Gå til hovedindhold

EIZO FlexScan EV2781-BK 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz

EIZOComputer – tilbehørEAN: 4995047063438
Pris fra 3.084 krtil 4.386 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.302 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.014 kr 14. maj

Sammenlign priser på EIZO FlexScan EV2781-BK 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3084 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
EIZO FlexScan EV2781-BK 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz
3.084 kr
Til butik
EIZO FlexScan EV2781-BK 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz billede

Produktinformation

EIZO FlexScan EV2781-BK - LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 60 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Eizo Nanao
Artikel nr.: EV2781-BK
EAN: 4995047063438
Varenr.: 1000748193
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" EIZO EV2781-BK - 2560x1440 (QHD) - 60Hz - IPS - 70W USB-C
3.118 kr
Til butik
27" EIZO EV2781-BK - 2560x1440 (QHD) - 60Hz - IPS - 70W USB-C billede

Produktinformation

EIZO EV2781-BK monitor kombinerer energieffektiv ergonomi og præcis farvegengivelse til produktivitet og professionelt arbejde med et IPS-panel og omfattende forbindelsesmuligheder. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 60Hz Paneltype: IPS Forbindelser: HDMI, DisplayPort, USB-C med 70W USB-C Power Delivery, 4x USB-A downstream Særlige funktioner: USB 3.1 hub; 70W USB-C Power Delivery; Højde/pivot/tilt/swivel ergonomisk stander; TCO Certified Displays 9; ENERGY STAR Ergonomisk justerbarhed, nøjagtige farver og USB-C-strømforsyning forenkler bordopsætningen og understøtter komfortable, effektive arbejdsprocesser for kreative og kontorbrugere.

Produktspecifikationer

Mærke: EIZO
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: EV2781-BK
EAN: 4995047063438
Varenr.: 3155283
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm EIZO FlexScan EV2781-BK 27" QHD (2560×1440) USB-C
-25%3.799 kr
Før 5.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm EIZO FlexScan EV2781-BK 27" QHD (2560×1440) USB-C billede

Produktinformation

Elegant 27" kontorskærm med USB-C-dockingEIZO FlexScan EV2781-BK er en 27" QHD-skærm designet til effektivt kontorarbejde. Oplev skarp 2560 × 1440-opløsning på et fladt IPS-panel med brede betragtningsvinkler på 178° og høj lysstyrke på 350 cd/m². Skærmen leverer 16,7 mio. farver, 1000:1 kontrast og 5 ms svartid - ideelt til alt fra regneark til kreativt arbejde og multitasking.Nem tilslutning og arbejdsplads i ét kabelDen indbyggede USB-hub med USB-C med DisplayPort Alt Mode og Power Delivery op til 70 W gør det let at forbinde bærbar og tilbehør via ét kabel. Derudover får du HDMI og DisplayPort, hovedtelefonudgang samt 2 indbyggede højttalere (2 × 2 W) til møder og video.Ergonomi til hele dagenEV2781-BK er skabt til business med sort, diskret design. Foden giver højdejustering op til 17,7 cm, tilt, pivot (-90° til 90°) og stor drejevinkel, så du kan indstille skærmen præcist. VESA 100 × 100 mm gør væg- eller armmontering muligt.Skærmstørrelse: 27" / 68,6 cmOpløsning: 2560 × 1440 (QHD), 16:9Panel: IPS, flad, LED-bagbelysningLysstyrke: 350 cd/m²Kontrast: 1000:1Farver: 16,7 mio.Svartid: 5 msOpdateringshastighed: 60 HzBetragtningsvinkler: 178°/178°Punktafstand: 0,233 × 0,233 mm (109 ppi)Tilslutninger: 1× HDMI, 1× DisplayPort 1,3, 1× USB-C (upstream), 4× USB-A (downstream), 3,5 mm lydudgangUSB-C: DisplayPort Alt Mode, Power Delivery op til 70 WIndbyggede højttalere: 2 × 2 WErgonomi: Højdejustering 17,7 cm, tilt -5° til 35°, pivot -90° til 90°, drej 0° til 344°, OSDVESA-montering: 100 × 100 mmStrømforbrug: 18 W typisk, 153 W maks., 0,5 W standbyStrøm: 100 – 240 V, 50 – 60 HzMål uden fod: 61,1 × 35,7 × 5,6 cmMål med fod: 61,1 × 36,9 × 23,0 cmVægt: 5,7 kg uden fod / 8,5 kg med fodDriftstem...

Produktspecifikationer

Mærke: Eizo
Kategori: Skærme
Vægt: 18.98g
EAN: 4995047063438
Varenr.: 1904229
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm EIZO FlexScan EV2781-BK 27" QHD (2560×1440) USB-C
-25%3.819 kr
Før 5.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Eizo Flexscan Ev2781 27 tommer 2560 × 1440pixels Ips 16:9 60hz
-0%4.386 kr
Før 4.386,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EIZO FlexScan EV2781-BK 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EIZO FlexScan EV2781-BK 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.084 kr3.084 krKøb
2Proshop DK3.118 kr3.118 krKøb
3Boligcenter DK3.799 kr3.799 krKøb
4Vivas DK3.819 kr4.058 krKøb
5Dustin DK4.386 kr4.472,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for EIZO FlexScan EV2781-BK 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz

PriceData har fulgt prisen på EIZO FlexScan EV2781-BK 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz i 169 dage. Laveste pris i perioden er 3.014 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 4.401 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.689 kr.

Den nuværende pris på 3.084 kr er 16% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for EIZO FlexScan EV2781-BK 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for EIZO FlexScan EV2781-BK 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20263.084 kr34 kr (1%)
24. maj 20263.118 kr11 kr (0%)
20. maj 20263.107 kr93 kr (3%)
14. maj 20263.014 kr19 kr (1%)
7. maj 20263.033 kr10 kr (0%)
2. maj 20263.023 kr4 kr (0%)
9. apr. 20263.027 kr1 kr (0%)
3. apr. 20263.028 kr58 kr (2%)
16. mar. 20263.086 kr1 kr (0%)
14. mar. 20263.087 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret