Gå til hovedindhold

Fractal Design Epoch XL Solid - Computer kabinet - udvidet ATX - ingen strømforsyning (ATX) - sort - USB/Lyd

Fractal DesignComputerkomponenterEAN: 7340172710370
Pris fra 627 krtil 1.149 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 522 kr (45% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Fractal Design Epoch XL Solid - Computer kabinet - udvidet ATX - ingen strømforsyning (ATX) - sort - USB/Lyd og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 627 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Fractal Design Epoch XL Solid Tower Udvidet ATX Sort
627 kr
Til butik
Fractal Design Epoch XL Solid Tower Udvidet ATX Sort billede

Produktinformation

Fractal Design Epoch XL Solid - Computer kabinet - udvidet ATX - ingen strømforsyning (ATX) - sort - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Artikel nr.: FD-C-EPO1X-01
EAN: 7340172710370
Varenr.: 1003830637
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Fractal Design Epoch XL Solid - tower kabinet til Extended ATX, sort
-41%729 kr
Før 1.229 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Fractal Design Epoch XL Solid - tower kabinet til Extended ATX, sort billede

Produktinformation

Fractal Design Epoch XL Solid - Computer kabinet - udvidet ATX - ingen strømforsyning (ATX) - sort - USB/LydGenereltAntal interne bays: 4Egenskaber, systemkabinet: PSU-støvfiltreværktøjsløst frontdækkekabeladministrationssystem (37 mm plads)Farve: SortKølesystem: Front: 140 mm ventilator x 3 / 3 x 120 mm blæser understøttet eller op til 280/360 mm radiator understøttet | Top: blæserstativ / 3 x 120 mm eller 2 x 140/180 mm blæser understøttet eller op til 280/360 mm radiator understøttet | Bagside: blæserstatiMaks. højde for CPU-køler: 176 mmMaks. længde for videokort: 425 mmMax størrelse på bundkort: Udvidet ATXModel: Computer kabinetProduktmateriale: StålStrømforsyning maks. længde: 290 mmUnderstøttede motherboards: Extended ATXATXmicroATXMini-ITXEkspansion / KonnektivitetEkspansionsåbninger: 7Interface: 1 x USB 3.2 Gen 2x2 - USB-C | 2 x USB 3.2 Gen 1 | Hovedtelefon/mikrofon - mini-jackUdvidelses-båse: 2 (total) / 2 (fri) x intern - 2.5" | 2 (total) / 2 (fri) x intern - 25" / 35" deltDiverseUdstyr inkluderet: 4 PSU-skruer8 motherboardskruermotherboard Stand-Offs16 SSD skruer8 HDD-skruer8 HDD gummiboldfanger4 zipbindereEffektSpecifikationsoverensstemmelse:

Produktspecifikationer

Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 11.22g
EAN: 7340172710370
Varenr.: 2063649
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design Epoch XL Solid - Computer kabinet - udvidet ATX - ingen strømforsyning (ATX) - sort - USB/Lyd
744 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Fractal Design Epoch XL Solid - tower kabinet til Extended ATX, sort
-40%749 kr
Før 1.249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design Epoch XL Black Solid - Kabinet - Tower - Sort
759 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Fractal Design Epoch XL Solid Tower Udvidet ATX Sort
1.149 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Epoch XL Solid - Computer kabinet - udvidet ATX - ingen strømforsyning (ATX) - sort - USB/Lyd koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Epoch XL Solid - Computer kabinet - udvidet ATX - ingen strømforsyning (ATX) - sort - USB/Lyd koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK627 kr627 krKøb
2Boligcenter DK729 kr729 krKøb
3CS MEGASTORE DK744 kr783 krKøb
4Vivas DK749 kr799 krKøb
5Proshop DK759 kr798 krKøb
6Ultrashop1.149 kr1.149 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fractal Design Epoch XL Solid - Computer kabinet - udvidet ATX - ingen strømforsyning (ATX) - sort - USB/Lyd

PriceData har fulgt prisen på Fractal Design Epoch XL Solid - Computer kabinet - udvidet ATX - ingen strømforsyning (ATX) - sort - USB/Lyd i 170 dage. Laveste pris i perioden er 627 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 1.388 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 918 kr.

Den nuværende pris på 627 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 18% den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 71 prisændringer for Fractal Design Epoch XL Solid - Computer kabinet - udvidet ATX - ingen strømforsyning (ATX) - sort - USB/Lyd. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 71 prisændringer for Fractal Design Epoch XL Solid - Computer kabinet - udvidet ATX - ingen strømforsyning (ATX) - sort - USB/Lyd de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026627 kr15 kr (2%)
23. maj 2026642 kr13 kr (2%)
16. maj 2026655 kr91 kr (12%)
15. maj 2026746 kr1 kr (0%)
9. maj 2026747 kr15 kr (2%)
3. maj 2026762 kr101 kr (12%)
30. apr. 2026863 kr4 kr (0%)
28. apr. 2026859 kr7 kr (1%)
27. apr. 2026866 kr10 kr (1%)
26. apr. 2026856 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret