Gå til hovedindhold

Duka One Pro 50 S ventilator med varmegenvinding Ø160 mm, hvid

DukaEludstyr94% varmegenvindingIndeklima og energibesparelseEAN: 5708605015317

Duka One Pro 50 S er en effektiv et-rums ventilator med varmegenvinding. Opnår op til 94% varmegenvinding med kun 2,3W strømforbrug og nem installation. Læs mere

Pris fra 3.534 krtil 5.483,75 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 1.949,75 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.461 kr 17. maj

Sammenlign priser på Duka One Pro 50 S ventilator med varmegenvinding Ø160 mm, hvid og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3534 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Duka One Pro 50 S, 1-rums varmegenvinding 160 mm, hvid
3.534 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duka One Pro 50 S ventilator med varmegenvinding Ø160 mm, hvid
3.534 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duka One Pro 50 S ventilator med varmegenvinding Ø160 mm, hvid
3.534 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Duka One Pro 50 S ventilator med varmegenvinding Ø160 mm, hvid
3.534 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Duka One Pro 50 S ventilator med varmegenvinding Ø160 mm, hvid
3.599 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka One Pro 50 S ventilator med varmegenvinding Ø160 mm, hvid
3.599 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka One Pro 50 S - Ventilator med varmegenvinding - 160 mm.
3.714 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka One Pro 50S, Ø160 mm
3.804 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Duka One Pro 50 S Ø160 mm, hvid
4.300,36 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Duka ONE PRO 50 S Ø160mm
5.483,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka One Pro 50 S ventilator med varmegenvinding Ø160 mm, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka One Pro 50 S ventilator med varmegenvinding Ø160 mm, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK3.534 kr3.534 krKøb
2BilligVVS DK3.534 kr3.534 krKøb
3Greenline3.534 kr3.534 krKøb
4LavprisEl3.534 kr3.534 krKøb
5CompletVVS3.599 kr3.599 krKøb
6LavprisVVS3.599 kr3.599 krKøb
7CS MEGASTORE DK3.714 kr3.714 krKøb
8Proshop DK3.804 kr3.804 krKøb
9EL-GROSSISTEN4.300,36 kr4.300,36 krKøb
10vvsfittings.dk5.483,75 kr5.483,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Duka One Pro 50 S

Duka

Duka One Pro 50 S er en effektiv et-rums ventilator med varmegenvinding. Opnår op til 94% varmegenvinding med kun 2,3W strømforbrug og nem installation.

• varmegenvinding
• et-rums ventilation
• duka ventilator
• decentral ventilation
• energibesparende ventilation
• Indeklima og energibesparelse
• 94% varmegenvinding

Beskrivelse

Duka One Pro 50 S er en avanceret et-rums ventilationsenhed med varmegenvinding, der kombinerer stilfuldt design med overlegen energieffektivitet. Enheden monteres nemt i ydervæggen og sikrer konstant frisk luft med op til 94% varmegenvinding. Med sit kvadratiske design og 360 graders luftfordeling er den perfekt til opholdsrum, soveværelser og kældre. Den keramiske varmeveksler lagrer varme fra udgående luft og opvarmer indkommende frisk luft, hvilket sikrer optimal energiudnyttelse. Styringen foregår via fjernbetjening med to driftsindstillinger: Comfort mode for reduceret træk og Efficiency mode for maksimal ventilation. Komplette installationssæt følger med for nem montering.

Specifikationer

farve:hvid
styring:fjernbetjening
diameter:160 mm
lydniveau:30 dB
materiale:plast
spænding:230V
størrelse:247 x 247 x 57 mm
installation:ydervæg
strømforbrug:2,3-1,2W
varmegenvinding:op til 94%
leverandørnummer:436918
driftsindstillinger:comfort og efficiency mode

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget strøm bruger Duka One Pro 50 S?

Enheden har et meget lavt strømforbrug på kun 2,3W til 1,2W afhængigt af driftsindstilling, hvilket gør den meget energieffektiv.

Kan den monteres i alle typer vægge?

Ja, Duka One Pro 50 S er designet til montering i ydervægge og leveres med komplet monteringssæt for nem installation.

Hvor meget støj laver ventilationen?

Med kun 30 dB er lydniveauset meget lavt og forstyrrer ikke hverdagsaktiviteter eller søvn.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Duka One Pro 50 S ventilator med varmegenvinding Ø160 mm, hvid

PriceData har fulgt prisen på Duka One Pro 50 S ventilator med varmegenvinding Ø160 mm, hvid i 161 dage. Laveste pris i perioden er 3.461 kr (registreret d. 18. april 2026), højeste er 3.612 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.531 kr.

Den nuværende pris på 3.534 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Duka One Pro 50 S ventilator med varmegenvinding Ø160 mm, hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Duka One Pro 50 S ventilator med varmegenvinding Ø160 mm, hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20263.534 kr73 kr (2%)
17. maj 20263.461 kr73 kr (2%)
16. maj 20263.534 kr73 kr (2%)
15. maj 20263.461 kr73 kr (2%)
14. maj 20263.534 kr73 kr (2%)
7. maj 20263.461 kr73 kr (2%)
1. maj 20263.534 kr42 kr (1%)
30. apr. 20263.492 kr31 kr (1%)
24. apr. 20263.461 kr73 kr (2%)
23. apr. 20263.534 kr73 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret