Gå til hovedindhold

Ergonomisk tastatur Logitech ERGO K860 - QWERTZ, trådløst

LogitechEAN: 5099206085855
Pris fra 669 krtil 1.049 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 380 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 668 kr 13. apr.

Sammenlign priser på Ergonomisk tastatur Logitech ERGO K860 - QWERTZ, trådløst og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 669 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Logitech ERGO K860 Tastatur Trådløs Tysk
669 kr
Til butik
Logitech ERGO K860 Tastatur Trådløs Tysk billede

Produktinformation

Logitech ERGO K860 - Tastatur - trådløs - 2.4 GHz, Bluetooth 5.0 - QWERTZ - tysk

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Artikel nr.: 920-009167
EAN: 5099206085855
Varenr.: 995799635
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Ergonomisk tastatur Logitech ERGO K860 - QWERTZ, trådløst
-6%879 kr
Før 939 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Ergonomisk tastatur Logitech ERGO K860 - QWERTZ, trådløst billede

Produktinformation

Komfortabelt ergonomisk tastatur til hverdagsarbejdeLogitech ERGO K860 er et ergonomisk tastatur i fuld størrelse designet til komfort og naturlig håndstilling. Den buede, delte tastaturlayout hjælper dine hænder til en mere afslappet position, mens den integrerede håndledsstøtte aflaster underarmsmusklerne ved længere skrivepas. Den grafitgrå finish passer diskret ind på kontoret eller hjemmearbejdspladsen.Fleksibel trådløs tilslutningForbind tastaturet, som det passer dig: via 2,4 GHz RF med medfølgende USB-modtager eller via Bluetooth Low Energy. Rækkevidden er op til 10 m, så du kan placere tastaturet frit på skrivebordet uden kabelrod.Praktisk til både arbejde og studieERGO K860 er et universelt tastatur med numerisk tastatur og QWERTZ-layout (tysk). Det er velegnet til både Windows, macOS, ChromeOS og Linux. Baggrundsbelysning er ikke nødvendig - fokus er på komfortabel, rolig og stabil indtastning hele dagen.Tastaturlayout: QWERTZ (tysk)Formfaktor: Fuld størrelse (100 %)Tilslutning: RF trådløs + Bluetooth 5,0 (BLE)Trådløs rækkevidde: 10 mStil: Buet design med håndledsstøtteFarve: GrafitNumerisk tastatur: JaBagbelysning: NejDimensioner (B × D × H): 45,6 × 23,3 × 4,8 cmVægt: 1,16 kgStrømkilde: Batteri (2 × AAA, inkluderet)Understøttede systemer: Windows 7/8/8.1/10/11, macOS 10,5–12, ChromeOS, LinuxModtager: USB Type‑A (medfølger)Frekvensbånd: 2,4 GHzGenanvendte materialer: 71 % genanvendt plast...

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Tastaturer
Vægt: 1.68g
EAN: 5099206085855
Varenr.: 2003052
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ergonomisk tastatur Logitech ERGO K860 - QWERTZ, trådløst
-6%899 kr
Før 959 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Ergonomisk tastatur Logitech ERGO K860 - QWERTZ, trådløst billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Tastaturer
Vægt: 1.68g
EAN: 5099206085855
Varenr.: 2003052
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Logitech ERGO K860 keyboard RF
1.049 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ergonomisk tastatur Logitech ERGO K860 - QWERTZ, trådløst koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ergonomisk tastatur Logitech ERGO K860 - QWERTZ, trådløst koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK669 kr669 krKøb
2Boligcenter DK879 kr879 krKøb
3Vivas DK899 kr978 krKøb
4Ultrashop1.049 kr1.049 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ergonomisk tastatur Logitech ERGO K860 - QWERTZ, trådløst

PriceData har fulgt prisen på Ergonomisk tastatur Logitech ERGO K860 - QWERTZ, trådløst i 172 dage. Laveste pris i perioden er 664 kr (registreret d. 17. december 2025), højeste er 709 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 687 kr.

Den nuværende pris på 669 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Ergonomisk tastatur Logitech ERGO K860 - QWERTZ, trådløst. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Ergonomisk tastatur Logitech ERGO K860 - QWERTZ, trådløst de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 2026669 kr1 kr (0%)
13. apr. 2026668 kr16 kr (2%)
1. apr. 2026684 kr10 kr (1%)
28. mar. 2026694 kr9 kr (1%)
26. mar. 2026703 kr8 kr (1%)
21. mar. 2026695 kr16 kr (2%)
11. mar. 2026679 kr1 kr (0%)
6. mar. 2026680 kr2 kr (0%)
5. mar. 2026682 kr1 kr (0%)
4. mar. 2026683 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret