Gå til hovedindhold

Dolce & Gabbana - Q by Dolce Gabbana Intense Eau de Parfum - 100 ml

Dolce & GabbanaParfume og eau de cologneIntense duftLuksusparfumeEAN: 8057971187829

Dolce & Gabbana Q Intense EDP med mørke kirsebær og heliotrop. Intens feminin duft med sensuel rav-base og kongekrone-design. Elegant kvindeparfume. Læs mere

Pris fra 487 krtil 1.340 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 853 kr (64% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Dolce & Gabbana - Q by Dolce Gabbana Intense Eau de Parfum - 100 ml og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 487 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Dolce & Gabbana Q Intense Edp Spray 100 ml
487 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dolce & Gabbana Q Intense EDP 100ml
520 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Dolce & Gabbana Q EDP Intense 100 ml
599 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Dolce & Gabbana - Q by Dolce Gabbana Intense Eau de Parfum - 100 ml
-52%649 kr
Før 1.340 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Dolce&Gabbana Q Eau De Parfume Intense 100ml
-20%740 kr
Før 926 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Dolce & Gabbana Q by Dolce&Gabbana Intense EdP (100 ml)
-27%977 kr
Før 1.340 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Dolce & Gabbana Q by Dolce & Gabbana Intense EDP 100 ml
-25%1.005 kr
Før 1.340 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Dolce & Gabbana Q by Dolce&Gabbana Intense Eau de Parfum 100 ml
1.005 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Dolce & Gabbana Q By Dolce&Gabbana Intense Eau de Parfum - 100 ml
1.014 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Dolce & Gabbana Q Intense Eau De Parfum 100 ml
1.340 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dolce & Gabbana - Q by Dolce Gabbana Intense Eau de Parfum - 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dolce & Gabbana - Q by Dolce Gabbana Intense Eau de Parfum - 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK487 kr536 krKøb
2Proshop DK520 kr559 krKøb
3Beautycos DK599 kr599 krKøb
4BilligParfume.dk649 kr649 krKøb
5Cocopanda DK740 kr740 krKøb
6Bangerhead DK977 kr977 krKøb
7NiceHair.dk1.005 kr1.005 krKøb
8Lyko DK1.005 kr1.005 krKøb
9NordicFeel DK1.014 kr1.014 krKøb
10EauDeParfum.dk1.340 kr1.340 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Dolce & Gabbana Q Intense Eau de Parfum

Dolce & Gabbana

Dolce & Gabbana Q Intense EDP med mørke kirsebær og heliotrop. Intens feminin duft med sensuel rav-base og kongekrone-design. Elegant kvindeparfume.

• q intense
• dolce gabbana parfume
• intense edp
• kvindeparfume
• kirsebær duft
• italiensk parfume
• Luksusparfume
• Intense duft

Beskrivelse

Dolce & Gabbana Q Intense Eau de Parfum er en fængslende og kraftfuld duft, der kombinerer varme noter af mørke kirsebær med feminine heliotrop-blomster. Duften åbner med friske citrus- og mandarin-noter, der vækker sanserne, inden den udvikler sig til et spændende hjerte af mørke kirsebær og heliotrop. Den sensuelle base af rav og træagtige akkorder giver en elegant og vedvarende afslutning. Den smukke flakon med kongekrone i rød og guld samt den dristige kirsebærfarvede glas afspejler duftens royale karakter. Skabt af parfumør Daphne Bugey eksklusivt for Dolce & Gabbana er dette en duft til den moderne kvinde med åbenlys energi og selvsikkerhed.

Specifikationer

køn:Kvinder
volumen:100 ml
dufttype:Eau de Parfum
topnoter:Citrus, jasmin, mandarin
bundnoter:Rav, træagtige akkorder
parfumør:Daphne Bugey
anvendelse:Påfør på pulspunkter
duftfamilie:Floral & Fruity
hjertenoter:Mørke kirsebær, heliotrop
koncentration:Intense
lanceringsår:2024

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor længe holder duften på huden?

Som Eau de Parfum Intense har Q en høj koncentration af duftolier, der sikrer langvarig holdbarhed på huden i 6-8 timer.

Er det en vinter- eller sommerduft?

Den intense formulering med varme kirsebær- og rav-noter gør den ideel til efterår og vinter, men kan også bruges til særlige lejligheder året rundt.

Kan mænd også bruge denne duft?

Selvom den primært er designet til kvinder, har duften unisex-kvaliteter som gør den velegnet for alle, der værdsætter intense, elegante aromaer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dolce & Gabbana - Q by Dolce Gabbana Intense Eau de Parfum - 100 ml

PriceData har fulgt prisen på Dolce & Gabbana - Q by Dolce Gabbana Intense Eau de Parfum - 100 ml i 183 dage. Laveste pris i perioden er 487 kr (registreret d. 6. maj 2026), højeste er 1.005 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 622 kr.

Den nuværende pris på 487 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Dolce & Gabbana - Q by Dolce Gabbana Intense Eau de Parfum - 100 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Dolce & Gabbana - Q by Dolce Gabbana Intense Eau de Parfum - 100 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 2026487 kr1 kr (0%)
5. maj 2026488 kr10 kr (2%)
11. apr. 2026498 kr101 kr (17%)
1. apr. 2026599 kr50 kr (8%)
23. mar. 2026649 kr50 kr (8%)
7. mar. 2026599 kr39 kr (7%)
6. mar. 2026560 kr39 kr (7%)
5. mar. 2026599 kr80 kr (12%)
2. mar. 2026679 kr90 kr (15%)
1. mar. 2026589 kr34 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret