Gå til hovedindhold

Dewalt 18V XR kompakt byggeplads-blæser - DCV100-XJ

DewaltLøvblæsereKompakt designProfessionel byggeplads og haveopgaverEAN: 5035048616116

DEWALT DCV100-XJ 18V XR bladblæser med 18.000 rpm og 168 m³/h luftstrøm. Perfekt til rengøring på byggepladsen og haveopgaver med ergonomisk design. Læs mere

Pris fra 674 krtil 1.299 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 625 kr (48% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 564,06 kr 26. maj

Sammenlign priser på Dewalt 18V XR kompakt byggeplads-blæser - DCV100-XJ og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 674 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWALT DCV100-XJ Kompakt Løvblæser - 18 V - SOLO
674 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt 18V XR Blower
780 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DeWALT DCV100-XJ Løvblæser Elektrisk
829 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Løvblæser - DeWALT DCV100-XJ, 265 W, sort/gul
-1%919 kr
Før 929 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Løvblæser - DeWALT DCV100-XJ, 265 W, sort/gul
-1%939 kr
Før 949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Dewalt 18V XR kompakt byggeplads-blæser – DCV100-XJ
1.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dewalt 18V XR kompakt byggeplads-blæser - DCV100-XJ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dewalt 18V XR kompakt byggeplads-blæser - DCV100-XJ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK674 kr713 krKøb
2Proshop DK780 kr819 krKøb
3Ultrashop829 kr829 krKøb
4Boligcenter DK919 kr919 krKøb
5Vivas DK939 kr1.018 krKøb
6Homeshop DK1.299 kr1.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DEWALT DCV100-XJ 18V XR Bladblæser

Dewalt

DEWALT DCV100-XJ 18V XR bladblæser med 18.000 rpm og 168 m³/h luftstrøm. Perfekt til rengøring på byggepladsen og haveopgaver med ergonomisk design.

• dewalt blæser
• bladblæser
• løvblæser
• byggeplads blæser
• dcv100
• 18v blæser
• trådløs blæser
• xr blæser
• Professionel byggeplads og haveopgaver
• Kompakt design

Beskrivelse

DEWALT DCV100-XJ er en kompakt og kraftig 18V XR bladblæser designet til professionelle håndværkere og avancerede gør-det-selv brugere. Med en imponerende luftstrøm på 168 m³/h og maksimal hastighed på 290 km/h klarer den alt fra byggepladsrengøring til haveopgaver. Den brugervenlige låsbare kontakt med variabel hastighed giver optimal kontrol, mens det ergonomiske design og kun 1,3 kg vægt sikrer komfortabel brug hele dagen. Blæseren leveres med praktisk tilbehør inklusiv dyser og pumpe/deflator påsætning. XR-batteriteknologien sikrer lang driftstid og pålidelig ydeevne.

Specifikationer

vægt:1,3 kg
længde:508 mm
luftstrøm:168 m³/h
batteritype:Li-Ion
transmission:3-hastigheders
lydtrykniveau:85 dB(A)
omdrejningstal:18.000 omdr./min
lydeffektniveau:96 dB(A)
batterispænding:18 V
vibrationsniveau:2,5 m/s²
inkluderet_tilbehør:Dyse (220 mm), blæserørsforlængelse (214 mm), pumpe/deflator-påsætning
maksimal_lufthastighed:290 km/h

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er batteriet inkluderet?

Nej, DEWALT DCV100-XJ leveres uden batteri og lader. Du skal købe 18V XR Li-Ion batterier separat.

Hvor kraftig er luftstrømmen?

Blæseren leverer 168 m³/h luftstrøm med maksimal hastighed på 290 km/h, hvilket gør den velegnet til både lette og tunge rengøringsjob.

Hvor støjende er blæseren?

Lydtrykniveauet er 85 dB(A), hvilket er moderat for en kraftig bladblæser i denne kategori.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dewalt 18V XR kompakt byggeplads-blæser - DCV100-XJ

PriceData har fulgt prisen på Dewalt 18V XR kompakt byggeplads-blæser - DCV100-XJ i 182 dage. Laveste pris i perioden er 564,06 kr (registreret d. 26. maj 2026), højeste er 674 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 638 kr.

Den nuværende pris på 674 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for Dewalt 18V XR kompakt byggeplads-blæser - DCV100-XJ. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for Dewalt 18V XR kompakt byggeplads-blæser - DCV100-XJ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026674 kr16 kr (2%)
27. maj 2026658 kr93,94 kr (17%)
26. maj 2026564,06 kr93,94 kr (14%)
16. maj 2026658 kr6 kr (1%)
15. maj 2026664 kr6 kr (1%)
6. maj 2026658 kr8 kr (1%)
3. maj 2026650 kr2 kr (0%)
30. apr. 2026652 kr2 kr (0%)
26. apr. 2026650 kr2 kr (0%)
18. apr. 2026648 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret