Gå til hovedindhold

Fractal Design Pop XL Silent - Black Solid - Kabinet - Miditower - Sort

Fractal DesignComputerkomponenterEAN: 7340172703143
Pris fra 645 krtil 1.239 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 594 kr (48% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Fractal Design Pop XL Silent - Black Solid - Kabinet - Miditower - Sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 645 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Fractal Design Pop XL Silent Tower Udvidet ATX Sort
645 kr
Til butik
Fractal Design Pop XL Silent Tower Udvidet ATX Sort billede

Produktinformation

Fractal Design Pop XL Silent - Tower - udvidet ATX - ingen strømforsyning (ATX) - ensfarvet sort - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Artikel nr.: FD-C-POS1X-01
EAN: 7340172703143
Varenr.: 1000652667
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet Fractal Design Pop XL Silent Tower - sort
-22%799 kr
Før 1.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PC kabinet Fractal Design Pop XL Silent Tower - sort billede

Produktinformation

Støjsvagt PC kabinet til kraftige buildsFractal Design Pop XL Silent Tower er til dig, der vil bygge en stærk stationær PC i et støjdæmpet og rummeligt kabinet. Det minimalistiske, sorte design passer ind på både kontor og gaming-setup, mens pladsen til store komponenter gør det nemt at opgradere. Med støtte til EATX-, ATX-, micro ATX- og Mini-ITX-bundkort, lange grafikkort på op til 43 cm og CPU-kølere op til 18,5 cm er du klar til alt fra arbejde til spil.Effektiv luftstrøm og klar til vandkølingKabinettet leveres med 3 × 120 mm frontblæsere og 1 × 120 mm bagblæser installeret fra start. Det understøtter desuden front-radiator op til 360 mm, top op til 280 mm og bag op til 140 mm. Støvfiltret og kabelføringen hjælper med et pænt og rent build.Gennemtænkt indre pladsDu får 2 × 5,25"-bays til optiske drev eller front-udvidelser, 4 × 3,5"-pladser og 4 × 2,5"-pladser til lager, 8 udvidelsesslots samt plads til ATX-strømforsyning på op til 20,5 cm. Foran finder du 2 × USB 3.2 Gen 1 Type‑A samt lyd ind/ud.Formfaktor kabinet: TowerUnderstøttede bundkort: EATX, ATX, micro ATX, Mini‑ITXMaks. grafikkortlængde: 43 cmMaks. CPU‑kølerhøjde: 18,5 cmMaks. PSU‑længde: 20,5 cm (ATX)Drevpladser: 4 × 3,5", 4 × 2,5", 2 × 5,25"Udvidelsesslots: 8Frontporte: 2 × USB 3.2 Gen 1 Type‑A, lyd ind/udVentilatorer installeret: Front 3 × 120 mm, Bag 1 × 120 mmRadiatorstøtte: Front op til 360 mm, Top op til 280 mm, Bag op til 140 mmStøvfilter og kabelføring: JaMateriale: StålDimensioner: H × B × D: 52,0 × 23,0 × 52,2 cmVægt: 10,4 kgFarve: Sort...

Produktspecifikationer

Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 23.42g
EAN: 7340172703143
Varenr.: 1928785
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet Fractal Design Pop XL Silent Tower - sort
-21%819 kr
Før 1.039 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PC kabinet Fractal Design Pop XL Silent Tower - sort billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 23.42g
EAN: 7340172703143
Varenr.: 1928785
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design Pop XL Silent - Black Solid - Kabinet - Miditower - Sort
819 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Fractal Design Pop XL Silent Black Solid
1.034 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Fractal Design Pop XL Silent Tower Udvidet ATX Sort
1.239 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Pop XL Silent - Black Solid - Kabinet - Miditower - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Pop XL Silent - Black Solid - Kabinet - Miditower - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK645 kr645 krKøb
2Boligcenter DK799 kr799 krKøb
3Vivas DK819 kr1.058 krKøb
4Proshop DK819 kr858 krKøb
5Teknikproffset DK1.034 kr1.113 krKøb
6Ultrashop1.239 kr1.239 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fractal Design Pop XL Silent - Black Solid - Kabinet - Miditower - Sort

PriceData har fulgt prisen på Fractal Design Pop XL Silent - Black Solid - Kabinet - Miditower - Sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 645 kr (registreret d. 3. juni 2026), højeste er 1.039 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 848 kr.

Den nuværende pris på 645 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 62 prisændringer for Fractal Design Pop XL Silent - Black Solid - Kabinet - Miditower - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 62 prisændringer for Fractal Design Pop XL Silent - Black Solid - Kabinet - Miditower - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026645 kr53 kr (8%)
1. jun. 2026698 kr1 kr (0%)
23. maj 2026699 kr33 kr (5%)
5. maj 2026732 kr5 kr (1%)
3. maj 2026727 kr45 kr (6%)
13. apr. 2026772 kr6 kr (1%)
5. apr. 2026778 kr4 kr (1%)
4. apr. 2026774 kr4 kr (1%)
28. mar. 2026778 kr4 kr (1%)
18. mar. 2026782 kr33 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret