Gå til hovedindhold

Dewalt 125 mm 1200W vinkelsliber med nul-strømsafbryder - DWE4217-QS

DewaltRedskaberEAN: 5035048464557
Pris fra 712 krtil 1.499 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 787 kr (53% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 699 kr 14. maj

Sammenlign priser på Dewalt 125 mm 1200W vinkelsliber med nul-strømsafbryder - DWE4217-QS og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 712 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWALT DWE4217-QS Vinkelsliber 1200W
712 kr
Til butik
DeWALT DWE4217-QS Vinkelsliber 1200W billede

Produktinformation

DeWALT DWE4217-QS - Vinkelkværn - 1200 W - 125 mm

Produktspecifikationer

Mærke: DeWALT
Artikel nr.: DWE4217
EAN: 5035048464557
Varenr.: 992898920
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt 125mm Angle Grinder
759 kr
Til butik
Dewalt 125mm Angle Grinder billede

Produktinformation

Pop off brushes protect the armature from damage at the end of brush life resulting in greater motor durability. Soft start reduces movement of the tool on startup increasing user control. Small girth allow comfortable gripping resulting in superior ergonomics. Fully leaded stator windings for increased motor durability. New guard design allows guard fitment, adjustment or removal without the use of tools, for increased flexibility. The compact gear case allows access in confined areas. Abrasion protected field for increased durability. No-volt release switch prevents the unit from starting unitentionally when locked on. Switch must be consciously reset before power is delivered. Side positioned spindle lock gives greater protection to button when using in confined spaces. Anti lock flange prevents flanges from permanently locking up and locking the disc on. High effeciency motor design improves performance in demanding applications. Dust ejection system removes majority of debris from the air which passes over the motor, preventing abrasion and tracking...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Dewalt
Kategori: Vaerktoej
Artikel nr.: 97617858
EAN: 5035048464557
Varenr.: 2979170
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWALT DWE4217-QS - Vinkelkværn - 1200 W - 125 mm
888 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DeWALT DWE4217 vinkelsliber 12,5 cm - 11.000 o/min, 1.200 W
-1%939 kr
Før 949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DeWALT DWE4217 vinkelsliber 12,5 cm - 11.000 o/min, 1.200 W
-1%959 kr
Før 969 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Dewalt 125 mm 1200W vinkelsliber med nul-strømsafbryder – DWE4217-QS
1.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dewalt 125 mm 1200W vinkelsliber med nul-strømsafbryder - DWE4217-QS koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dewalt 125 mm 1200W vinkelsliber med nul-strømsafbryder - DWE4217-QS koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK712 kr712 krKøb
2Proshop DK759 kr798 krKøb
3CS MEGASTORE DK888 kr927 krKøb
4Boligcenter DK939 kr939 krKøb
5Vivas DK959 kr1.038 krKøb
6Homeshop DK1.499 kr1.499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dewalt 125 mm 1200W vinkelsliber med nul-strømsafbryder - DWE4217-QS

PriceData har fulgt prisen på Dewalt 125 mm 1200W vinkelsliber med nul-strømsafbryder - DWE4217-QS i 182 dage. Laveste pris i perioden er 696 kr (registreret d. 24. januar 2026), højeste er 798 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 737 kr.

Den nuværende pris på 712 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for Dewalt 125 mm 1200W vinkelsliber med nul-strømsafbryder - DWE4217-QS. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for Dewalt 125 mm 1200W vinkelsliber med nul-strømsafbryder - DWE4217-QS de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026712 kr12 kr (2%)
22. maj 2026700 kr1 kr (0%)
14. maj 2026699 kr16 kr (2%)
13. maj 2026715 kr3 kr (0%)
1. maj 2026712 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026713 kr1 kr (0%)
28. apr. 2026714 kr2 kr (0%)
25. apr. 2026712 kr5 kr (1%)
24. apr. 2026707 kr28 kr (4%)
30. mar. 2026735 kr24 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret