Gå til hovedindhold

Dymo D1-etiketter, Sort tekst på hvid tape, 19mm x 7m, S0720830

DymoAdresseetiketterKemisk modstandsdygtigProfessionel mærkning og organiseringEAN: 5411313452137

DYMO D1 permanent polyester etiketbånd i sort på hvid, 19mm bred og 7 meter lang. Perfekt til professionel mærkning med høj holdbarhed og kemisk modstand. Læs mere

Pris fra 103 krtil 348,44 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 245,44 kr (70% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 99,95 kr 14. maj

Sammenlign priser på Dymo D1-etiketter, Sort tekst på hvid tape, 19mm x 7m, S0720830 og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 103 kr. 14 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Labeltape DYMO® D1 sort på hvid 19mm x 7m
103 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DYMO D1 tape | 19mm x 7m rulle | sort på hvid
103 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DYMO D1 Tape (1,9 cm x 7 m) 1kassette(r) S0720830
118 kr
Til butik
Gå til Tonerland.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Dymo 45803 D1 Tape / 19 mm. x 7m / Sort Tekst / Hvid Tape
127 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DYMO D1 Tape (1,9 cm x 7 m) 1kassette(r) S0720830
149 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dymo Tape D1 19mm Sort/hvid
-0%161 kr
Før 161,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
DYMO D1, markeringstape, 19 mm, sort tekst på hvid tape, 7 m
-42%163 kr
Før 279 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Dymo Mærkebånd Dymo D1 19 mm, sort på hvid 45803 Modsvarer: N/A
199 kr
Til butik
Gå til HUMA.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Tape D1 19mmx7m black/white
215 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DYMO D1 tape sort/hvid 19mmx7m
217,3 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Dymotape d1 19mmx7m sort/hvid
250 kr
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Prægetape Dymo D1 19 mm x 7 m
-19%258,21 kr
Før 317,69 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Dymo D1-etiketter, Sort tekst på hvid tape, 19mm x 7m, S0720830
261,25 kr
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Dymo Tape 45803 19mm Sort/hvid
348,44 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dymo D1-etiketter, Sort tekst på hvid tape, 19mm x 7m, S0720830 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dymo D1-etiketter, Sort tekst på hvid tape, 19mm x 7m, S0720830 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK103 kr142 krKøb
2Proshop DK103 kr142 krKøb
3CompuMail DK118 kr118 krKøb
4Tonerland.dk127 kr127 krKøb
5Ultrashop149 kr149 krKøb
6Dustin DK161 kr247,25 krKøb
7Teknikproffset DK163 kr212 krKøb
8InkClub DK199 kr199 krKøb
9HUMA.dk215 kr215 krKøb
10EL-GROSSISTEN217,3 kr217,3 krKøb
11MaintainIt250 kr250 krKøb
12RedOffice Konpap258,21 kr258,21 krKøb
13vvsfittings.dk261,25 kr261,25 krKøb
14Hertels Boresko348,44 kr348,44 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DYMO D1 Tape Permanent Polyester Sort/Hvid 19mm x 7m

Dymo

DYMO D1 permanent polyester etiketbånd i sort på hvid, 19mm bred og 7 meter lang. Perfekt til professionel mærkning med høj holdbarhed og kemisk modstand.

• etiketbånd
• labeltape
• DYMO tape
• polyester tape
• permanent klæbemiddel
• 19mm tape
• sort hvid
• etiketmaskine
• mærkning
• industriel tape
• Professionel mærkning og organisering
• Kemisk modstandsdygtig

Beskrivelse

DYMO D1 tape i permanent polyester er det ideelle valg til professionel etiketmærkning. Med en bredde på 19mm og længde på 7 meter giver den rigelig plads til letlæselige etiketter. Tapen har en blank finish og er yderst modstandsdygtig overfor opløsningsmidler og kemikalier, hvilket gør den perfekt til industrielle anvendelser. Designet specifikt til DYMO LabelManager og LabelWriter Duo-maskiner. Emballagen er lavet af minimum 60% genbrugsmateriale, og kassetten er fremstillet af minimum 80% genanvendt plastik, hvilket gør den til et bæredygtigt valg. Perfekt til mærkning af paneler, klemmerækker, frontpaneler, hylder, kasser, beholdere og reoler hvor holdbarhed og professionelt udseende er afgørende.

Specifikationer

Farve:Sort tekst på hvid baggrund
Bredde:19mm
Finish:Blank
Længde:7 meter
Materiale:Permanent polyester
Kompatibilitet:DYMO LabelManager og LabelWriter Duo
Modstandsdygtighed:Opløsningsmidler og kemikalier
Genanvendt materiale:80% genanvendt plastik kassette

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke DYMO maskiner er denne tape kompatibel med?

DYMO D1 tape er designet specifikt til DYMO LabelManager og LabelWriter Duo etiketmaskiner og fungerer perfekt med disse modeller.

Hvor holdbar er denne polyester tape?

Tapen er permanent klæbende og yderst modstandsdygtig overfor opløsningsmidler og kemikalier, hvilket gør den ideel til industrielle og professionelle anvendelser.

Kan tapen bruges udendørs?

Ja, takket være det permanente polyestermateriale og den kemiske modstandsdygtighed er den velegnet til både indendørs og udendørs brug.

Er produktet miljøvenligt?

Ja, emballagen er lavet af minimum 60% genbrugsmateriale og plastik kassetten er fremstillet af minimum 80% genanvendt plastik.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dymo D1-etiketter, Sort tekst på hvid tape, 19mm x 7m, S0720830

PriceData har fulgt prisen på Dymo D1-etiketter, Sort tekst på hvid tape, 19mm x 7m, S0720830 i 144 dage. Laveste pris i perioden er 99,95 kr (registreret d. 12. maj 2026), højeste er 119 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 105 kr.

Den nuværende pris på 103 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Dymo D1-etiketter, Sort tekst på hvid tape, 19mm x 7m, S0720830. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Dymo D1-etiketter, Sort tekst på hvid tape, 19mm x 7m, S0720830 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026103 kr3,05 kr (3%)
14. maj 202699,95 kr3,05 kr (3%)
13. maj 2026103 kr3,05 kr (3%)
12. maj 202699,95 kr3,05 kr (3%)
13. apr. 2026103 kr1 kr (1%)
11. apr. 2026104 kr3 kr (3%)
1. apr. 2026101 kr2 kr (2%)
28. mar. 2026103 kr1 kr (1%)
25. mar. 2026104 kr3 kr (3%)
18. mar. 2026101 kr5 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret