Gå til hovedindhold

EIZO ColorEdge CS2731 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DVI HDMI DisplayPort USB-C 60Hz

EIZOComputer – tilbehørEAN: 4995047054580
Pris fra 7.840 krtil 9.719 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.879 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.790 kr 3. apr.

Sammenlign priser på EIZO ColorEdge CS2731 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DVI HDMI DisplayPort USB-C 60Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7840 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
EIZO ColorEdge CS2731 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DVI HDMI DisplayPort USB-C 60Hz
7.840 kr
Til butik
EIZO ColorEdge CS2731 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DVI HDMI DisplayPort USB-C 60Hz billede

Produktinformation

EIZO ColorEdge CS2731 - LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 WQHD @ 60 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - 10 ms - DisplayPort, HDMI, DVI-D, USB-C - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Eizo Nanao
Artikel nr.: CS2731
EAN: 4995047054580
Varenr.: 995594546
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" EIZO CS2731-BK - 2560x1440 (QHD) - 60Hz - IPS
7.876 kr
Til butik
27" EIZO CS2731-BK - 2560x1440 (QHD) - 60Hz - IPS billede

Produktinformation

EIZO ColorEdge CS2731-BK monitor tilbyder farvestyring til kreative fagfolk med IPS-billedkvalitet og USB-C enkeltkabel-tilslutning, der effektiviserer studiets arbejdsgange. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 60Hz Paneltype: IPS Forbindelser: DisplayPort, HDMI, DVI-D, USB-C Særlige funktioner: 99% Adobe RGB; USB hub; Anti-glare; Ergonomisk stand Præcis farvegengivelse, alsidige indgange og ergonomiske justeringer hjælper fagfolk med at sikre ensartede resultater og effektive arbejdsgange.

Produktspecifikationer

Mærke: EIZO
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: CS2731-BK
EAN: 4995047054580
Varenr.: 2891042
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Eizo Coloredge Cs2731 27 tommer 2560 × 1440pixels Ips 16:9 60hz
8.499 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" QHD LED - EIZO ColorEdge CS2731
-12%9.699 kr
Før 10.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" QHD LED - EIZO ColorEdge CS2731
-12%9.719 kr
Før 11.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EIZO ColorEdge CS2731 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DVI HDMI DisplayPort USB-C 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EIZO ColorEdge CS2731 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DVI HDMI DisplayPort USB-C 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.840 kr7.840 krKøb
2Proshop DK7.876 kr7.876 krKøb
3Dustin DK8.499 kr8.585,25 krKøb
4Boligcenter DK9.699 kr9.699 krKøb
5Vivas DK9.719 kr9.978 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for EIZO ColorEdge CS2731 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DVI HDMI DisplayPort USB-C 60Hz

PriceData har fulgt prisen på EIZO ColorEdge CS2731 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DVI HDMI DisplayPort USB-C 60Hz i 180 dage. Laveste pris i perioden er 7.790 kr (registreret d. 18. februar 2026), højeste er 7.877 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.844 kr.

Den nuværende pris på 7.840 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for EIZO ColorEdge CS2731 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DVI HDMI DisplayPort USB-C 60Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for EIZO ColorEdge CS2731 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DVI HDMI DisplayPort USB-C 60Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20267.840 kr36 kr (0%)
3. maj 20267.876 kr1 kr (0%)
8. apr. 20267.877 kr87 kr (1%)
3. apr. 20267.790 kr87 kr (1%)
2. apr. 20267.877 kr87 kr (1%)
18. feb. 20267.790 kr50 kr (1%)
12. feb. 20267.840 kr6 kr (0%)
11. feb. 20267.834 kr6 kr (0%)
6. dec. 20257.840 kr37 kr (0%)
5. dec. 20257.877 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret