Gå til hovedindhold

BenQ PhotoVue SW272Q 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz

BenQComputer – tilbehørEAN: 4718755091209
Pris fra 7.177 krtil 7.374 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 197 kr (3% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.760 kr 17. mar.

Sammenlign priser på BenQ PhotoVue SW272Q 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7177 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
BenQ PhotoVue SW272Q 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz
7.177 kr
Til butik
BenQ PhotoVue SW272Q 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz billede

Produktinformation

BenQ PhotoVue SW272Q - SW Series - LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 60 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 5 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - grå

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Artikel nr.: 9H.LLPLB.QBE
EAN: 4718755091209
Varenr.: 1001392877
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" BenQ PhotoVue SW272Q - 2560x1440 (QHD) - 60Hz - IPS - 90W USB-C
7.247 kr
Til butik
27" BenQ PhotoVue SW272Q - 2560x1440 (QHD) - 60Hz - IPS - 90W USB-C billede

Produktinformation

BenQ PhotoVue SW272Q monitor leverer præcis farvegengivelse og HDR til professionel foto- og videoredigering med et IPS-panel. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 60Hz Paneltype: IPS Tilkoblinger: 2x HDMI, DisplayPort, USB-C med 90W USB-C Power Delivery Særlige funktioner: SD-kortlæser; HDR10; Pantone-godkendt; Thunderbolt 3; 99% DCI-P3 Indbygget kortlæser, bred farvegamut og understøttelse af hardwarekalibrering effektiviserer professionelle workflows og sikrer mere pålidelige farver på tværs af enheder.

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 9H.LLPLB.QBE
EAN: 4718755091209
Varenr.: 3207996
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Benq Sw272q 27 tommer 2560 × 1440pixels Ips 16:9 60hz
7.374 kr
Til butik
Benq Sw272q 27 tommer 2560 × 1440pixels Ips 16:9 60hz billede

Produktinformation

27 tommer QHD 2560 x 1440 IPS-panel, præcise detaljer til billedarbejde Hardwarekalibrering, 99 % Adobe RGB-dækning og DCI-P3-understøttelse 1,07 milliarder farver og 16-bit dybde giver jævne toneovergange USB-C med DisplayPort Alt Mode og 90 W PD oplader bærbare pc'er Indbygget SD-kortlæser, USB 3.2-hub, HDMI 2.0 og DP 1.4-porte...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Kategori: Skærme
Artikel nr.: 9H.LLPLB.QBE
EAN: 4718755091209
Varenr.: 5011352908

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BenQ PhotoVue SW272Q 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BenQ PhotoVue SW272Q 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.177 kr7.177 krKøb
2Proshop DK7.247 kr7.247 krKøb
3Dustin DK7.374 kr7.460,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for BenQ PhotoVue SW272Q 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz

PriceData har fulgt prisen på BenQ PhotoVue SW272Q 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz i 169 dage. Laveste pris i perioden er 6.345 kr (registreret d. 23. december 2025), højeste er 7.298 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.885 kr.

Den nuværende pris på 7.177 kr er 4% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 42 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for BenQ PhotoVue SW272Q 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for BenQ PhotoVue SW272Q 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20267.177 kr4 kr (0%)
28. maj 20267.173 kr345 kr (5%)
22. maj 20266.828 kr67 kr (1%)
20. maj 20266.761 kr36 kr (1%)
18. maj 20266.797 kr36 kr (1%)
17. maj 20266.761 kr36 kr (1%)
15. maj 20266.797 kr35 kr (1%)
14. maj 20266.762 kr56 kr (1%)
13. maj 20266.818 kr10 kr (0%)
9. maj 20266.828 kr408 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret