Gå til hovedindhold

DeWALT 18V XR Ultra Compact 3speed Slagskruetrækker Solo - DCF850N-XJ

DewaltRedskaberUltrakompakt designProfessionelt håndværkEAN: 5035048742693

DeWalt DCF850N-XJ ultrakompakt 18V slagskruetrækker med 205 Nm moment og børsteløs motor. Kun 100mm længde - perfekt til trange arbejdsområder. Læs mere

Pris fra 953 krtil 1.450 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 497 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 949 kr 25. maj

Sammenlign priser på DeWALT 18V XR Ultra Compact 3speed Slagskruetrækker Solo - DCF850N-XJ og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 953 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt Cordless Impact Driver (Solo)
953 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt 18V XR slagskruetrækker u. batteri
953 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWalt DCF850N-XJ akku slagskruetrækker
1.033 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWALT DCF850N-XJ Slagskruetrækker - 18 V - SOLO
1.056 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Slagnøgle/slagdriver 18V - DeWALT DCF850N-XJ 1/4" (sort/gul)
-2%1.149 kr
Før 1.169 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Slagnøgle/slagdriver 18V - DeWALT DCF850N-XJ 1/4" (sort/gul)
-2%1.169 kr
Før 1.189 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DeWalt DCF850N-XJ akku slagskruetrækker
1.269 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DEWALT 18V XR slagskruetrækker DCF850N-XJ
1.335,25 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
DeWALT 18V XR Ultra Compact 3speed Slagskruetrækker Solo - DCF850N-XJ
1.450 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT 18V XR Ultra Compact 3speed Slagskruetrækker Solo - DCF850N-XJ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT 18V XR Ultra Compact 3speed Slagskruetrækker Solo - DCF850N-XJ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK953 kr992 krKøb
2LavprisVærktøj953 kr953 krKøb
3CompuMail DK1.033 kr1.033 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.056 kr1.056 krKøb
5Boligcenter DK1.149 kr1.149 krKøb
6Vivas DK1.169 kr1.248 krKøb
7Ultrashop1.269 kr1.269 krKøb
8EL-GROSSISTEN1.335,25 kr1.335,25 krKøb
9Homeshop DK1.450 kr1.450 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DeWalt DCF850N-XJ 18V XR Slagskruetrækker

Dewalt

DeWalt DCF850N-XJ ultrakompakt 18V slagskruetrækker med 205 Nm moment og børsteløs motor. Kun 100mm længde - perfekt til trange arbejdsområder.

• slagskruetrækker
• impact driver
• dewalt værktøj
• 18v akkuværktøj
• skruetrækker
• boreskruetrækker
• professionelt værktøj
• Professionelt håndværk
• Ultrakompakt design

Beskrivelse

DeWalt DCF850N-XJ er en ultrakompakt 18V XR slagskruetrækker designet til professionelle håndværkere og krævende DIY-projekter. Med kun 100mm i længde og vægt på 1,2 kg er den ideel til arbejde på trange steder. Den børsteløse motor leverer kraftige 205 Nm drejningsmoment med 3 hastighedsindstillinger for optimal kontrol. LED-belysning sikrer god synlighed i mørke arbejdsområder. Ergonomisk design med gummibelagte greb giver komfort under længere arbejdsperioder. Kompatibel med hele DeWalt 18V XR batterisystemet. Leveres uden batteri og lader.

Specifikationer

motor:Børsteløs
vægt:1,2 kg
moment:205 Nm
batteri:18V XR (medfølger ikke)
længde:100 mm
belysning:3x LED
slagantal:0-3800 pr. minut
spænding:18V XR
hastigheder:3 indstillinger
omdrejninger:0-3250 pr. minut
værktøjsopsætning:1/4 tommer hex

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Medfølger batteri og lader?

Nej, DCF850N-XJ leveres som bare tool uden batteri og lader. Du skal købe 18V XR batteri separat.

Hvor kraftig er slagskruetrækkeren?

Den leverer op til 205 Nm drejningsmoment med 3800 slag pr. minut, hvilket gør den kraftig nok til de fleste professionelle opgaver.

Er den egnet til trange arbejdsområder?

Ja, med kun 100mm i længde er den en af de mest kompakte slagskruetrækkere på markedet og perfekt til trange steder.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DeWALT 18V XR Ultra Compact 3speed Slagskruetrækker Solo - DCF850N-XJ

PriceData har fulgt prisen på DeWALT 18V XR Ultra Compact 3speed Slagskruetrækker Solo - DCF850N-XJ i 165 dage. Laveste pris i perioden er 883 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 970 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 940 kr.

Den nuværende pris på 953 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for DeWALT 18V XR Ultra Compact 3speed Slagskruetrækker Solo - DCF850N-XJ. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for DeWALT 18V XR Ultra Compact 3speed Slagskruetrækker Solo - DCF850N-XJ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026953 kr4 kr (0%)
25. maj 2026949 kr4 kr (0%)
19. maj 2026953 kr6 kr (1%)
20. apr. 2026959 kr11 kr (1%)
1. apr. 2026970 kr21 kr (2%)
30. mar. 2026949 kr19 kr (2%)
27. mar. 2026968 kr2 kr (0%)
20. mar. 2026970 kr21 kr (2%)
16. mar. 2026949 kr14 kr (1%)
12. mar. 2026963 kr14 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret