Gå til hovedindhold

Dell UltraSharp U2422HE 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz

DellComputer – tilbehørEAN: 5397184504994
Pris fra 2.187 krtil 2.839 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 652 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.165 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Dell UltraSharp U2422HE 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2187 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Dell UltraSharp U2422HE 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz
2.187 kr
Til butik
Dell UltraSharp U2422HE 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz billede

Produktinformation

Dell UltraSharp U2422HE - LED-skærm - 24" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 60 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - med 3 years Basic Hardware Service with Advanced Exchange - for Latitude 5320, 5520; Precision 7560

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Artikel nr.: DELL-U2422HE
EAN: 5397184504994
Varenr.: 998652350
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" Dell U2422HE - 1920x1080 (FHD) - 60Hz - IPS - 90W USB-C
2.303 kr
Til butik
24" Dell U2422HE - 1920x1080 (FHD) - 60Hz - IPS - 90W USB-C billede

Produktinformation

Dell UltraSharp U2422HE monitor leverer nøjagtige farver og fleksible ergonomiske indstillinger til produktivitet og hjemmearbejde, med et IPS-panel for ensartet billedvisning. Størrelse: 24" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 60Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, DisplayPort, USB-C med 90W USB-C Power Delivery Særlige funktioner: USB 3.2 Gen 2 hub; 90W USB-C Power Delivery; Indbygget Ethernet; Højde-, pivot-, dreje- og tilt-justeringer Omfattende tilslutningsmuligheder og ergonomiske justeringer gør det nemt at forblive produktiv og komfortabel i længere arbejdsperioder, mens indbygget Ethernet og USB-hub forenkler tilslutning af enheder og docking.

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: DELL-U2422HE
EAN: 5397184504994
Varenr.: 2939814
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 24" DELL UltraSharp U2422HE med USB-C hub (FHD)
-3%2.799 kr
Før 2.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm 24" DELL UltraSharp U2422HE med USB-C hub (FHD) billede

Produktinformation

Fordele ved 24" skærm til kontor og hjemmearbejdeDELL UltraSharp U2422HE er en elegant 24" kontorskærm designet til effektivt arbejde og klar billedkvalitet i Full HD. Den slanke sort/sølv-æstetik passer ind på ethvert skrivebord, og IPS-panelet giver brede betragtningsvinkler på 178° - perfekt til samarbejde og multitasking. Den indbyggede USB-C hub gør det nemt at tilslutte laptop og tilbehør via ét kabel.Produktivitet med integreret USB-C hubTilslut og oplad med op til 90 W USB Power Delivery, få netværk via RJ-45-porten og forbind periferiudstyr gennem USB-A og ekstra USB-C. Skærmen tilbyder DisplayPort, HDMI og DisplayPort Alt Mode over USB-C, så du får fleksible opsætningsmuligheder i et moderne setup uden rod.Komfort og tilpasningU2422HE kan højdejusteres op til 15 cm, vippes, drejes og roteres 90° for præcis ergonomi. Den matte, anti-refleks skærm, 60 Hz opdateringshastighed og 5 ms (fast) responstid giver en behagelig oplevelse til dagligt kontorbrug, analyse og webmøder.Skærmstørrelse: 61 cm (24")Opløsning: 1.920 × 1.080 (16:9), Full HDPanel: IPS, LCD, fladLysstyrke: 250 cd/m²Kontrast: 1.000:1Opdateringshastighed: 60 HzResponstid (fast): 5 msFarver: 16,78 mio., sRGB farverum, farvedækning 100%Betragtningsvinkler: 178°/178°Antirefleks: JaTilslutninger: 2× DisplayPort (1.4, inkl. 1× ud), 1× HDMI (1.4), 2× USB-C upstream, 1× USB-C downstream, 4× USB-A, RJ-45, lydudgangUSB-hub: USB 3.2 Gen 2, USB-C DisplayPort Alt Mode, Power Delivery op til 90 WErgonomi: Højdejustering 15 cm, vip -5° til 21°, drej -45° til 45°, pivot -90° til 90°, VESA 100 × 100 mmMål med fod: H × B × D: 49,6 × 53,76 × 17,96 cmMål uden fod: H × B × D: 31,07 × 53,76 × 4,85 cmVægt med/uden fod: 5,71 / 3,96 kgStrømforbrug (typisk/standby): 11,8 W / ...

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Skærme
Vægt: 8.41g
EAN: 5397184504994
Varenr.: 1918344
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 24" DELL UltraSharp U2422HE med USB-C hub (FHD)
-3%2.819 kr
Før 2.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Dell UltraSharp UltraSharp
2.839 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell UltraSharp U2422HE 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell UltraSharp U2422HE 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.187 kr2.187 krKøb
2Proshop DK2.303 kr2.303 krKøb
3Boligcenter DK2.799 kr2.799 krKøb
4Vivas DK2.819 kr2.908 krKøb
5Ultrashop2.839 kr2.839 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dell UltraSharp U2422HE 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz

PriceData har fulgt prisen på Dell UltraSharp U2422HE 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz i 175 dage. Laveste pris i perioden er 2.133 kr (registreret d. 11. december 2025), højeste er 2.254 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.198 kr.

Den nuværende pris på 2.187 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Dell UltraSharp U2422HE 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Dell UltraSharp U2422HE 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20262.187 kr2 kr (0%)
20. maj 20262.185 kr1 kr (0%)
24. apr. 20262.184 kr1 kr (0%)
13. apr. 20262.185 kr22 kr (1%)
10. apr. 20262.207 kr18 kr (1%)
28. mar. 20262.189 kr30 kr (1%)
17. mar. 20262.219 kr24 kr (1%)
14. mar. 20262.195 kr11 kr (0%)
9. mar. 20262.206 kr1 kr (0%)
7. mar. 20262.207 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret