømstik, anbefalet strømforsyning: 650 Watt, kortlængde: 208mm, PCI-Port bredde: 2 slots, Gigabyte WindForce 2X low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: GV-N506TWF2MAX OC-8GD...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: GV-N506TWF2MAX OC-8GD
EAN: 4719331356682
Varenr.: 3442559
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte WINDFORCE MAX - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI
2.744 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti 8GB GDDR7 SDRAM
2.745 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti Windforce Max OC 8GB
-20%3.199 kr
Før 3.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti Windforce Max OC 8GB
-20%3.219 kr
Før 4.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti 8GB GDDR7 SDRAM
3.229 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte WINDFORCE MAX - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte WINDFORCE MAX - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.716 kr2.716 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.744 kr2.744 krKøb
3CompuMail DK2.745 kr2.745 krKøb
4Boligcenter DK3.199 kr3.199 krKøb
5Vivas DK3.219 kr3.288 krKøb
6Ultrashop3.229 kr3.229 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte WINDFORCE MAX - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte WINDFORCE MAX - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.714 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 3.549 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.169 kr.

Den nuværende pris på 2.716 kr er 14% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 57 prisændringer for Gigabyte WINDFORCE MAX - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 57 prisændringer for Gigabyte WINDFORCE MAX - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20262.716 kr2 kr (0%)
1. jun. 20262.714 kr3 kr (0%)
31. maj 20262.717 kr3 kr (0%)
30. maj 20262.714 kr30 kr (1%)
29. maj 20262.744 kr1 kr (0%)
10. maj 20262.745 kr55 kr (2%)
3. maj 20262.800 kr77 kr (3%)
30. apr. 20262.877 kr77 kr (3%)
24. apr. 20262.954 kr211 kr (7%)
21. apr. 20263.165 kr38 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret