Gå til hovedindhold

DIGITUS DN-95140 8-port Gigabit PoE switch - desktop, unmanaged, 2 SFP-uplink, 180 W (af/at/bt)

DigitusHubs og switchesEAN: 4016032467380
Pris fra 1.910 krtil 2.119 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 209 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.324 kr 25. maj

Sammenlign priser på DIGITUS DN-95140 8-port Gigabit PoE switch - desktop, unmanaged, 2 SFP-uplink, 180 W (af/at/bt) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1910 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS DN-95140 Switch 8-porte Gigabit PoE++
1.910 kr
Til butik
DIGITUS DN-95140 Switch 8-porte Gigabit PoE++ billede

Produktinformation

DIGITUS DN-95140 - Switch - ikke administreret - 6 x 10/100/1000 (PoE++) + 2 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP (uplink) - desktop, monterbar på stativ, væg-monterbar - PoE++ (180 W)

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Artikel nr.: DN-95140
EAN: 4016032467380
Varenr.: 998356107
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Digitus Dn-95140 8-port Poe 180w Switch
-0%1.911 kr
Før 1.911,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Digitus Dn-95140 8-port Poe 180w Switch billede

Produktinformation

Seks PoE-gigabitporte med 180 W budget til at forsyne kameraer og telefoner To SFP-slots tilføjer fiberuplinks for fleksibel tilslutning på stedet Konfigurationsfri gigabitswitching med 20 Gbit/s kapacitet, plug and play Auto-negotiation, auto MDI/MDI-X og MAC-læring reducerer opsætningstiden Jumbo frames op til 9216 byte og 13,39 Mpps holder overførslerne kørende uden afbrydelser...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Switche
Artikel nr.: DN-95140
EAN: 4016032467380
Varenr.: 5011246291
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS DN-95140 - switch - 8 ports - unmanaged - rack-mountable
1.933 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DIGITUS DN-95140 8-port Gigabit PoE switch - desktop, unmanaged, 2 SFP-uplink, 180 W (af/at/bt)
-16%2.099 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DIGITUS DN-95140 8-port Gigabit PoE switch - desktop, unmanaged, 2 SFP-uplink, 180 W (af/at/bt)
-16%2.119 kr
Før 2.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS DN-95140 8-port Gigabit PoE switch - desktop, unmanaged, 2 SFP-uplink, 180 W (af/at/bt) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS DN-95140 8-port Gigabit PoE switch - desktop, unmanaged, 2 SFP-uplink, 180 W (af/at/bt) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.910 kr1.910 krKøb
2Dustin DK1.911 kr1.997,25 krKøb
3Proshop DK1.933 kr1.933 krKøb
4Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
5Vivas DK2.119 kr2.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DIGITUS DN-95140 8-port Gigabit PoE switch - desktop, unmanaged, 2 SFP-uplink, 180 W (af/at/bt)

PriceData har fulgt prisen på DIGITUS DN-95140 8-port Gigabit PoE switch - desktop, unmanaged, 2 SFP-uplink, 180 W (af/at/bt) i 173 dage. Laveste pris i perioden er 1.324 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.973 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.816 kr.

Den nuværende pris på 1.910 kr er 5% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 63 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for DIGITUS DN-95140 8-port Gigabit PoE switch - desktop, unmanaged, 2 SFP-uplink, 180 W (af/at/bt). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for DIGITUS DN-95140 8-port Gigabit PoE switch - desktop, unmanaged, 2 SFP-uplink, 180 W (af/at/bt) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.910 kr12 kr (1%)
30. maj 20261.922 kr598 kr (45%)
25. maj 20261.324 kr1 kr (0%)
24. maj 20261.325 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.324 kr3 kr (0%)
22. maj 20261.327 kr493 kr (27%)
20. maj 20261.820 kr9 kr (0%)
18. maj 20261.829 kr9 kr (0%)
17. maj 20261.838 kr9 kr (0%)
16. maj 20261.847 kr9 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret