Gå til hovedindhold

DIGITUS DN-19 12U-6/6-I-OD vægskab IP55 til udendørs brug - 600 × 600 mm

Pris fra 5.119 krtil 7.619 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.500 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.994 kr 28. maj

Sammenlign priser på DIGITUS DN-19 12U-6/6-I-OD vægskab IP55 til udendørs brug - 600 × 600 mm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5119 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Digitus 12u Ip55 Outdoor Wall Cabinet
5.119 kr
Til butik
Digitus 12u Ip55 Outdoor Wall Cabinet billede

Produktinformation

IP55-vejrbestandigt kabinet beskytter 19" 12U-kit mod støv og regn Stålfrontdør og trepunktslås sikrer udstyret mod manipulering IP54-blæser og filter, ventilationsåbninger opretholder luftstrømmen, mens støv begrænses Kabelboks på siden og isolerede indgange forenkler tæt kabelføring Kompakt 600 x 600 x 600 mm fodaftryk understøtter op til 100 kg belastning...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Rackkabinetter
Artikel nr.: DN-19 12U-6/6-I-OD
EAN: 4016032362159
Varenr.: 5011134306
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Digitus DN-19 12U-6/6-I-OD Kabinet Grå
5.362 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS DN-19 12U-6/6-I-OD - 12U - IP55 Wall Mount Rack Cabinet
5.738 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DIGITUS DN-19 12U-6/6-I-OD vægskab IP55 til udendørs brug - 600 × 600 mm
7.599 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DIGITUS DN-19 12U-6/6-I-OD vægskab IP55 til udendørs brug - 600 × 600 mm
7.619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS DN-19 12U-6/6-I-OD vægskab IP55 til udendørs brug - 600 × 600 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS DN-19 12U-6/6-I-OD vægskab IP55 til udendørs brug - 600 × 600 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK5.119 kr5.617,75 krKøb
2CompuMail DK5.362 kr5.362 krKøb
3Proshop DK5.738 kr5.738 krKøb
4Boligcenter DK7.599 kr7.599 krKøb
5Vivas DK7.619 kr8.818 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DIGITUS DN-19 12U-6/6-I-OD vægskab IP55 til udendørs brug - 600 × 600 mm

PriceData har fulgt prisen på DIGITUS DN-19 12U-6/6-I-OD vægskab IP55 til udendørs brug - 600 × 600 mm i 164 dage. Laveste pris i perioden er 4.705 kr (registreret d. 21. januar 2026), højeste er 5.368 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.096 kr.

Den nuværende pris på 5.119 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for DIGITUS DN-19 12U-6/6-I-OD vægskab IP55 til udendørs brug - 600 × 600 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for DIGITUS DN-19 12U-6/6-I-OD vægskab IP55 til udendørs brug - 600 × 600 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20265.119 kr125 kr (3%)
28. maj 20264.994 kr125 kr (2%)
27. maj 20265.119 kr125 kr (3%)
30. apr. 20264.994 kr125 kr (2%)
29. apr. 20265.119 kr125 kr (3%)
26. apr. 20264.994 kr125 kr (2%)
22. apr. 20265.119 kr125 kr (2%)
15. apr. 20265.244 kr62 kr (1%)
13. apr. 20265.306 kr62 kr (1%)
11. apr. 20265.244 kr93 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret