Gå til hovedindhold

Metabo WEV 850-125 - 603611000 Vinkelsliber kompaktklasse

MetaboRedskaberEAN: 4007430338129
Pris fra 535 krtil 1.328,61 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 793,61 kr (60% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 530 kr 12. mar.

Sammenlign priser på Metabo WEV 850-125 - 603611000 Vinkelsliber kompaktklasse og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 535 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Metabo WEV 850-125 Vinkelsliber 850W
535 kr
Til butik
Metabo WEV 850-125 Vinkelsliber 850W billede

Produktinformation

Metabo WEV 850-125 - Vinkelkværn - 850 W - 2 N·m - 125 mm

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Artikel nr.: 603611000
EAN: 4007430338129
Varenr.: 994006906
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo WEV 850-125 - angle grinder
-3%563 kr
Før 581 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Metabo WEV 850-125 - angle grinder billede

Produktinformation

Vinkelsliber med 850 W effekt, 125 mm skivestøtte og variabel hastighed fra 3000-11500 rpm med elektronisk blød start og overbelastningsbeskyttelse. Metabo WEV 850-125 er en 220-240 V vinkelsliber med Vario-Constamatic (VC) Full Wave Electronics, genstartssikring og auto-stop kulbørster for kontrolleret og pålidelig drift. Maks. moment (hård): 2 N·m M14 spindelgevind Vridningssikker skærm Hastighed: 3000-11500 rpm / 8500 rpm ved mærkebelastning Medfølgende tilbehør: sidehåndtag, beskyttelsesskærm, indvendig støtteflange, fladstift-nøgle, tohuls-møtrik Bygget til sikker slibning og sanding med konstant hastighedskontrol og praktiske sikkerhedsfunktioner.

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Vinkelsliber
Artikel nr.: 603611000
EAN: 4007430338129
Varenr.: 2987097
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo WEV 850-125 - Vinkelkværn - 850 W - 2 N·m - 125 mm
574 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Metabo WEV 850-125 - 603611000 Vinkelsliber kompaktklasse
766 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Vinkelsliber 125mm 850W WEV 850-125
-2%1.328,61 kr
Før 1.361,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo WEV 850-125 - 603611000 Vinkelsliber kompaktklasse koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo WEV 850-125 - 603611000 Vinkelsliber kompaktklasse koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK535 kr535 krKøb
2Proshop DK563 kr602 krKøb
3CS MEGASTORE DK574 kr613 krKøb
4Homeshop DK766 kr766 krKøb
5Globaltools.dk1.328,61 kr1.328,61 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Metabo WEV 850-125 - 603611000 Vinkelsliber kompaktklasse

PriceData har fulgt prisen på Metabo WEV 850-125 - 603611000 Vinkelsliber kompaktklasse i 184 dage. Laveste pris i perioden er 528 kr (registreret d. 23. februar 2026), højeste er 766 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 629 kr.

Den nuværende pris på 535 kr er 15% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Metabo WEV 850-125 - 603611000 Vinkelsliber kompaktklasse. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Metabo WEV 850-125 - 603611000 Vinkelsliber kompaktklasse de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026535 kr46 kr (8%)
20. maj 2026581 kr1 kr (0%)
19. maj 2026582 kr2 kr (0%)
15. maj 2026584 kr1 kr (0%)
14. maj 2026585 kr1 kr (0%)
13. maj 2026584 kr1 kr (0%)
12. maj 2026585 kr2 kr (0%)
30. apr. 2026587 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026588 kr53 kr (10%)
8. apr. 2026535 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret