Gå til hovedindhold

Dewalt 18V XR håndholdt LED-arbejdslys DCL050 - Løs enhed

DeWALTRedskaberEAN: 5035048469163
Pris fra 388 krtil 750 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 362 kr (48% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 361 kr 25. apr.

Sammenlign priser på Dewalt 18V XR håndholdt LED-arbejdslys DCL050 - Løs enhed og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 388 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWALT DCL050 Arbejdslys
388 kr
Til butik
DeWALT DCL050 Arbejdslys billede

Produktinformation

DeWALT DCL050 - Arbejdslys - LED - 2-modus

Produktspecifikationer

Mærke: DeWALT
Artikel nr.: DCL050
EAN: 5035048469163
Varenr.: 992699401
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt 18V XR håndholdt LED-arbejdslys
392 kr
Til butik
Dewalt 18V XR håndholdt LED-arbejdslys billede

Produktinformation

Variabel lysindstilling til maksimal lysafgivelse eller øget køretid. 250-500 lumen med bred og jævn lysstråle. Op til 10 timers køretid. 9-positioners indtilling af lampens hoved til total kontrol over lysets retning. Udtrækkelig krog til ophængning af lampen Batteri og lader sælges separat.

Produktspecifikationer

Mærke: Dewalt
Kategori: Vaerktoej
Artikel nr.: DCL050-XJ
EAN: 5035048469163
Varenr.: 2985741
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWalt DCL050-XJ Håndholdt LED Arbejdslampe - 18 V - SOLO
409 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
DeWALT DCL050 Arbejdslys
454 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DeWALT DCL050 Arbejdslys
519 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Dewalt DCL050-XJ 18V XR håndholdt LED arbejdslygte
695 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Dewalt 18V XR håndholdt LED-arbejdslys DCL050 - Løs enhed
750 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dewalt 18V XR håndholdt LED-arbejdslys DCL050 - Løs enhed koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dewalt 18V XR håndholdt LED-arbejdslys DCL050 - Løs enhed koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK388 kr388 krKøb
2Proshop DK392 kr431 krKøb
3CS MEGASTORE DK409 kr448 krKøb
4Teknikproffset DK454 kr513 krKøb
5Ultrashop519 kr519 krKøb
6vvsfittings.dk695 kr695 krKøb
7Homeshop DK750 kr750 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dewalt 18V XR håndholdt LED-arbejdslys DCL050 - Løs enhed

PriceData har fulgt prisen på Dewalt 18V XR håndholdt LED-arbejdslys DCL050 - Løs enhed i 129 dage. Laveste pris i perioden er 361 kr (registreret d. 25. april 2026), højeste er 532 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 432 kr.

Den nuværende pris på 388 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 67 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Dewalt 18V XR håndholdt LED-arbejdslys DCL050 - Løs enhed. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Dewalt 18V XR håndholdt LED-arbejdslys DCL050 - Løs enhed de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026388 kr15 kr (4%)
27. maj 2026373 kr3 kr (1%)
26. maj 2026376 kr3 kr (1%)
25. maj 2026379 kr3 kr (1%)
24. maj 2026382 kr3 kr (1%)
23. maj 2026385 kr7 kr (2%)
22. maj 2026392 kr20 kr (5%)
15. maj 2026372 kr1 kr (0%)
14. maj 2026373 kr3 kr (1%)
13. maj 2026376 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret