Gå til hovedindhold

DIGITUS DN-19-12U-S-PD vægmonteret rackskab 12U - 54 × 40 cm, grå

Pris fra 1.102 krtil 1.419 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 317 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.060 kr 8. mar.

Sammenlign priser på DIGITUS DN-19-12U-S-PD vægmonteret rackskab 12U - 54 × 40 cm, grå og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1102 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS Professional DN-19-12U-S-PD Kabinet Grå
1.102 kr
Til butik
DIGITUS Professional DN-19-12U-S-PD Kabinet Grå billede

Produktinformation

DIGITUS Professional DN-19-12U-S-PD - Kabinet - vægmonterbar - lysegrå, RAL 7035 - 12U - 19"

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Artikel nr.: DN-19-12U-S-PD
EAN: 4016032432562
Varenr.: 993994601
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS Professional DN-19-12U-S-PD - cabinet - 12U
1.119 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DIGITUS DN-19-12U-S-PD vægmonteret rackskab 12U - 54 × 40 cm, grå
1.399 kr
Til butik
DIGITUS DN-19-12U-S-PD vægmonteret rackskab 12U - 54 × 40 cm, grå billede

Produktinformation

Stabilt vægmonteret rackskab til netværk og elektronikDIGITUS DN-19-12U-S-PD er et pladsbesparende vægskab til 19" rack, ideelt til små server- og netværksinstallationer i kontor, butik eller hjemme-IT. Skabet rummer 12U og er konstrueret i robust stål med lukket ramme, så dit udstyr står sikkert og ryddeligt. Den perforerede ståldør med nøglelås giver enkel adgang og hjælper med luftcirkulation, mens IP20-beskyttelsen passer til tørre indendørs miljøer.Praktiske detaljer til enkel installationMed en bredde på 54,0 cm og dybde på 40,0 cm passer skabet godt, hvor pladsen er begrænset. Sidepaneler er inkluderet, og den samlede bæreevne er op til 60 kg, så du trygt kan montere patchpaneler, switche og andet 19"-udstyr i én løsning.Type: Vægmonteret rackRackbredde: 48,3 cm (19")Kapacitet: 12UMateriale: StålFarve: GråRammekonstruktion: LukketFrontdør: Stål, perforeretNøglelås: Ja (frontdør)Sidepaneler: InkluderetMaks. belastning: 60 kgIP-kode: IP20Mål (H × B × D): 59,5 × 54,0 × 40,0 cmPakkemål (B × D): 63,0 × 59,0 cmPakkens vægt: 18 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Elektronik og Tilslutningsbokse
Vægt: 33.33g
EAN: 4016032432562
Varenr.: 2160500
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DIGITUS DN-19-12U-S-PD vægmonteret rackskab 12U - 54 × 40 cm, grå
1.419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS DN-19-12U-S-PD vægmonteret rackskab 12U - 54 × 40 cm, grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS DN-19-12U-S-PD vægmonteret rackskab 12U - 54 × 40 cm, grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.102 kr1.102 krKøb
2Proshop DK1.119 kr1.119 krKøb
3Boligcenter DK1.399 kr1.399 krKøb
4Vivas DK1.419 kr2.618 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DIGITUS DN-19-12U-S-PD vægmonteret rackskab 12U - 54 × 40 cm, grå

PriceData har fulgt prisen på DIGITUS DN-19-12U-S-PD vægmonteret rackskab 12U - 54 × 40 cm, grå i 179 dage. Laveste pris i perioden er 877 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 1.104 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.046 kr.

Den nuværende pris på 1.102 kr er 5% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 64 prisændringer for DIGITUS DN-19-12U-S-PD vægmonteret rackskab 12U - 54 × 40 cm, grå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 64 prisændringer for DIGITUS DN-19-12U-S-PD vægmonteret rackskab 12U - 54 × 40 cm, grå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.102 kr2 kr (0%)
30. maj 20261.100 kr28 kr (3%)
29. maj 20261.072 kr3 kr (0%)
28. maj 20261.069 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.070 kr2 kr (0%)
25. maj 20261.072 kr3 kr (0%)
24. maj 20261.075 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.074 kr3 kr (0%)
22. maj 20261.077 kr23 kr (2%)
20. maj 20261.100 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret