Gå til hovedindhold

Metabo WEV 1500-125 - Vinkelkværn - 1500 W - 4.2 N·m - 125 mm

MetaboRedskaberEAN: 4007430297402
Pris fra 1.455 krtil 2.597,45 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.142,45 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.452 kr 15. mar.

Sammenlign priser på Metabo WEV 1500-125 - Vinkelkværn - 1500 W - 4.2 N·m - 125 mm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1455 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Metabo WEV 1500-125 Vinkelsliber 1500W
1.455 kr
Til butik
Metabo WEV 1500-125 Vinkelsliber 1500W billede

Produktinformation

Metabo WEV 1500-125 - Vinkelkværn - 1500 W - 4.2 N·m - 125 mm

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Artikel nr.: 601243500
EAN: 4007430297402
Varenr.: 993900454
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo WEV 1500-125 - Vinkelkværn - 1500 W - 4.2 N·m - 125 mm
1.514 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo WEV 1500-125 - angle grinder - 1500 W - 125 mm
1.514 kr
Til butik
Metabo WEV 1500-125 - angle grinder - 1500 W - 125 mm billede

Produktinformation

Vinkelsliber leverer 1500 W effekt med en 125 mm skivestørrelse, variabel hastighed fra 3500 til 11000 rpm og 4.2 N·m maksimalt moment. Metabo WEV 1500-125 er bygget til kontrolleret håndtering med et ergonomisk håndtag og softgrip samt sikkerhedsfokuseret elektronik, herunder genstartsbeskyttelse og elektronisk blødstart. Vario-Tacho-Constamatic (VTC) Full Wave Electronics Elektronisk sikkerhedsfrakobling Værktøjsfri justering af beskyttelsesskærm med drejesikret skærm Metabo Quick og hurtigspændemøtrik M14 spindelgevind Auto-stop kulbørster Inkluderer sidehåndtag, beskyttelsesring og indvendig støtteflange Leveres i plastkuffert til praktisk opbevaring og transport.

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Vinkelsliber
Artikel nr.: 601243500
EAN: 4007430297402
Varenr.: 3444465
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Metabo Vinkelsliber Wev 1500-125 Quick Rt - 601243500
1.840 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Vinkelsliber 125mm 1500W WEV 1500-125 Quick RT
-2%2.597,45 kr
Før 2.661,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo WEV 1500-125 - Vinkelkværn - 1500 W - 4.2 N·m - 125 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo WEV 1500-125 - Vinkelkværn - 1500 W - 4.2 N·m - 125 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.455 kr1.455 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.514 kr1.514 krKøb
3Proshop DK1.514 kr1.514 krKøb
4Homeshop DK1.840 kr1.840 krKøb
5Globaltools.dk2.597,45 kr2.597,45 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Metabo WEV 1500-125 - Vinkelkværn - 1500 W - 4.2 N·m - 125 mm

PriceData har fulgt prisen på Metabo WEV 1500-125 - Vinkelkværn - 1500 W - 4.2 N·m - 125 mm i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.450 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 1.941 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.483 kr.

Den nuværende pris på 1.455 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Metabo WEV 1500-125 - Vinkelkværn - 1500 W - 4.2 N·m - 125 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Metabo WEV 1500-125 - Vinkelkværn - 1500 W - 4.2 N·m - 125 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.455 kr3 kr (0%)
22. maj 20261.458 kr3 kr (0%)
13. maj 20261.455 kr1 kr (0%)
2. apr. 20261.454 kr1 kr (0%)
1. apr. 20261.453 kr1 kr (0%)
29. mar. 20261.454 kr1 kr (0%)
17. mar. 20261.453 kr1 kr (0%)
15. mar. 20261.452 kr1 kr (0%)
14. mar. 20261.453 kr1 kr (0%)
28. feb. 20261.452 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret