Gå til hovedindhold

Gustavsberg GB Nautic hårdt sæde - hvid. 9M26 Nautic hårdt sæde soft closing og quick release

GustavsbergSanitetSoftclose og Quick ReleaseBadeværelsesrenoveringEAN: 4047289984191

Gustavsberg Nautic toiletsæde med softclose og quick release. Hårdt sæde med hydraulisk dæmper for blød lukning og nem rengøring takket være QR. Læs mere

Pris fra 511 krtil 803,75 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 292,75 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 496 kr 11. apr.

Sammenlign priser på GB Nautic hårdt sæde - hvid. 9M26 Nautic hårdt sæde soft closing og quick release og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 511 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gustavsberg 9m26 nautic hårdt sæde soft/qr hvid
511 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Gustavsberg Nautic toiletsde - hvid med softclose og quick release.
572 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gustavsberg Toilet Sæde Nautic 9M26S101
599 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GB Nautic hårdt sæde - hvid. 9M26 Nautic hårdt sæde soft closing og quick release
613 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Gustavsberg Nautic Sæde m/SoftClose m/Quick Release, Hvid
624 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Toiletsæde GBG Nautic 9M26S101 - hvid med soft-close
659 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Toiletsæde GBG Nautic 9M26S101 - hvid med soft-close
679 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Gustavsberg Nautic toiletsæde med soft close
706,39 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Gustavsberg Nautic sæde hvidt, med softclose og quick release.
749,75 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Nautic hvid sæde softclose+quick release
770 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Gustavsberg Nautic toiletsæde med Soft Close, quick release. Hvid
803,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GB Nautic hårdt sæde - hvid. 9M26 Nautic hårdt sæde soft closing og quick release koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GB Nautic hårdt sæde - hvid. 9M26 Nautic hårdt sæde soft closing og quick release koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK511 kr550 krKøb
2WATTOO.DK572 kr572 krKøb
3Ultrashop599 kr599 krKøb
4CS MEGASTORE DK613 kr652 krKøb
5Elvvs.dk624 kr624 krKøb
6Boligcenter DK659 kr659 krKøb
7Vivas DK679 kr758 krKøb
8EL-GROSSISTEN706,39 kr706,39 krKøb
9VVS.dk749,75 kr749,75 krKøb
10MaintainIt770 kr770 krKøb
11vvsfittings.dk803,75 kr803,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Gustavsberg Nautic Toiletsæde

Gustavsberg

Gustavsberg Nautic toiletsæde med softclose og quick release. Hårdt sæde med hydraulisk dæmper for blød lukning og nem rengøring takket være QR.

• toiletsæde
• wc-sæde
• toilet sæde
• nautic sæde
• gustavsberg sæde
• softclose sæde
• quick release
• badeværelse
• Badeværelsesrenovering
• Softclose og Quick Release

Beskrivelse

Gustavsberg Nautic toiletsæde kombinerer funktionalitet med elegant design. Dette hvide toiletsæde er fremstillet som et hårdt sæde i høj kvalitet med integreret softclose-funktion og quick release-beslag. Den hydrauliske dæmper sikrer en blød og dæmpet kontakt når sædet lukkes, hvilket både beskytter porcelænet og reducerer støj. Quick release-funktionen gør det nemt at tage sædet af for grundig rengøring. Sædet passer til alle Gustavsberg Nautic toiletmodeller fra 2010 og fremefter. Dæmperne er indbygget i selve sædet og har ingen kontakt med porcelænet, hvilket forbedrer hygiejne og funktionalitet. Leveres komplet med beslag og monteringsanvisning.

Specifikationer

ean:4047289984191
farve:Hvid
vægt:2.9 kg
bredde:38.5 cm
højde:6.5 cm
garanti:2 år
længde:47.5 cm
model_nr:9M26S101
materiale:Hårdt plastik
softclose:Ja, hydraulisk dæmper
quick_release:Ja, nem aftagning
kompatibilitet:Nautic serien fra 2010-

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Passer sædet til min Gustavsberg Nautic toilet?

Ja, dette sæde passer til alle Gustavsberg Nautic toiletmodeller produceret fra 2010 og fremefter. Kontroller dit toilets modelnummer for at være sikker.

Hvad betyder quick release-funktionen?

Quick release gør det nemt at tage toiletsædet helt af til grundig rengøring. Du kan simpelthen løfte sædet af uden værktøj og sætte det på igen.

Er softclose-funktionen holdbar?

Ja, den hydrauliske dæmper er indbygget i sædet og designet til mange års brug. Gustavsberg giver 2 års garanti på funktionaliteten.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GB Nautic hårdt sæde - hvid. 9M26 Nautic hårdt sæde soft closing og quick release

PriceData har fulgt prisen på GB Nautic hårdt sæde - hvid. 9M26 Nautic hårdt sæde soft closing og quick release i 182 dage. Laveste pris i perioden er 496 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 572 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 530 kr.

Den nuværende pris på 511 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for GB Nautic hårdt sæde - hvid. 9M26 Nautic hårdt sæde soft closing og quick release. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for GB Nautic hårdt sæde - hvid. 9M26 Nautic hårdt sæde soft closing og quick release de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026511 kr22 kr (4%)
27. maj 2026533 kr30 kr (6%)
26. maj 2026503 kr8 kr (2%)
2. maj 2026511 kr4 kr (1%)
1. maj 2026515 kr11 kr (2%)
30. apr. 2026504 kr1 kr (0%)
29. apr. 2026505 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026504 kr2 kr (0%)
22. apr. 2026502 kr1 kr (0%)
15. apr. 2026503 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret